Kurzemes Vārds

13:11 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ziemas prieki pavasara brīvdienās

Daina Meistere

Ir sākušās skolēnu pavasara brīvdienas, kuras iezīmē ziemīgs akcents. Un, kaut arī sniega sega ir visai slapja, pilsētas zēniem un meitenēm, kuri aizsēdējušies mājās pie skolas uzdevumiem un datora zilganbaltā ekrāna, arī tas pats svaigā gaisa un kustošā sniega mazumiņš ir iespēja izvēdināt galvu pirms pēdējā nopietnā atspēriena - mācību gada beigām.
Taču darbīgiem zēniem un meitenēm darba un pienākumu netrūkst arī laikā, kad citi var pagulēt ilgāk un pavisam mierīgi aizvadīt nedēļu. Bezmaz katru dienu notiek skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumi un aizstāvēšana dažādās jomās, piemēram, bioloģijā, ekonomikā un ģeogrāfijā, latviešu valodā un literatūrā, par tematu "Cilvēks un sabiedrība".
Gudrākie savas prasmes un attiecīgā priekšmetā apgūtās zināšanas parāda pilsētas un valsts mēroga olimpiādēs. Uz Rīgu brauc pilsētas mēroga informātikas, kā arī krievu kā dzimtās valodas olimpiādes uzvarētāji. Tepat Liepājā notiek 4.klašu valsts valodas olimpiāde. Dīki gulšņāt neiznāk arī tiem zēniem un meitenēm, kuri dzied un dejo, jo jāgatavojas gan festivāla "Kopā varam, kopā skanam" ieskaņas koncertam, kas norit pilsētas jubilejas gaisotnē, gan lielkoncertam "Nāc uz danci Kurzemē!", gan skolēnu amatiermākslas koncertam. Rosīga nedēļa solās būt tiem, kuri raksta, jo Aizkraukles novada ģimnāzijā notiek seminārs skolu avīžu veidotājiem.
Durvis no mācībām brīvajā nedēļā ikvienam interesentam ir atvēris Bērnu un jauniešu centrs, kurā visi skolēni aicināti iekļauties nodarbībās, kas rit ar devīzi "Es esmu! Es varu! Es piedalos!". Zēni un meitenes tagad var ielūkoties dažādo pulciņu nodarbībās, izmēģināt roku un varbūt atrast sev brīvā laika piepildījumu. Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centrā piekto un sesto klašu zēniem notiek radošās darbnīcas aeromodelismā, kuras vada A.Bača.