Kurzemes Vārds

02:32 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ivars Ķervis uz laiku atstādināts
CSDD priekšnieka pienākumu izpildītājs Ivars Krauklis vakar "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka no amata uz laiku ir atstādināts direkcijas Liepājas nodaļas vadītājs Ivars Ķervis. Vakar direkcija saņēmusi dokumentus no Liepājas Ceļu policijas, kuros fiksēts gan tas, ka Ķervis pa pilsētu braucis alkohola reibumā, gan arī tas, ka viņš izraisījis sadursmi ar policijas operatīvo automašīnu. Pašlaik CSDD Liepājas nodaļas priekšnieks no amata atstādināts uz ierosinātās dienesta izmeklēšanas laiku, bet viņa vietā pienākumus uzticēts pildīt vietniekam Arnim Jekstem. Dienesta izmeklēšana, pēc I.Kraukļa domām, varētu tikt pabeigta jau tuvākajās dienās, tāpēc jau pirmdien vai otrdien būs zināms galīgais lēmums par Ivara Ķervja atbilstību ieņemamajam amatam.

Liepājas jubileju iezvanīs baznīcu zvani
Liepājas dome izsūtījusi aicinājumu pilsētas dievnamiem šodien, 18.martā, Liepājas 380.dzimšanas dienu iezvanīt ar baznīcu zvaniem. Dome vēstulē aicina dievnamu zvanus ieskandināt pulksten 10 no rīta trīs minūšu garumā, lai apsveiktu liepājniekus un pilsētas viesus Liepājas dzimšanas dienā. Vakarā no pulksten 17.55 līdz 18 dievnamu zvani iezvanīs pilsētas dzimšanas dienas svinības un aicinās uz svētku dievkalpojumu Sv.Annas baznīcā pulksten 18. Vēstulē arī izteikts aicinājums šodien dievkalpojumu laikā aizlūgt par Liepājas un liepājnieku labklājību.

Senās mūzikas ansambļa "Lirum" koncerts
Indra Imbovica

Liepājas muzejā rīt pulksten 16, godinot vēsturisko notikumu - pilsētas 380.jubileju, interesentiem būs dota iespēja klausīties senās mūzikas ansambļa "Lirum" koncertu.
Pirms 380 gadiem, 1625.gada 18.martā, kā rakstīts "Liepājas pilsētas tiesībās", lai vairotu vispārīgu labuklāšanu, Kurzemes hercogs Fridrihs Kazimirs piešķīra Liepājai pilsētas tiesības. Tas nozīmēja renesansi, jo Liepāja ieguva "brīvības un derīgas lietas un visiem zināmas privilēģijas", kuras nodrošināja pilsētas izaugsmi. Senās mūzikas ansambļa "Lirum" koncerta programmā skanēs renesanses laika angļu, franču, spāņu un itāliešu komponistu dziesmas, kuras atspoguļo laicīgā cilvēka sajūtas, intīmos pārdzīvojumus, asprātību un aizrautību. Koncertu papildinās dejas.
Ansamblis "Lirum" par savu dzimšanas dienu uzskata pirmo koncertu 2003.gada 18.novembrī Valmierā, galerijā "Laipa". Gandrīz visi tā dalībnieki dziedājuši vai joprojām dzied korī "Senais Kalns". Divi soprāni, divi alti, divi tenori un viens bass piedalījušies vairākos koncertos Mencendorfa namā Rīgā, galvaspilsētas un Latvijas baznīcās, kā arī citur. Ansambļa nosaukums no 16.gadsimta itāliešu komponista Rossino Mantovano dziesmas "Lirum Bililirum" latviski varētu nozīmēt - raitamrīdi rallalā.

