Kurzemes Vārds

17:21 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Policists dzērumā izraisa avāriju un aizbēg
Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Jaunliepājas iecirkņa inspektors nedēļas sākumā alkohola reibuma stāvoklī izraisījis avāriju un pēc tam no notikuma vietas aizbēdzis, uzzināja "Kurzemes Vārds". Policijas preses dienestā apstiprināja, ka šāds gadījums tiesām ir reģistrēts un pašlaik tiek veikta dienesta izmeklēšana, pēc kuras rezultātiem tiks izvērtēta inspektora atbilstība ieņemamajam amatam.
Policijas preses sekretāre Egita Guseva apstiprināja, ka 14.martā ap pulksten 21 policijas dežūrdaļā saņemts izsaukums uz Kungu un Ganību ielas krustojumu, kur automašīnā "Opel Calibra" bija ietriecies mikroautobuss "Ford Transit". Vainīgais vadītājs spēkrata "Opel Calibra" vadītājai piedāvājis kompensēt zaudējumus ar 30 latiem, taču cietusī paziņojusi, ka labprātāk ziņos par notikušo policijai. To dzirdot, avārijas izraisītājs iesēdies savā automašīnā un no notikuma vietas aizbraucis, savukārt cietusī piezvanījusi dežūrdaļai un informācija par notikušo pārraidīts policijas patruļām pa rāciju. Drīz vien 1975.gadā dzimušais Jānis Ķ. tika panākts un aizturēts. Kā apstiprināja Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs, vadītājam veikta alkohola pārbaude un konstatēts, ka viņa organismā tiešām ir 2,4 promiles alkohola. Vakar vēl nebija pieņemts lēmums par policista sodīšanu, taču administratīvā pārkāpuma protokols viņam sastādīts gan par avārijas izraisīšanu un aizbraukšanu no notikuma vietas, gan par braukšanu dzērumā. Neatkarīgi no administratīvā soda, dzērumā braukušajam inspektoram vēl jārēķinās ar dienesta izmeklēšanas slēdzienu un piemērojamo disciplināro sodu. Lūgt komentēt sava darbinieka rīcību, pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks izteicās, ka sods būšot bargs. "Policista pienākums ir izpildīt likuma prasības pašam un panākt, lai citi pilda likumus. Tik rupji pārkāpjot likumu, cilvēks ir pelnījis bargu sodu. Lai noskaidrotu, viņa rīcību un iespējamās sekas, esmu licis veikt dienesta pārbaudi," pauda A.Vaiteiks.

Atskurbtuvē mirst vīrietis
Andrejs Rjabcevs

Pašlaik vēl īsti nenoskaidrotu iemeslu dēļ Pašvaldības policijas atskurbtuvē vakarrīt nomiris viens no tur ievietotajiem vīriešiem, kurš bijis alkohola reibuma stāvoklī. Policijā zināja stāstīt, ka nāves iemesla noskaidrošanai vīrieša līķis nosūtīts tiesu medicīniskās ekspertīzes veikšanai, taču sākotnējā apskatē vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas.
Kā stāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, vīrietis atskurbtuves telpās ievietots ap pulksten 2 naktī, kad policisti viņu bija sanākuši no ielas. Dežūrdaļā pa nakti piezvanījis kāds cilvēks uz stāstījis, ka Kuršu ielā pie veikala "Krokuss" uz soliņa aizmidzis iereibis vīrietis. Kārtībnieki, kas devās uz norādīto vietu, konstatēja, ka tiešām kāds vīrietis aizmidzis aukstajā laikā, un arī pēc pamodināšanas nav spējīgs neko sakarīgu pastāstīt. Viņš ievietots mašīnā un aizvests uz īslaicīgās aizturēšanas telpām Jelgavas ielā 48, taču tur dežūrējošā feldšere konstatējusi atvestajam smagas veselības problēmas. 1942.gadā dzimušajam Valdim sākās krampju lēkme, tāpēc feldšere nekavējoties izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību, taču arī tā vairs nespēja glābt vīrieti.

Veikalā nozog fotokameru
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums no veikala "Flēra" pārstāvjiem par fotokameras zādzību. 16.martā ap pulksten 13 veikalā, K.Zāles laukumā 8, ienācis jaunietis un palūdzis pārdevējam parādīt vairākus fotoaparātus. Izmantojot brīdi, kad pārdevējs novērsies, puisis paķēris uz vitrīnas nolikto kameru "Rollei" sudrabotā krāsā un meties bēgt. Zaudējumi tiek lēsti 145 latu apmērā.

Trauksme izrādījās velta
Policijas darbinieki 16.martā saņēmuši operatīvo informāciju par to, ka dzīvoklī Piltenes ielā 3 kāds vīrietis nelikumīgi glabājot ieroci, tāpēc norādītais dzīvoklis pārbaudīts. Apsekojuma laikā tika atrasta gāzes pistole "Blow Magnum 9mm", kuras glabāšanai speciālas atļaujas nav nepieciešamas.