Kurzemes Vārds

14:22 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Atbalsta psihiatru iebildumus
Latvijas Psihiatru asociācijas prezidente, psihiatre profesore Raisa Andrēziņa atbalsta mūsu Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvu, kas ir pret savas slimnīcas apvienošanu ar Onkoloģisko slimnīcu, informēja Liepājas Psihoneiroloģiskās slimnīcas psihiatre Inta Rozentāla. Kā norāda Andrēziņa, apvienojot divas nesavienojamas medicīnas disciplīnas - psihiatriju un onkoloģiju, tiek demonstrēta vara, neizpratne, maskējot to ar demagoģiskām frāzēm par psihiatriskās aprūpes "uzlabošanu". Latvijas Psihiatru asociācija ir kopā ar Liepājas kolēģiem un savu iespēju robežās aizstāvēs pacientu intereses un vajadzības, jo garīgi slims cilvēks nespēj un neprot aizstāvēt savas tiesības uz cilvēcīgu pajumti un humānu izturēšanos pret šo sabiedrības daļu. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvs iesniedza Administratīvā rajona tiesā prasību, lūdzot atcelt Veselības ministrijas lēmumu par ārstniecības iestādes apvienošanu ar Onkoloģisko slimnīcu.

Divas bankas gatavas sniegt kredītu
Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes rīkotajā konkursā par kredīta piesaistīšanu Liepājas ostas kuģu ceļu dziļuma atjaunošanai pēc vētras nedarbiem piedāvājumus iesniegušas divas bankas: akciju sabiedrība "Latvijas Unibanka" un akciju sabiedrība "Hansabanka". Liepājas ostas pārvaldnieks Aivars Boja informēja, ka tuvākajā laikā konkursa vērtēšanas komisija pieņems lēmumu par uzvarētāja noteikšanu. Liepājas SEZ valde nolēma ņemt 220000 latu kredītu, lai samaksātu par Liepājas ostas kuģu kanālu dziļuma atjaunošanas darbiem. Liepājas ostā jau attīra fārvateru no vētras sanestajām smiltīm, lai lielie kuģi netraucēti varētu ienākt un piestāt pie dziļūdens piestātnēm. Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers 18.februārī vizītes laikā rosināja Liepājas SEZ ņemt kredītu vētras laikā sanesto smilšu sanesumu tīrīšanai, norādot, ka valdība šajā procesā piedalītos piesaistīto līdzekļu atdošanas posmā.

Ar 380. jubilejas simbolu
Liepājas radioamatieri, kuru saimē šobrīd ir ap 20 biedru, bija nolēmuši savdabīgi atzīmēt pilsētas dzimšanas dienu. Valsts Elektrosakaru inspekcijā viņi saņēma speciālu atļauju lietot prefiksu HL380. Un tuvākajās dienās ar šo simbolu uz visām pasaules malām viņi nosūtīs īsu informāciju par Liepājas jubilejas svinēšanu un galvenajām ziņām par pilsētu. Radioamatierus atbalstījusi arī Pilsētas dome, kuru viņi uzreiz informēja par saņemto atļauju. Dome palīdzēja izgatavot kartītes - kvītis, ar kurām viņi apmainās ar kolēģiem, kad izdodas nodibināt radiosakarus. Arī uz kartītēm ir informācija par pilsētu - jubilāri. Par to "Kurzemes Vārdu" informēja viens no pasākuma iniciatoriem Sergejs Gorčinskis.

Lielkoncerts izskan ar vērienu
Inita Gūtmane

Vakar daudz liepājnieku un pilsētas viesu pulcējās Rožu laukumā uz lielkoncertu "Mēs - Liepājai", kas bija veltīts pilsētas 380.dzimšanas dienai. Sarīkojums iesākās ar desmit minūšu garo filmu "Mēs - Liepājai. 1988", tad Liepājas Simfoniskais orķestris, Uldis Marhilēvičs un Dzintars Beitāns izpildīja dziesmu "Vivo". Gandrīz divu stundu garumā uz brīvdabas skatuves cits pēc cita kāpa dažādu paaudžu mūziķi, kuriem pateicoties Liepājas vārds skaļi izskan ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām. Lai arī laika apstākļi liepājniekus nežēloja, taču viņus sasildīja dziesmas, kas ir zināmas visa vecuma ļaudīm. Publika varēja dziedāt līdzi, piemēram, Raivim Krūmam, kas uzstājās ar dziesmām "Septītajās debesīs" un "Es neesmu dubļus bridis…", Andra Ērgļa skaņdarbiem "Es mīlu tevi" un "Tu man esi", Zigmara Liepiņa un Igetas Gaiķes kopdarbam "Vēl ir laiks". Ar ovācijām skatītāji sagaidīja duetu "Fomins un Kleins", kas klausītājus iepriecināja ar dziesmām "Muzikants" un "Dzimis Latvijā". Liepājai muzicēja arī grupa "Līvi" un Fēlikss Ķiģelis. Dzimšanas dienas svinētāji aplausus nežēloja Jurim Pavītolam, Valērijam Ivanovam, Jānim Lūsēnam, Igo, Aivaram Hermanim, Johnny Salamander un daudziem citiem mūziķiem. Sarīkojumu īpaši svinīgu vērsa Simfoniskā orķestra sniegums.
Koncerta laikā skatītājiem bija iespēja vērot kino sižetus, kas bija saistīti ar notikumiem Liepājā. Vērienīgais koncerts beidzās ar krāšņu uguņošanu.

Pūpolu cena šogad lielāka
Nedēļas nogalē ļaudis atzīmēs Pūpolsvētdienu, tādēļ arī tirgū diezgan daudz pārdevēju piedāvā pūpolus, kā arī zaļumus dekoru un Lieldienu buķešu veidošanai. Pārdevēji sacīja, ka aukstuma dēļ pūpoli neplaukst, tādēļ to cena ir lielāka nekā pagājušajā gadā šajā laikā. Pūpolu saišķus var iegādāties par 5-60 santīmiem. Saplaukušu bērza zaru saišķi pārdod, sākot no 10 santīmiem. Vairāki pārdevēji piedāvā arī pašu gatavotus Lieldienu dekorus.

Pilsētas dzimšanas dienā dzimst daudz bērnu
Pilsētas dzimšanas diena bija bagāta ar jaundzimušajiem Centrālās slimnīcas Dzemdību nodaļā. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja nodaļas vadītāja Inga Vēvere, līdz pulksten 14 pasaulē jau bija nākuši četri mazuļi, bet divi vēl bija gaidāmi. Pirmais jaundzimušais vakar ieradās 8 minūtes pāri pusnaktij. "Turklāt mēs nevaram paredzēt, vai šodien līdz pusnaktij mums neatvedīs vēl kādu topošo māmiņu," sacīja daktere un piebilda, ka šā gada pirmie mēneši salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir bērniem bagāti. Janvārī un februārī katru mēnesi pasaulē nācis 91 mazulītis. Un gaidāms, ka nākamie divi mēneši neatpaliks, jo, kā sacīja I. Vēvere, martā un aprīlī parasti bērnu dzimst vairāk nekā gada citos mēnešos.