Kurzemes Vārds

17:55 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pagasts pārņems Elkuzemes stacijas ēku

Vaiņodē. Ministru kabinets vakar pieņēma rīkojumu, kas paredz Vaiņodes pagasta pašvaldības īpašumā bez atlīdzības nodot valsts nekustamo mantu, tostarp arī Elkuzemes stacijas ēku.
Kā liecina valdībai iesniegtie dokumenti, Elkuzemes stacijas ēka ir celta 1957.gadā. Pašvaldības īpašumā nododamās stacijas ēkas, palīgbūvju un pasažieru platformas sākotnējā bilances vērtība ir 1772 lati, bet atlikusī bilances vērtība pagājušā gada 1.martā bija 25,74 lati. Stacijas ēkā atrodas viens dzīvoklis, kurā dzīvo bijušā dzelzceļnieka ģimene, bet pārējās telpas ir tukšas un netiek izmantotas. Ēkas platība ir 54 kvadrātmetri, savukārt pasažieru platformas platība - 216 kvadrātmetri.
Kā skaidro Satiksmes ministrija, stacijas ēka, tualete, šķūnis un pasažieru platforma, kas patlaban ir iekļautas VAS "Latvijas dzelzceļš" pamatkapitālā, neatbilst uzņēmuma darbības uzdevumiem un mērķiem. Uzturēt šos objektus ir ekonomiski neizdevīgi. Savukārt darbības, kas saistītas ar vilcienu kustības nodrošināšanu un pasažieru apkalpošanu, Elkuzemes stacijā nenotiek.
Vaiņodes pagasta pašvaldība ir izteikusi piekrišanu pārņemt savā īpašumā minētos objektus. Kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Vaiņodes Pagasta padomes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons, pašvaldība piekritusi pārņemt ēku, lai tā neaizietu bojā, taču nekādu tālāku plānu pagastam nav, iecerēts atļaut tur arī turpmāk saimniekot nama iemītniekiem.