Kurzemes Vārds

05:38 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Visiespaidīgāk spēj pārliecināt pieredze

Aizvadītajā piektdienā Durbes Kultūras namā Rajona padomes, Novada domes un Pieaugušo izglītības centra atbalstītā projekta "Tev mūžam zaļot, Latvija!" ietvaros savu pieredzi zemniekiem, kas nolēmuši pievērsties bioloģiskās saimniekošanas virzienam, izklāstīja buncenieks Jānis Rubezis un skrundenieks Rihards Valtenbergs.
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja projekta autore un novada lauksaimniecības konsultante Maija Lankupa, Jāni Rubezi un Rihardu Valtenbergu vieno liela praktiskā darba pieredze, ko viņi uzkrājuši videi draudzīgi attīstot savas saimniecības. Abiem ieviests pilns bioloģiskās lauksaimniekošanas cikls, taču zemniekus atšķirīgus vērš fakts, ka buncenieks nodarbojas ar piena lopu audzēšanu un cūkkopību, bet skrundenieks audzē gaļas liellopus. Tas rāda, ka vienu un to pašu mērķi iespējams sasniegt, ejot pa atšķirīgiem ceļiem.
Interese par praktiķu priekšlasījumiem bijusi liela, zālē pulcējušies ap četri desmiti zemnieku. Tie visi atsacījušies no ķīmijas pielietošanas un nolēmuši saimniekot ar ekoloģiski drošiem paņēmieniem. Taču zināšanu, lai tā strādātu, nepietiekot. Tāpēc jautājumu bijis ļoti daudz. Jānim Rubezim un Rihardam Valtenbergam vajadzējis vairāk nekā stundu, lai atbildētu visiem.