Kurzemes Vārds

10:44 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ierosina pārbadi par I.Ķervim piemēroto sodu
Andrejs Rjabcevs

Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons pēc publikācijām presē un pārraidēm televīzijā lūdzis Valsts policijas Sabiedriskās drošības pārvaldi uzsākt dienesta izmeklēšanu, lai noskaidrotu, cik pamatots un pareizs ir CSDD Liepājas nodaļas priekšniekam Ivaram Ķervim piemērotais sods par braukšanu dzērumā, sadursmes izraisīšanu un bēgšanu no policistiem.
Vakar gan nebija nekas sīkāk zināms par laiku, kad varētu būt zināmi izmeklēšanas rezultāti, taču vairākas aptaujātās amatpersonas gan policijā, gan arī citos dienestos esot izteikušās, ka sods šķiet pārāk maigs. Savukārt Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas priekšnieks Madars Kleinbergs norādīja, ka I.Ķervim sods piemērots pēc tādiem pašiem principiem, kā arī pārējiem satiksmes noteikumu pārkāpējiem. Vadītājiem, kuru organismā ir konstatētas no 0,5 līdz 1 promilei alkohola piemēro naudassodu no 150 līdz 300 latiem, kā arī tiesību atņemšanu uz laiku no 3 mēnešiem līdz pus gadam. Tāpat kā parasti, arī šajā gadījumā ņemts vērā gan tas, ka Ivara Ķervja kontā iepriekš nav reģistrēti satiksmes noteikumu pārkāpumi, gan tas, ka viņš pie stūres dzērumā pieķerts pirmo reizi un savu izdarīto nožēlo, bet neattaisno. Tāpat izvērtēts arī I.Ķervja stāvoklis sabiedrībā un tas, ka iepriekš viņš nav nonācis konfliktā ar likumu. "Es uzskatu, vadītājs ir sapratis savu nodarījumu un to ļoti pārdzīvo, tāpēc nebija nepieciešamības viņam piemērot maksimālo sodu," pauda M.Kleinbergs.

Pie aizturētā atrod narkotikas
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki, pārmeklējot kāda aizturētā jaunieša personīgās mantas atraduši vairākus iepakojumus ar narkotiskām vielām. Kā stāstīja policijā, 17.martā ap pulksten 16 aizturēts 1983.gadā dzimušais Kaspars B., kurš tiek turēts aizdomās par zādzības izdarīšanu. Jaunieša personīgajās mantās atrasti 8 folija iepakojumi ar zaļganbrūnas krāsas augu masu, kas izskatās pēc marihuānas. Tāpat pie puiša atradies arī 2 ml flakons ar uzrakstu "Tramadol", kas ir spēcīgas iedarbības psihotropais medikaments. Policija atrastās vielas nosūtījusi ekspertīzes veikšanai Rīgā, kur noskaidros gan precīzu to sastāvu gan arī izgatavošanas apstākļus. Pēc tam arī tiks lemts par krimināllietas ierosināšanu, jo ir aizdomas, ka jaunietis narkotiskās vielas izplatījis savu vienaudžu vidū.

Slimnīcā nogādā piedzērušos pusaudzi
Liepājas Centrālās slimnīcas Narkoloģijas nodaļā šajās dienās nogādāts 1991.gadā dzimušais Artjoms K., kuru smagā alkohola reibumā neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi bija savākuši Klaipēdas ielā 134. Slimnīcā pusaudzim tika konstatēta alkohola intoksikācija, tāpēc policisti uzsākuši noskaidrot, kur un kādos apstākļos zēns piedzēries. Vakar bija zināms, ka puisis kopā ar vairākiem draugiem spirtotos dzērienus lietojis nama pagrabā. Pirms tam nepilngadīgie bija pierunājuši kādu vīrieti, lai tas viņiem nopērk alkoholu.

Datorsalonā apzog datorus
Šajās dienās Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums no uzņēmuma "Liedata", ka firmas datorsalonā vēl nezināmas personas pamanījušās izdarīt zādzību. Uzņēmuma darbinieki naktī uz piektdienu ap pulksten 0.30 konstatējuši, ka no trijiem datoriem ir pazudušas atmiņas kartes. Vakar policija bija uzsākusi apstākļu noskaidrošanu un tiek meklētas iespējamās vainīgās personas.

Atkritumu vedējs ielūzt kanalizācijas šahtā
Vakarrīt ap pulksten 10 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Kūrmājas prospektu, kur pašā ielas galā kanalizācijas šahtā bija ielūzusi kravas automašīna, kas izveda atkritumus. Kā stāstīja glābēji, spēkrats bija ielūzis dziļajā bedrē ar vienu riteni un saviem spēkiem netika ārā. Ņemot vērā, ka glābējiem jau ir pieredze ar šādu automašīnu izvilkšanu gan no bedrēm, gan grāvjiem ziemā, arī šoreiz automašīna ar domkratu pacelta un pēc tam, izmantojot dēli, izdabūta atpakaļ uz ceļa.

Policistam piemēro sodu un atņem tiesības
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē vakar pieņemts lēmums sodīt Jaunliepājas iecirkņa inspektoru Edgaru Ķ., kurš alkohola reibuma stāvoklī nedēļas sākumā izraisīja avāriju un pēc tam no notikuma vietas aizbēga. Ņemot vērā, ka vadītāja organismā pēc aizturēšanas tika konstatētas 2,4 promiles alkohola, policijā pieņemts lēmums darbinieku administratīvi sodīt ar 500 latu naudassodu un vadītāja apliecības atņemšanu uz 2 gadiem, kas ir bargākais likumā paredzētais sods. Kā informēja policijas preses dienestā, vēl nav pabeigta ierosinātā dienesta izmeklēšana, pēc kuras rezultātiem tiks pieņemts lēmums, vai inspektors varēs turpināt darbu Iekšlietu ministrijas struktūrās.