Kurzemes Vārds

01:04 Ceturtdiena, 6. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Marina Kisluhina gūst pieredzi Pasaules kausa izcīņas posmā
Pauls Kaufmanis

Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēkne Marina Kisluhina Kijevā startējusi tradicionālajā Derjuginas kausa izcīņā, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa izcīņas posms.
Sacensībās piedalījās 34 sportistes no 26 valstīm un liepājniece ierindojās 20.vietā. Vingrotājas trenere Tatjana Ņikitina pastāstīja, ka šajā turnīrā sacentās spēcīgākās pasaules mākslas vingrotājas. 15 gadu vecajai Kisluhinai šobrīd vēl esot grūti cīnīties ar pieredzējušajām sportistēm, kas jau sasniegušas 20 gadu vecumu, tādēļ viņas sniegums vērtējams kā normāls.
Maijā liepājniecei paredzēts piedalīties Pasaules kausa izcīņas posmā Francijā, kas tiek uzskatīts par neoficiālo pasaules čempionātu, jūnijā plānots starts Eiropas čempionātā un oktobrī pasaules čempionātā. T.Ņikitina pastāstīja, ka sacensības Kijevā bija kā sagatavošanās posms. "Marina vēl nav psiholoģiski gatava šāda mēroga sacensībām, viņa nav pieradusi pie lielām arēnām un skatītāju tūkstošu klātbūtnes."
Liepājas vingrotājas startējušas arī tradicionālajā starptautiskajā turnīrā "Juglas kauss", kurā piedalījās sportistes no Krievijas, Polijas, Norvēģijas, Čehijas un Latvijas. Starptautiskās junioru klases jaunākajā grupā visu goda pjedestālu aizņēma liepājnieces - Kristīne Daņilova, Diāna Kelehsašvili un Marija Minajeva. Visjaunāko dalībnieču konkurencē trešajā vietā ierindojās Kristīne Protasa.
Aizvadītas arī Liepājas Vingrošanas sporta skolas meistarsacīkstes, kurās piedalījās 74 mākslas vingrotājas, arī no Rīgas un Tukuma. Jaunatnes sporta klasē uzvaru izcīnīja Diāna Boļšankova. 2.sporta klasē no mūsējām labākās bija Kristīne Protasa un Alīna Gutoreva, kuras ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Savukārt junioru klasē nepārspēta palika Kristīne Daņilova, aiz sevis atstājot Diānu Kelehsašvili un Mariju Minajevu.

Pilsētas čempionātā pārliecinošas uzvaras
Pauls Kaufmanis

Kārtējās cīņas aizvadītas Liepājas pilsētas čempionātā zāles futbolā. Vispārliecinošāko uzvaru svinēja "Liepājas papīrs", kas ar 13:5 sagrāva vienību "Lumier 2". Piecas reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Aldis Kleins, bet "Lumier 2" rindās pa divām - Dmitrijs Basoks un Dmitrijs Voitovs. Komanda "Unifex" ar 9:4 apspēlēja "Laumu". Uzvarētājiem pa četriem vārtiem guva Andrejs Šuļga un Aleksandrs Antipins, bet zaudētājiem - pa diviem Andrejs Serjogins un Deniss Arseņs. Pie panākuma tika arī "Tosmares kuģu būvētava", kas, pateicoties Dmitrija Kalašņikova trīs gūtajiem vārtiem, pārspēja "Laro" futbolistus.
Kopvērtējumā "A" grupā līderpozīcijās ar uzvarām visās trīs spēlēs atrodas komanda "UPTK 1", par diviem punktiem apsteidzot "Unifex". Savukārt "B" grupā bez zaudējumiem cīnās "Tosmares kuģu būvētava" (četras uzvaras) un "UPTK-S" (trīs uzvaras). Turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī joprojām atrodas Aldis Kleins, kur kontā ir 15 gūti vārti, viņam seko Vladlens Osipovs ("UPTK-S") ar 11 un Dmitrijs Kozlovskis ("Paradokss") ar 10 vārtiem.
Rīt Celtnieku kluba sporta zālē "Miku" mērosies spēkiem ar "Tosmares kuģu būvētavu", "UPTK-S" ar varavīksni un "Paradokss" ar "UPTK 1".

Ko šobrīd dara...
Hokejists ANDREJS KARDAŠS
"Liepājas metalurga" uzbrucējs Andrejs Kardašs, kurš mūsu komandā spēlē jau no kluba pastāvēšanas sākuma, bija viens no aktīvākajiem spēlētājiem izslēgšanas spēlēs. Neskatoties uz to, ka viņam sezonas noslēguma fāzē neizdevās gūt nevienus vārtus, Andrejs demonstrēja īsta cīnītāja garu visās spēlēs.
- Kāds noskaņojums komandā pēc izslēgšanas spēļu maratona?
- Ir, protams, neliels sarūgtinājums, ka jau otro gadu pēc kārtas neizdevās pārvarēt Rīgas barjeru, taču, ko tur daudz skumt - mēs arī esam tikai cilvēki, kuriem vajag vismaz kaut nelielu atpūtu, lai varētu nospēlēt visus izslēgšanas mačus labā līmenī.
- Vai šobrīd, pēc tik intensīva maču grafika, spēlētājiem ir iespēja atpūsties?
- Šobrīd ir neliels atslābums, jo treniņi notiek tikai vienreiz dienā, tādēļ no rītiem cenšos pēc iespējas ilgāk pagulēt, lai varētu labāk koncentrēties mačiem par trešo vietu.
- Kā vērtē savu sniegumu šajā sezonā?
- Šī sezona man noteikti nebija no tām labākajām, jo tikt galā ar uzbrucēja galveno funkciju - gūt vārtus - izdevās tikai epizodiski.
- Vai arī nākamo sezonu aizvadīsi Liepājā?
- Līgums ar kluba vadību ir parakstīts arī uz nākamo sezonu, taču, kā mēs visi labi zinām, viss vēl var mainīties, tādēļ uz šo jautājumu konkrētu atbildi nevaru sniegt.

