Kurzemes Vārds

07:52 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Daudz liepājnieku kāro jubilejas aploksni un zīmogu

Kristīne Pastore

Vakar visu dienu 4.pasta nodaļā ritēja speciālā zīmogošana, kas bija veltīta pilsētas 380.dzimšanas dienai. Tai par godu izdota arī speciāla aploksne ar pilsētas skatu. Zīmogošana bija vislielākie svētki tieši filatēlistiem, tomēr arī ne mazums citu liepājnieku izmantoja iespēju nosūtīt vēstules ar svētku zīmogu. Apsveikumus šajās aploksnēs ar speciālo zīmogu saņemšot arī visi tie liepājnieki, kas dzimuši savas pilsētas dzimšanas dienā, - tā solīja Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Tādu liepājnieku vairāk par 300.
Filatēlists ar 30 gadu stāžu, bijušais riteņbraukšanas treneris Laimonis Lagzdiņš rādīja "Kurzemes Vārdam", ka iegādājies veselu kaudzi jauno aplokšņu, apzīmogos tās ar jubilejas zīmogu un sūtīs saviem draugiem gan tepat Latvijā, gan arī Vācijā, Japānā un citur. Tie iegūti, nodarbojoties ar savu vaļasprieku - filatēliju.
Arī Latvijas pasta ģenerāldirektors Gints Škodovs bija ieradies uz Liepājas dzimšanas dienai veltīto speciālo zīmogošanu. Viņš sacīja, ka tagad šīs aploksnes un zīmogs vēstīs par mūsu pilsētu dažādās pasaules valstīs. To apstiprināja arī filatēlists ar 51 gada stāžu, bijušais mūziķis Zdzislavs Romanovskis. Viņš pastāstīja, ka pēdējā šāda zīmogošana Liepājā bija pirms 10 gadiem, kad pilsēta atzīmēja 370.dzimšanas dienu. Bet U.Sesks piebilda, ka dažu filatēlistu kolekcijās noteikti ir arī unikālas vērtības no pilsētas 300.dzimšanas dienas. Z.Romanovskis, stāstot par savu vaļasprieku, sacīja, ka viņam ir plaša dažādu valstu pastmarku kolekcija - par Latviju, kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju, Vāciju, Austriju un citām. Viņš stāstīja, ka interesanti esot iegūt kolekcijā arī pastmarkas, kas izdotas sakarā ar dažādām dabas katastrofām, jo daļu naudas izmanto šo negadījumu seku likvidēšanai. Pēdējo reizi tāda pastmarka izdota 2003.gadā, kad plaši plūdi lielus postījumus nodarīja Vācijā. Un tikpat interesanti esot kolekcionēt arī dažādu pasta nodaļu zīmogus.
Latvijas pasta Kurzemes reģionālā direktore Maija Ēlerte sarunā ar "Kurzemes Vārdu" sacīja, ka ar Liepājas filatēlistiem jau uzsāktas sarunas par kādam no mūsu dievnamiem veltītas pastmarkas izdošanu. Bet Z.Romanovskis piebilda, ka uz pilsētas 400.dzimšanas dienu varētu izdot pilsētai veltītu pastmarku bloku.
Pilsētas dzimšanas dienas speciālo zīmogu gan bija iespējams iegūt tikai vakar, bet aploksnes, kas būs palikušas pāri pēc zīmogošanas, varēs nopirkt arī turpmāk.