Kurzemes Vārds

18:42 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Baltijas līga pārmaiņu priekšvakarā
Pauls Kaufmanis

Šonedēļ pie kopīga sarunu galda sēdās SEB Baltijas basketbola līgas pirmās un spēcīgāko otrās divīzijas klubu vadītāji, arī no BK "Līvu alus/Liepāja". Tikai šā gada sākumā izveidoto līgu atzinīgi novērtējuši visi klubi, tādēļ skaidrs, ka šo ideju ir vērts turpināt. Šobrīd tiek pieļauta doma, ka varētu atsacīties no Baltijas līgas otrās divīzijas, kurā cīnās arī liepājnieki.
Lai arī nekādi oficiāli lēmumi vēl nav pieņemti, atsaucību guva doma par to, ka nākamsezon Baltijas līgas pirmajā divīzijā jābūt tādai pārstāvniecībai kā šogad (5 Lietuvas, 3 Latvijas un 2 Igaunijas vienības) un komandām regulārajā čempionātā jau no oktobra jāizspēlē četri apļi. Nākotnē komandu skaits varētu palielināties līdz 12.
Latvijas Basketbola savienības direktors Jānis Janševics "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka, nosakot SEB BBL vadlīnijas, par pašu galveno faktoru tika ņemta vērā skatītāju interese par šīs līgas mačiem. Viņš arī uzsvēra, ka nenoliedzami ir svarīgi noorganizēt pienācīgu čempionātu arī otrā ešelona klubiem, un, ja tā nebūs Baltijas līgas otrā divīzija, tad varētu būt jauna formāta Latvijas Basketbola līga. Jebkurā gadījumā tiks izveidota sistēma, kurā klubiem būs iespējams katru nākamo gadu cīnīties par vietu augstākajā sabiedrībā.
J.Janševics pastāstīja, ka vairākas pilsētas ar basketbola skolām finansiālu apsvērumu dēļ nespēj izveidot klubu, kas startētu Latvijas līgā, tādēļ, jaunais formāts varētu piesaistīt arī pusprofesionālas komandas, aptverot tādus Latvijas reģionus kā, piemēram, Jelgavu, Cēsis vai Rēzekni, un jaunajiem sportistiem būtu iespējas izsisties.
BK "Līvu alus/Liepāja" prezidents Ēriks Štālbergs apliecināja, ka mūsu komandas mērķis nenoliedzami būs iekļūt spēcīgāko vidū. Tomēr viņš arī uzsvēra, ka šādi tiek apdraudēts Latvijas čempionāta liktenis. Ē.Štālbergs bez šaubām uzskata, ka BBL ir solis uz attīstību, taču, viņaprāt, Latvijas Basketbola savienība pārāk neaktīvi risina jautājumus, kas saistīti ar pārējo komandu iespējām. Turklāt loģisks nebūtu arī risinājums, ka Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs tiktu noteiktas tās komandas, kas spēlēs Baltijas līgā, jo vienmēr var gadīties kāda nejaušība un spēcīgāka vienība var palikt ārpus strīpas.
Jautājumi par gaidāmo apjomīgo reformu šobrīd vēl ir ļoti daudz, un vēl ne mazums šķēpu tiks lauzti. Konkrētākus spriedumus varēsim minēt tuvākajos mēnešos, kad tiks pieņemti arī oficiāli lēmumi.

Ko šobrīd dara...
Peldētāja SVETLANA ŽIZŅEVSKA
18 gadu vecā Liepājas Kompleksās sporta skolas treneres Ilonas Ivanovas audzēkne Svetlana Žizņevska, kura ar peldēšanu nodarbojas jau desmit gadu, ir viena no labākajām peldētājām brasa distancēs Latvijā. Šosezon Svetlana izcīnīja valsts čempiones titulu 100 metros, 200 metros ierindojās otrajā vietā, bet Baltijas čempionātā 100 un 200 metru distancēs ierindojās piektajā vietā.
- Kas tevi piesaista peldēšanai?
- Jau no mazotnes man ir patikuši ūdens prieki, tādēļ arī sāku nodarboties ar peldēšanu.
- Vai esi apmierināta ar uzrādītajiem rezultātiem Latvijas un Baltijas čempionātos?
- Jā, jo izdevās izcīnīt Latvijas čempionāta zelta medaļu 100 metru distancē un sudrabu 200 metros. Vienīgi Baltijas čempionātā rezultāti varēja būt labāki.
- Kādas ir nākamās sacensības, kurām gatavojies?
- Jau rīt startēšu Latvijas skolēnu sporta spēlēs Jelgavā, bet aprīļa sākumā esmu iecerējusi piedalīties starptautiskos mačos Baltkrievijā.
- Kādus mērķus esi izvirzījusi šajos mačos?
- Skolēnu sporta spēlēs noteikti jācīnās tikai un vienīgi par uzvaru, savukārt Baltkrievijā jācenšas iekļūt godalgoto vidū.
- Vai arī nākotnē turpināsi nodarboties ar peldēšanu?
- Noteikti, jo pašlaik neredzu iemeslu, kāpēc man šo tik patīkamo sporta veidu mest pie malas.

