Kurzemes Vārds

09:18 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Liepāja svētku notikumu virsotnē
Aizvadītās nedēļas notikumus komentē E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas direktore ZITA KARLSONE

Nav daudz, ko svērt vai izsijāt, jo nedēļa, nenoliedzami, aizvadīta Liepājas zīmē. Pašvaldības vēlēšanu politisko teātri līdzsvarā noturēja Liepājas jubilejas sarīkojumi. Mūsu pilsēta atradās svētku notikumu virsotnē, kurus spoži un atpazīstami pieteica Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls. Patīkami, ka zāles bija klausītāju pilnas. Ir acīmredzot pienācis laiks, kad arī daļa turīgo cilvēku, nosacīti runājot, neguļ uz saviem naudas maisiem, bet pamazām jūt nepieciešamību iegriezties šāda līmeņa koncertos un citos pasākumos. Līdz ar to šis patlaban vēl paplānais sabiedrības slānis sāk savā sociālajā statusā pakāpties augstāk un iekļauties pilsētas inteliģences dzīves stilā. Tas priecē. Cik tas ir paliekoši, rādīs arī lielo firmu labā griba finansiāli atbalstīt profesionālo mākslu, kultūru kopumā.
Prieks arī par pašiem liepājniekiem, jo mēs apliecinājām, ka joprojām spējam izšķirošos brīžos konsolidēties - gan vēlēšanās, kaut arī pakūtri, tomēr aizstāvēt savas pilsētas intereses, gan arī Liepājas jubilejas lielkoncertā pilsētas sirdī - Rožu laukumā - sapulcināt visu plašo mūziķu spektru, arī Liepājas skartos no Rīgas un citām Latvijas vietām.
Liepājniekus no svētku viļņa, šķiet, nespēja nocelt pat sāpīgais leģionāru jautājums, kuru viens otrs politiskais spēks visnotaļ vēlējās pārvērst starptautiskā skandālā. Liepājā šie mēģinājumi galīgi izgāzās. Bet, runājot par galvaspilsētu, vēlreiz ar skumjām jāsecina, ka Saeimas un Rīgas domes kreisi radikālie politiķi joprojām nevēlas saprast, ka viņu svēts pienākums ir rūpēties par stabilitāti valstī, bet nevis musināt iedzīvotājus uz nemieriem. Tādi kā Pliners un citi joprojām izmanto Krievijas vecās, primitīvās metodes, visai skolnieciskos paņēmienus - pārģērbšanos, piekukuļošanu un klajus melus -, zemiskā veidā apvainojot cilvēkus, nāciju un valsti.
Visu cieņu mūsu Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai par politisko drosmi un tālredzību, Eiropai un pasaulei pacietīgi skaidrojot Latvijas sāpīgās vēstures faktus. Ne tikai leģionāru, bet arī citos vēstures jautājumos, īpaši runājot par Rībentropa - Molotova slepeno līgumu, postsociālisma valstīm, jaunajām Eiropas dalībvalstīm ir pienācis laiks konsolidēties un kopīgi vērsties pret Krievijas piekopto demagoģiju, panākot, lai starptautiski nosodīts tiek ne tikai fašisms, bet arī staļinisms, arī genocīds pret atsevišķām tautām.
Notikumiem bagātās un vētrainās dienas būs pagātne, daļa no vēstures, kurā katrs liepājnieks būs atstājis savu artavu. Dzīve tupinās. Arī Mūzikas vidusskola šajās svētku nedēļā rīkoja savu tradicionālo, ikgadējo akciju "Mēs - savai skolai", kurā notika četru koncertu cikls. Tie vienmēr bijuši ļoti labi apmeklēti. Bet pats svarīgākais ir tas, ka, ziedojot vienu latu, mūsu pedagogi un audzēkņi parāda attieksmi pret savu skolu. Par šiem ziedojumiem skola iegādājas mācību procesam ļoti nepieciešamas lietas: mūzikas ierakstus, videokameras, atskaņotājus, kompaktdiskus u.c.