06:02 Ceturtdiena, 19. septembris

FK "Kurši" cīnīsies pārspēlēs
Pauls Kaufmanis

Latvijas čempionātā florbolā augstākajā līgā FK "Kurši" izbraukumā piekāpās līdervienībai "Latvijas Avīzei" - 4:9 (1:0, 2:7, 1:2) un pēc tam savā laukumā apspēlēja vienību "Bauskas klēts" - 9:6 (2:1, 4:3, 3:2). Šis panākums liepājniekiem nodrošināja priekšpēdējo, astoto vietu un iespēju pārspēlēs cīnīties par palikšanu augstākajā līgā.
Mačā pret līderiem, neskatoties uz mājinieku teritoriālo pārsvaru, mūsējie vēl spēles vidū bija vadībā ar 3:0, taču otrā perioda beigās "Latvijas Avīze" salauza liepājnieku aizsardzību un guva septiņus bezatbildes vārtus, nodrošinot uzvaru. Divas reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Gints Siliņš.
Spēlē pret ceturtajā pozīcijā esošo "Bauskas klēti" mūsējie jau sākumā izvirzījās vadībā, tikai vienu reizi ļaujot pretiniekam rezultātu izlīdzināt (4:4). Tomēr mača izskaņā veiksmīgāki bija liepājnieki, kas svinēja ceturto uzvaru šosezon. Arī šoreiz Siliņa kontā divi gūti vārti.
Regulārajā čempionātā "Kuršiem" atlikusi viena spēle - svētdien izbraukumā pret "Lekrings", taču šī mača iznākums mūsējiem vairs neko neizšķirs, un cīņā par palikšanu augstākajā līgā pārspēlēs līdz divām uzvarām liepājnieki tiksies ar pirmās līgas pirmās vietas ieguvēju, kas būs zināms sestdien.
Laukuma priekšroka šajos mačos ir "Kuršiem", taču Latvijas čempionāta nolikums paredz, ka pārspēles un izslēgšanas spēles jāaizvada atbilstošos laukumos, taču diemžēl Liepājas 15.vidusskolā sporta zāle ir par mazu. Tuvākais atbilstošais laukums ir Kuldīgā. Komandas pārstāvis Egils Sveilis pastāstīja, ka vēl pacīnīsies par iespēju spēlēt Liepājā.

Basketbolistiem klupiens Rīgā

Vakar BK "Līvu alus/Liepāja" SEB Baltijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēlē izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret BK "Rīga" - 68:84 (3:24, 20:21, 18:14, 27:25) un tādējādi arī zaudēja "A" grupas kopvērtējuma līderpozīcijas.
Liepājnieku galvenais treneris Raimonds Kairis atzina, ka jau mača sākumā rīdzinieki ļoti aktīvi darbojās aizsardzībā, turklāt mūsējie vairākkārt nespēja gūt punktus no ļoti izdevīgām pozīcijām. Turklāt pirmajā puslaikā neprecīzi bija visi deviņi liepājnieku izmestie tālmetieni. Jāpiebilst, ka tik maz punktu vienā ceturtdaļā mūsējie vēl nebija guvuši. Spēles otrajā pusē viesiem bijušas iespējas rezultātu līdzsvarot, tomēr iniciatīva piederēja mājiniekiem un viņi savu pārsvaru spēja nosargāt. Pirmajā puslaikā mūsējo rindās tika taupīts Valds Dabkus, kuram bija paaugstināta temperatūra, un arī otrajā puslaikā viņš nebija glābējs. Rezultatīvākais Liepājas komandā bija Bens Vokers, kurš guva 23 punktus.
Baltijas līgā mūsējie noslīdēja uz trešo pozīciju, savukārt Latvijas basketbola līgā liepājnieki pēc šī zaudējuma ar 11 uzvarām un deviņiem zaudējumiem saglabāja ceturto pozīciju, taču mūsu tuvākajiem sekotājiem BK "Bumerangs/Gulbene/ASK" šobrīd ir tikpat zaudējumu, taču par divām uzvarām mazāk.
Nākamo maču mūsējie aizvadīs piektdien, kad savā laukumā tiksies ar "BIG/new balance Rapla". R.Kairis atzina, ka šis būs ļoti svarīgs mačs, lai līdz regulārā čempionāta beigām varētu ieņemt pēc iespējas augstāku vietu.

Pret Rīgu - bez argumentiem
Emīls Dreiblats

Vakar "Liepājas metalurga" hokejisti savā laukumā aizvadīja trešo Latvijas atklātā čempionāta spēli un ar 2:5 (0:4, 1:0, 1:1) atzina HK "Rīga 2000" pārākumu. Sērijā rezultāts kļuva 2-1. Ceturtā un, iespējams, pēdējā spēle sērijā līdz trim uzvarām notiks šodien Piņķos.
Neskatoties uz pēdējo spēļu laikā metalurgu rindas skārušo savainojumu vilni, liepājnieku galvenajam trenerim Vladimiram Safonovam vakar izdevās sapulcēt četrus pilnus aizsargu pārus - sasistās ribas nebija šķērslis, lai laukumā dotos arī Kniksts.
Diemžēl vakar nogurums jautās ikvienā mājinieku vienības darbībā un jau pirmajā trešdaļā rīdzinieki, kurus atbalstīja ap pussimtu liels līdzjutēju pulciņš, laukuma saimniekiem ātri vien ierādīja viņu vietu. Vispirms Hromčenkovu neviens netraucēja mest no vārtu priekšas, bet pēc piecām minūtēm Sprukts brīvi uzmeta no zilās līnijas - 0:2. Mūsējiem, spēlējot vairākumā, Pipas izrāvienu vidējās zonā nogulēja Feldmanis, bet punktu visam pielika Mironovičs - 0:4. Pēc šīs epizodes Safonovs Žabotinska vietā vārtos sūtīja Aļeiņikovu, pēc spēles beigām paskaidrojot, ka nav jēgas turpināt morāli traumēt vārtsargu.
Likumsakarīgi, ka otrajā trešdaļā viesi atkāpās aizsardzībā, savukārt liepājnieki izmisīgi metās glābt, kas glābjams. Ņikitina perioda vidū gūtie vārti vēl ļāva cerēt uz līdzīgāku cīņu, diemžēl metalurgu ofensīvu apturēja Sidulova noraidījums līdz spēles beigām - strīdīgā situācijā mača galvenais soģis Eduards Odiņš uzskatīja, ka metalurgu aizsargs ar nūju apzināti dūris pretiniekam.
Laukuma saimnieku pēdējās cerības izdzēsa Hromčenkova precīzais metiens, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Bogdanova tālšāviens no zilās līnijas mača pēdējā minūtē bija vājš mierinājums vēju pilsētas līdzjutējiem, kuri sezonas izskaņā arvien kuplākā skaitā vēro savējo cīņas.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Safonovs:
- Šis bija sliktākais pirmais periods, kādu jelkad esam aizvadījuši. Iekritām uz bērnišķīgām kļūdām pretuzbrukumos. Paši zaudējām psiholoģiski, jo mums neizdevās nekas, no iecerētā. Negribu pārmest tiesnesim, bet Sidulova noraidījums līdz spēles beigām pilnībā salauza mača gaitu.

HK "Rīga 2000" galvenais treneris Juliuss Šuplers:
- Uzvaru nodrošinājām jau pirmajā trešdaļā; otrajā liepājnieki palielināja apgriezienus, bet mēs izturējām. Domājot par rītdienas cīņu, pēdējās 20 minūtēs jau ļāvām uzspēlēt arī ceturtajai maiņai.