Liepājniekiem divas godalgas
Emīls Dreiblats

Rīgā, Sporta namā "Daugava", norisinājās 12.starptautiskās Krišjāņa Kundziņa ceļojošā kausa izcīņas sacensības brīvajā cīņā zēniem un meitenēm, kurās Liepājas Komplekso sporta skolu pārstāvēja deviņi sportisti, izcīnot divas godalgotās vietas. Pavisam šajās sacensībās piedalījās 217 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas.
1990.-1993. gadā dzimušo zēnu grupā liepājnieks Arturs Patikjans svara kategorijā līdz 85 kilogramiem ierindojās 2.vietā, savukārt meiteņu konkurencē Elīna Vecriņķe (līdz 48 kilogramiem) izcīnīja bronzas godalgas. Nepaveicās Mārim Zālem (līdz 53 kilogramiem), kurš 1990.-1993. gadā dzimušo grupā zaudēja cīņā par trešo vietu un kopvērtējumā palika piektais.
Kā atzina liepājnieku treneris Armands Čertjevs, konkurence bija ļoti sīva, tādēļ mūspuses jauno sportistu starts šajās sacensībās vērtējams kā veiksmīgs.

Basketbolisti nodrošina vietu nākamajā kārtā
Pauls Kaufmanis

Vakar SEB Baltijas Basketbola līgā BK "Līvu alus/Liepāja" savā laukumā tikās ar Igaunijas klubu "BIG/new balance Rapla" un svinēja uzvaru ar 99:87 (30:27, 17:20, 33:20, 19:20). Līdz ar šo panākumu mūsējie kopvērtējumā nodrošinājuši vismaz ceturto vietu un iespēju cīnīties par iekļūšanu otrās divīzijas "Final Four".
Arī pirmajā abu komandu savstarpējā spēlē pārāki bija liepājnieki (71:60). Vakardienas mača sākumā liepājnieku uzbrukumu virsotnē veiksmīgs bija Valds Dabkus, savukārt pretinieki atbildēja ar precīziem tālmetieniem. Pirmajā puslaikā viesi, izmantojot mājinieku kļūdas un nesaprašanos, neļāva mūsējiem rezultātā atrauties vairāk kā par pieciem punktiem (28:23; 38:33; 45:40).
Taču otrajā puslaikā, pretinieki pagura fiziski, jo savu spēli pārsvarā balstīja uz pieciem spēlētājiem. Kad spēle vairs nepadevās vienam no mūsu uzbrukuma līderiem Valdam Dabkus, pārliecinoši laukumā darbojās Mareks Jurevičs, Bens Vokers un Vairis Pusaudzis (svarīgos brīžos viņš realizēja piecus trīspunktniekus pēc kārtas), un trešajā ceturtdaļā liepājnieki panāca jau desmit punktu pārsvaru - 63:53, spēles turpinājumā vēl vairāk palielināja, un treneris laukumā varēja sūtīt arī svaigākus spēkus - Mārtiņu Luiku, Edgaru Jeromanovu un Jāni Grotu. Rezultātā liepājniekiem pārliecinoša uzvara - 99:87. Rezultatīvākais mūsu komandas rindās bija Vokers, kurš guva 23 punktus.
BK "Līvu alus/Liepāja" galvenais treneris Raimonds Kairis atzina, ka pirmajā puslaikā mūsu spēlētāji nav tikuši galā ar galveno uzdevumu - spiest pretiniekus aizsardzībā. "Komandas izpildījumā bija diezgan daudz brāķu, kas pierāda, ka vēl nevaram spēlēt ļoti augstā līmenī, turklāt daļa spēlētāju ar mums trenējas tikai kopš 28.februāra," nesaprašanos laukumā skaidro treneris.
Nākamo maču liepājnieki aizvadīs otrdien, kad izbraukumā tiksies ar "Panevežys".

Turnīra tabula
(uzvaras, zaudējumi, punktu attiecība, uzvaru procents):
1."Nevežis" 7, 3, 862:763, 70
2.BK "Līvu alus/Liepāja" 7, 3, 822:815, 70
3."Panevežys" 6, 4, 899:821, 60
4."Dalkia/Nybit" 6, 4, 823:773, 60
5.BK "Rīga" 5, 6, 946:972, 45
6."BIG/new balance Rapla" 4, 6, 806:881, 40
7.BK "Ventspils augstskola" 1, 10, 908:1041, 9