Kurzemes Vārds

09:35 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Cilvēks nedēļas centrā

Arī priekšniekam paslīd kāja
Andrejs Rjabcevs

Topošajiem autovadītājiem skolās mēdz mācīt, ka pārmērīgi liels ātrums un sēšanās pie stūres reibumā ir divi galvenie kritēriji, kāpēc uz ceļiem līst cilvēku asinis. Un pēc šīs mācības vairums autovadītāju arī cenšas vadīties savās braucēja gaitās, jo apzinās, ka braukšana zem grādiem ir viens no smagākajiem pārkāpumiem satiksmes drošībā. Varbūt tieši tāpēc vēl jo pārsteidzošāka nedēļas sākumā šķita ziņa, ka Ceļu policijas darbinieki pilsētas centrā aizturējuši CSDD Liepājas nodaļas priekšnieku Ivaru Ķervi, kurš ne tikai vadījis automašīnu dzērumā, bet arī centies aizbēgt no likuma sargiem un izraisījis sadursmi ar policistu operatīvo automašīnu. Lai arī daudzu gadu laikā viņš panācis CSDD Liepājas nodaļas tapšanu par vienu no labākajām valstī un izcīnījis līdzekļus jaunas administratīvās ēkas celtniecībai, tomēr ar savu pārgalvīgo rīcību viņš pieļāvis neizdzēšamu kļūdu savā biogrāfijā. To, vai Ķervis arī turpmāk pildīs līdzšinējos darba pienākumus, uzzināsim nākamnedēļ, bet šonedēļ "Kurzemes Vārda" skatījumā viņš ir nonācis nedēļas centrā.
Šķiet, ziņa par CSDD Liepājas nodaļas šefa aizturēšanu dzērumā nav atstājusi vienaldzīgu nevienu - viņa nelabvēļi interneta komentāros sauc pēc barga soda, savukārt draugi un sabiedrotie runā par speciāliem pasūtījumiem un stellētiem zābakiem. Tomēr visi "Kurzemes Vārda" aptaujātie ir vienisprātis, ka notikušais atstājis neizdzēšamas pēdas Ivara Ķervja biogrāfijā un arī turpmākajā karjerā, kas diezin vai vēl turpināsies Ceļu satiksmes drošība direkcijā. Kaut gan žēl, jo vismaz pašreizējie kolēģi par savu priekšnieku saka tikai labāko. Jā, varbūt vadības stils nav bijis īsti demokrātisks, taču ar savu savdabīgo šarmu, dzīves uztveri un pozitīvo stūrgalvību Ivars spējis CSDD Liepājas nodaļu nostādīt uz tāda līmeņa, ka augstākā priekšniecība no Rīgas to novērtējusi par vienu no labākajām visā valstī.
Iepriekš arī Ķervis pats intervijās "Kurzemes Vārdam" paudis, ka tieši ar Liepājas pelēkā kardināla Jura Aizezera gādību pirms aptuveni desmit gadiem tika iecelts šajā amatā, lai novērstu direkcijā plaukstošās nelikumības un sakārtotu šo iestādi. "Sākumā man nebija skaidrs, kāpēc man piedāvāja kļūt par CSDD Liepājas nodaļas priekšnieku. Bet arī šeit, izrādās, vajadzēja tikt galā ar nelikumībām un sakārtot saimniecību. Liepājas blēži CSDD bija līdz tam krietni pastrādājuši un izvirzījuši savus noteikumus. Dažs darbinieks cieši ar viņiem sadarbojās," intervijā pirms astoņiem gadiem Ivars Ķervis stāstīja "Kurzemes Vārdam". Un viegli toreiz ar šo uzdevumu nav bijis tikt galā, jo parādījušies arī puiši sniegbaltos kreklos un melnām kaklasaitēm, lai atgādinātu, kur jaunais priekšnieks dzīvo un kur viņa bērni mācās. Tomēr Ķervis kā bijušais milicijas kapteinis, Valsts dienesta pārvaldes priekšnieks un boksā roku iesildījis puisis pratis tikt šiem juku laikiem pāri.
Tagad direkcijas Liepājas nodaļa tiek vērtēta kā viena no valstī labākajām, ko apstiprina arī piešķirtais finansējums jaunas administratīvās ēkas celtniecībai Brīvības ielā. Jau pēc aptuveni pusotra mēneša CSDD darbinieki svinēs Jurģus, taču vēl nav īsti zināms vai arī pats Ķervis varēs izbaudīt sava darba augļus. Zinātāji stāsta, ka tieši viņa iniciatīva un apņēmība pārliecinājusi Rīgas priekšniecību jauno ēku būvēt Liepājā, nevis Valmierā, kas tolaik bijis alternatīvs variants. Kā izteicās pašreizējais CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Arnis Jekste, Ivars Ķervis savam darbam atdevies ar visu sirdi un, iespējams, tieši tāpēc viņam izdevies izcīnīt, lai jauno ēku ceļ Liepājā.