Jaunajiem futbolistiem - divi sudrabi
Emīls Dreiblats

Beidzies Latvijas jaunatnes ziemas čempionāts zāles futbolā 1993. un 1995. gadā dzimušo zēnu grupās, un "Liepājas metalurga" jaunie futbolisti abos turnīros izcīnīja sudraba medaļas.
Finālturnīrs norisinājās U-12 komandām Valmierā, tajā piedalījās desmit komandas. Grupu turnīrā liepājnieki, kas pirms tam uzvarēja Kurzemes zonā, ar 7:0 pārspēja Preiļu jaunos futbolistus, spēlēja neizšķirti 2:2 ar Suntažu komandu, ar 4:0 uzvarēja mājiniekus, bet pēdējā mačā ar 0:1 atzina Rīgas Futbola skolas pārākumu, tādējādi apakšgrupā ierindojoties 2.vietā.
Pusfinālā jaunajiem metalurgiem pretī stājās otras grupas stiprākā komanda no Daugavpils. Ar 3:2 pārāki izrādījās liepājnieki, iekļūstot finālā. Cīņā par pirmo vietu mūsējiem vēlreiz nācās mēroties spēkiem ar Rīgas Futbola skolas audzēkņiem un arī šoreiz pārāki bija rīdzinieki - 3:1.
Liepājas komandas galvenais treneris Rolands Bulders atzina, ka šis turnīrs bijis viens no sagatavošanās posmiem pirms vasaras čempionāta. "Finālā mums pietrūka komandas līderu, kuri, lai gan epizodiski laukumā izgāja, tomēr spēlēja neveseli. Bet kopumā ar spēlētāju parādīto spēli esmu apmierināts," atzina treneris, uzslavējot Kristapa Božus un Roberta Buldera sniegumu.
Vasaras čempionātā "Liepājas metalurgam" būs jāaizstāv divreiz pēc kārtas izcīnītais Latvijas čempiona tituls. Nākamais sagatavošanās posms paredzēts no 24. līdz 28. martam Vācijā, kur liepājnieki aizvadīs treniņnometni, kā arī piedalīsies starptautiskā turnīrā.
Otro vietu izcīnīja arī "Liepājas metalurga" 1995.gadā dzimušie zēni. Finālturnīrā, kas norisinājās Tukumā, liepājnieki grupas turnīrā vispirms ar 4:2 uzvarēja Rīgas Futbola skolu, tad ar 13:0 sagrāva Madonas komandu un ar 3:2 apspēlēja laukuma saimniekus. Pusfinālā mūsējie pēcspēles sitienu sērijā pieveica "RTU" futbolistus.
Arī finālā, kurā cīnījās "Liepājas metalurgs" un Daugavpils BJSS futbolisti, bija nepieciešama pēcspēles sitienu sērija, jo pamatlaiks beidzās neizšķirti - 3:3. Diemžēl šoreiz loterijā veiksme nebija metalurgu sabiedrotā, un daugavpilieši kļuva par Latvijas čempioniem.

Marijai Vasiļjevai sudrabs starptautiskā turnīrā
Pauls Kaufmanis

Četras liepājnieces Rīgas Vingrošanas sporta skolā startējušas tradicionālajā starptautiskajā turnīrā sporta vingrošanā "Tīģerēna kauss", kurā piedalījās ap 40 sportistu no Maskavas, Novgorodas, Minskas, Kauņas, Rīgas, Ventspils un Liepājas sporta skolām.
Liepāju šajās sacensībās pārstāvēja Anastasija Kuļikova, Marina Afaņeviča, Viktorija Huve un Marija Vasiļjeva. Finālsacensībās spēja iekļūt divas mūsu vingrotājas. Vasiļjeva, kas startēja pēc meistaru kandidātu programmas, spēja izcīnīt sudraba godalgu atbalsta lēcienā. Savukārt sporta meistaru programmā Anastasija Kuļikova brīvajās kustībās izcīnīja ceturto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot tikai par piecām punkta tūkstošdaļām. Finālos atbalsta lēcienā un vingrojumā uz līdztekām liepājniece ierindojās sestajā vietā.
Pēc šo sacensību rezultātiem kļuva zināms, ka Vasiļjeva ir iekļauta Latvijas junioru izlases sastāvā un vasaras sākumā Itālijā pārstāvēs mūsu valsti Eiropas olimpiskajās dienās.