Mājās pārvesti diplomi
Kirils Bobrovs

SIA "Jumiķis" neslēpj savu prieku un lepnumu pēc komandas uzvaras jauno jumiķu konkursā, kas nupat norisinājās Cēsu rajona Priekuļos. Dalībnieki nevarēja būt vecāki par 24 gadiem, vienam no pārstāvjiem bija jābūt Latvijas Jumiķu biedrības biedram. Otrās vietas diplomus par prasmi strādāt uz slīpiem jumtiem pārveda uzņēmuma skārdnieki Ainars Ģibietis un Raivo Kraševskis. Stāžs abiem speciālistiem nav liels: pirmais firmā strādā no 1999., otrais - no 2001.gada. Izpildot konkursa uzdevumus, viņiem vajadzēja veikt operācijas, kādas agrāk nebija nākušas priekšā, starp citu, tas attiecas uz parasto dakstiņu klāšanu, turklāt vēl vienlaikus jumtā veidojot logus. Droši vien tas bija saistīts ar to, ka konkursa galvenais sponsors bija dakstiņu ražotājs - akciju sabiedrība "Lode". Vajadzēja sevi vispusīgi apliecināt arī citās operācijās. Sekmes nodrošināja attiecīgā profila sertifikātu arī pašai firmai, kuru pārstāvēja jaunie konkursanti. Bet tagad, kā teica skārdnieku ceha priekšniece Ingrīda Laugale, uzņēmums noformē savu stendu ar oriģināliem eksponātiem kārtējā būvfirmu izstādē Ķīpsalā: kad strādāt uz jumta traucē laika apstākļi.

Ceļojums Baltijas okupācijas upuru piemiņai
Interesenti rīt aicināti piedalīties Baltijas okupācijas upuru piemiņas ceļā - maršrutā Liepāja - Rucava - Būtiņģe - Palanga - Klaipēda - Priekule - Šilute, informēja Klaipēdas apriņķa latviešu asociācijas "Atpūta" vadītājs Gotfrīds Tapiņš. Pasākums notiek saskaņā ar projektu "Lietuvas un Latvijas kopējās saknes, un esam tik tuvi". Izbraukšana no Liepājas paredzēta pulksten 8, autobuss piestās pie Pedagoģijas akadēmijas. Ceļojuma programmā paredzēti piemiņas brīži un ziedu nolikšana pie vairākiem pieminekļiem un kapsētās, svinīga tikšanās uz robežas ar Lietuvas delegāciju. Šilutē tiks atklāta arī Liepājas rajona tautas mākslas studijas "Kamolītis" darbu izstāde. Tiem, kas vēlas piedalīties šajā braucienā, līdzi jāņem bļodiņa, karote un krūzīte, var ņemt līdzi arī vieglas uzkodas, jo ceļojums paredzēts visas dienas garumā.

Pilsētas centru atbrīvo no sniega
Daiga Borska

Gan trešdien, gan naktī uz ceturtdienu no pilsētas centra ielām tika aizvākts sniegs un arī ledus. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Komunālās pārvaldes tehniskais direktors komunālajos jautājumos Andris Bražis, pēc pārvaldes pasūtījuma intensīvi tīrīta Lielā, Siena, Kuršu, Kungu un vairākas citas ielas. Izmantojot speciālo tehniku, šos darbus paveica SIA "Aizputes ceļinieks" darbinieki.

Meklē finansējumu militārās ostas izbūvei
Aizsardzības ministrija iesniegusi NATO dokumentus, kuros lūgtas investīcijas, lai Liepājā tuvāko gadu laikā izveidotu militāro ostu, vakar žurnālistus informējis ministrijas valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs. Aģentūra LETA informēja, ka mūs pilsētā plānots izveidot militāro ostu, rekonstruējot jau esošās un izbūvējot jaunas piestātnes, kā arī izveidojot ostai nepieciešamo infrastruktūru. Plānots, ka Liepājas militārajā ostā varētu veidot jūras kara flotes bāzi, kas kalpotu arī NATO karakuģu operācijām. Konkrētas investīciju programmas izmaksas ministrijas pārstāvji vakar nav vēlējušies komentēt, taču zināms, ka infrastruktūras sakārtošana varētu izmaksāt no 3 līdz 5 miljoniem eiro.