To, vai Ivars Ķervis piedzīvos pirmo apmeklētāju pieņemšanu jaunuzceltajās telpās, CSDD augstākā priekšniecība vēl nevēlas komentēt, jo norit dienesta izmeklēšana, no kuras rezultātiem arī būs atkarīgs līdzšinējā Liepājas nodaļas vadītāja tālākais liktenis. Taču pirms tam CSDD valdes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Krauklis "Kurzemes Vārdam" izteicās: ja tiešām apstiprināsies presē aprakstītie Ķervja pārkāpumi, tad viņa palikšana direkcijā ir apšaubāma. Kā nekā tā ir iestāde, kuras darbiniekiem jākalpo par paraugu jaunajiem autovadītājiem, bet nekādās ētikas un loģiskā saprāta robežās neiekļaujas tas, ka šādu dienestu varētu vadīt persona, kam par dzeršanu atņemtas autovadīšanas tiesības.
Palasot komentārus interneta portālā [SAITE#http://www.liepajniekiem.lv#www.liepajniekiem.lv#1], šķiet, ka katram ir sava versija par notikušo. Vieni pārliecināti, ka notikušais ir speciāli iestudēts teātris un Ceļu policijai ir pamatīgi iesmērēts, lai noķertu un sodītu vienu no savējiem (šie dienesti satiksmes drošības uzturēšanā tomēr sadarbojas roku rokā). Kādam šķiet, ka Ķervis CSDD Liepājas nodaļā ir izdarījis visu netīro darbu un tagad iesildījis vietiņu kādam citam. Vēl kāds Ķerva aizturēšanu pie stūres ar vienu promili alkohola organismā saista ar viņa politisko darbību, jo nesenajās pašvaldības vēlēšanās viņš startēja "Jaunā laika" kandidātu sarakstā, kur baudīja ne mazums balsotāju simpātiju un no ceturtās vietas sarakstā pacēlās līdz otrajai. Par vienu soli no Pilsētas domes deputāta krēsla… Bet vēl kāds runā, ka Ķervis vienkārši palicis kādam neizdevīgs, tāpēc izspēlēts viltīgs plāns, kā oficiāli gāzt karali no troņa.
Tomēr, saprātīgi domājot, šie apgalvojumi šķiet baltiem diegiem šūti. Vismaz, cik "Kurzemes Vārdam" zināms, neviens Rokkafejnīcā Ķervim alkoholu ar varu nav lējis mutē. Tāpat arī nekas nav dzirdēts, ka grādīgie dzērieni Liepājas CSDD priekšniekam būtu iemānīti ar viltu, un jāsecina, ka pats viņš labi apzinājās, ko dara, pirms sēšanās pie stūres. Tā nav nevērības kļūda, kā, piemēram, drošības jostas neuzlikšana vai tuvās gaismas neieslēgšana, par ko gan policija, gan arī sabiedrība varētu pievērt acis. Šajā gadījumā Ivaram Ķervim kāja paslīdēja uz ļoti slidenas robežas, kas sabiedrības acīs diemžēl nav attaisnojama. Nejaušība vai likumsakarība, bet šoreiz Ķervja vizināšanos pa pilsētu ar dienesta automašīnu fiksējuši arī policisti. Un šoreiz nelīdzēja ne amats, ne pieaicinātie draugi no augstākām struktūrām - bukte policijas automašīnas sānos bija viens no argumentiem, kas noslēdza atkāpšanās ceļu policistiem. Un vai tā tiešām bija pirmā reize, kad CSDD priekšnieks kunga prātā vadīja spēkratu?
Lai arī sākotnēji policijas preses dienests un priekšniecība nelabprāt ielaidās sarunās ar presi par šo incidentu, tomēr sabiedrības spiediena ietekmē pēc dienas tomēr sekoja atzinums, ka Ivara Ķervja organismā tiešām konstatēta promile alkohola un, tāpat kā visiem mirstīgajiem, arī viņam vajadzēs saņemt gan pelnītos astoņus soda punktus, gan samaksāt 150 latu naudassodu, gan arī mēnešus trīs pastaigāt ar kājām vai noalgot šoferi. Piemērotais sods gan sparīgi tagad tiek apspriests ne tikai interneta komentāros, bet arī Iekšlietu ministrijā, kas lūgusi ierosināt dienesta izmeklēšanu un noskaidrot, vai tas nav drusku par mazu (par šādu pārkāpumu - minimālais, kāds likumā paredzēts). Tomēr apsveicami ir tas, ka šī lieta nav noklususi kādās putekļainās dokumentu mapēs un sabiedrība uzzinājusi notikušo. Vai tas būtu noticis arī tad, ja "Kurzemes Vārds" nejauši nebūtu redzējis aizturēšanas brīdi, - par to gan vēl jādomā.