Kurzemes Vārds

05:00 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ziedu karalienes plaukst, spītējot sniegiem

Pēteris Jaunzems

Kaut gan Lejaskurzemē joprojām pieturas īsta ziema, individuālā uzņēmuma "Grobiņas ziedi" siltumnīcās ieejot, liekas, ka esi nonācis pašas vasaras viducī. Krāšņumā gluži kā sacenšoties, tur zied dažādas puķes, taču par visām skaistākās šobrīd ir rozes, kas pārsteidz gan ar krāsu noskaņām, gan ziedu izcilo formu.
Izpilddirektors Jevgenijs Rudenko gan saka, ka pirmais rožu ziedēšanas bums jau esot aiz muguras. Pirmajā no siltumnīcām ziedu karalienes šogad ziedpumpurus atvērušas tieši uz Starptautisko sieviešu dienu. Tas esot dārznieku nopelns, ka tā noticis. Viņi to vēlējušies un pratuši panākt.
Bet šonedēļ savu krāšņumu izrādot jau otra rožu māja. Ziedi esot lieli, bet rožu kāti - gari. Tādus iecienījuši mūsu pircēji. Lai viņiem izdabātu siltumnīcās šoziem nomainīts apgaismojums. Agrāk lietotās 400 vatu spuldzes, kas spēja izstarot 12400 luksus, tagad nomainījušas 600 vatu lampas, kas spēj nodrošināt 90 tūkstošu luksu lielu apgaismojumu. Jevgenijs Rudenko piebilst, ka arī īstais gaismas spektrs tagad esot visai kaprīzajiem augiem nodrošināts.
Protams, ieilgusī ziema puķu audzētājiem esot negaidīta. Lai zemstikla platībās uzturētu vajadzīgo temperatūru režīmu, nākas patērēt vairāk kurināmā. Izpilddirektors pastāstīja, ka tas krietni iesitot pa rožu un citu ziedu pašizmaksu. "Cenas taču nemainās. Gluži otrādi, kalendārs rāda, ka pavasaris tūlīt būs klāt, un pircēji ir pieraduši, ka ziediem tad jākļūst lētākiem. Tādējādi mūsu plānotie ienākumi šoreiz aizplūst uz uzņēmumiem "Latvijas gāze" un "Latvenrergo", sacīja Jevgenijs Rudenko.