Kurzemes Vārds

21:43 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aicina pateikties donoriem

Kristīne Pastore

Bieži vien cilvēki, kas ziedo asinis citu ārstēšanai, mediķiem jautā, kam tās izmantos un vai tās kādam noderēs. Protams, ka tās noder! Savukārt cilvēki, kas šīs asinis saņem, vai viņu radinieki nereti vēlas uzzināt, kurš ir bijis tas cilvēks, kas ar savām asinīm palīdzējis atveseļoties vai pat glābis dzīvību. Likums aizliedz šo informāciju izpaust, lai arī kā slimnieki vēlētos donoriem pateikties. Tagad ir tāda iespēja!
Donoru kustība ir brīvprātīga un cilvēki, kas ziedo savas asinis, atlīdzību par to nesaņem. Ir pat gadījumi, kad, glābjot kāda cilvēka dzīvību, donoru izsauc uz slimnīcu nakts laikā. Nu ir iespēja šiem cilvēkiem pateikt paldies. To var izdarīt, uzrakstot vēstuli. Šādu akciju organizē Valsts asinsdonoru centrs, un tajā ir iesaistījusies arī mūsu Centrālā slimnīca. Līdz 25.aprīlim slimnieki vai viņu tuvinieki var vēstulē izteikt savu pateicību donoriem, pastāstot par situāciju, kas bija noticis un kāpēc ārstēšanā vajadzēja donora asinis. Vēstulei iespējams pievienot arī autoru fotogrāfijas. Šīs akcijas mērķis ir sagādāt morālu gandarījumu donoriem. Saņemtās vēstules un fotogrāfijas maija sākumā vispirms izvietos Liepājas Latviešu biedrības namā, lai donori un arī citi interesenti varētu tās izlasīt un saņemt šādi izteikto pateicību, bet pēc tam plānots vēstules un fotogrāfijas izvietot Valsts asinsdonoru centrā, Rīgā.
Liepājā ik gadu aptuveni 1000 donoru nodod asinis Centrālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā, kur mediķi sagatavo aptuveni 1000 litru asiņu gadā. Ir gadījumi, kad pacientam pietiek ar viena donora nodotajām asinīm, bet citiem nepieciešama pat 40 donoru palīdzība. Cilvēki, kuri sirgst ar asins slimībām, donoru ziedotās asinis saņem gadiem ilgi. Visi slimnieki mūsu valstī asins komponentus saņem bez maksas. Katru gadu donoru asins komponentu pārliešana palīdz izdzīvot un saglabāt veselību daudziem cilvēkiem, tai skaitā jaundzimušajiem, dzemdētājām, slimojošiem bērniem, asins slimību slimniekiem, kā arī slimniekiem ar traumām un apdegumiem.
Visas vēstules lūdzam adresēt Gunai Zemei, Liepājas Centrālā slimnīca, Asins sagatavošanas nodaļa, Slimnīcas iela 25, Liepāja, LV - 3402.