Kurzemes Vārds

11:24 Sestdiena, 15. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vīru koris "Gaudeamus" un sieviešu koris "Aija" – jubilejām

Indra Imbovica

Turpinot savas 45 gadu jubilejas sezonu, Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus" un mūsu sieviešu koris "Aija", savukārt atzīmējot Liepājas 380.jubileju, 19.martā pulksten 18 Latviešu biedrības namā sniegs plašu bezmaksas koncertu "…cer naktssargi uz rīta ausmu…".
Kā informēja kora "Gaudeamus" diriģents Ivars Cinkuss, koncerta programmas centrā kā pasaules pirmatskaņojums būs komponistes Maijas Einfeldes skaņdarbs "Un Dievs nožāvēs visas asaras", ar kuru viņa debitē vīru kora mūzikas žanrā. Koncerta noskaņa ir intīma smalku, harmonisku krāsu un tembru sintēze vīru kora "Gaudeamus" kamersastāvam un Latvijas Filharmonijas kamerorķestrim.
Kā askētisks atsvars Maijas Einfeldes mūzikas harmoniju krāsām koncertā izskanēs Arvo Perta apcerīgā "Svētceļnieku dziesma. Koncerta programmā iekļauts arī viens no Franča Šūberta skaistākajiem opusiem vīru balsīm un stīgām "Garu dziedājums pār ūdeņiem". Arvo Perts atzinis, ka Šūberts ir viņa kompozīcijas etalons un Šūberta mūzika atstājusi neizdzēšamas pēdas viņa daiļradē.
Koncertā Liepājā kopā ar vīru kori "Gaudeamus" ar savu programmu piedalīsies mūsu sieviešu koris "Aija" un diriģente Gunta Vite. Tajā iekļauti gan renesanses, gan klasikas darbi, kā arī eksliepājnieku Selgas Mences un Jāņa Lūsēna dziesmas. "Aija" dziedās arī īpaši sev ļoti mīļu darbu "- Džuzepes Verdi "Laudi alla vergine Maria", ar kuru koris aizvadītajā vasarā konkursā ieguva Bavārijas Ministru prezidenta galveno balvu.
Pašreiz sieviešu koris "Aija" kopā ar Liepājas pilsētu svin arī savu dzimšanas dienu un aktīvi gatavojas koru konkursam "Florilege Vocal de Tour", kas maijā risināsies Francijā. Bet šobrīd "Aijas" meitenes un "Gaudeamus" vīri visus savus draugus un kora mūzikas interesentus gaida koncertā Latviešu biedrības namā, jo šis priekšnesums mums visiem būs jauka dāvana.
Projektu atbalsta Rīgas domes Kultūras pārvalde, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas dome, tādēļ koncerts ir bez maksas.