Kurzemes Vārds

00:57 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pulvera ielā arī policisti saož smaku
Pašvaldības policijas preses dienests ziņo, ka šajās dienās atkal saņemtas iedzīvotāju sūdzības par nepatīkamu smaku Pulvera ielas rajonā. Pēc saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām 30.martā ap pulksten 22 policisti devušies uz Pulvera ielu un konstatējuši, ka gaisā tiešām ir jūtama specifiska naftas produktu smaka. Kā skaidroja policijas preses sekretāre Ineta Mikute, notikuma vietā veikti mērījumi, kas nosūtīti pārbaudei Rīgas ekoloģijas pārvaldei. Tās speciālisti izvērtēs, kādas vielas ir bijušas gaisā, un lems, vai kādam piemērojams sods.

Kaimiņi paliek bez ļergas
Šajās dienās Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki veikuši reidu pa vairākiem iespējamiem ļergas tirdzniecības un ražošanas punktiem Karostā, kur konstatēti pārkāpumi. Dzīvoklī Atmodas bulvārī 12 policisti konstatēja, ka 1937.gadā dzimusī Vera N. nodarbojas ar alkohola izgatavošanu mājas apstākļos. Pie viņas tika atrasts gan pats tvaicēšanas aparāts, gan arī septiņi litri jau gatavās produkcijas, kas atsavināta.
Policisti bija apsekojuši arī dzīvokli kaimiņmājā, Atmodas bulvārī 10. Par šo mitekli bija ienākušas ziņas, ka tur tiek izgatavots alkohols, un pārbaudes laikā šī informācija guva apstiprinājumu. Likuma sargi 1980.gadā dzimušā Mārtiņa B. dzīvoklī atraduši trīs 80 litru tilpuma plastmasas mucas ar izgatavošanas procesā nepieciešamo brāgu, kā arī vēl divas pamatīgas stikla burkas ar kopskaitā 60 litriem tāda paša šķidruma. No notikuma vietas paņemti brāgas paraugi, kas tiks nosūtīti ekspertīzes veikšanai Rīgā, bet pārējā brāga iznīcināta. Šajā dzīvoklī ļergas izgatavošanas aparāts nav atrasts.

Jevgenijai savs bērns nav vajadzīgs
Trešdien vakarpusē Pašvaldības policijas dežurantam piezvanīja divas sievietes no Siguldas ielas, kuras lūdza likuma sargu palīdzību. Abas kundzes stāstījušas, ka viņām piezvanījis kaimiņu dzīvokļa saimnieks un lūdzis ieiet viņa dzīvokli apskatīties, vai tur bez uzmanības nav atstāts bērns. Tā kā kaimiņienes jau bija saņēmušas no vīrieša dzīvokļa atslēgas, policistu klātbūtnē viņas atslēgušas dzīvokļa durvis un iegājušas istabā. Tur tiešām atklājies, ka viena pati mājās ir atstāta 2004.gadā dzimusī Sofija. Meitenīte gulēja uz grīdas pie gultas, jo, visticamāk, bija izkritusi no tās. Māte, 1981.gadā dzimusī Jevgenija, nekur nebija manāma un līdz policijai vēlāk nonākušas ziņas, ka viņa devusies lietot alkoholu. Tas nav pirmais gadījums šajā ģimenē, kad māte bez uzraudzības atstājusi savu mazgadīgo meitiņu, jo iepriekš gan vectēvs, gan arī citi radinieki jau bija vērsušies policijā ar lūgumu palīdzēt atrasts nolaidīgo māti. Šoreiz mazulīte aizvesta uz Bērnu sociālo aprūpes centru Apšu ielā 3, savukārt Jevgenijai atstāta pavēste par ierašanos policijā.

Dēls apzog māti
30.martā pulksten 15.30 policijā pēc palīdzības vērsusies Kandavas ielas iemītniece Māra H., kura konstatējusi zādzību no savas mājas. Izsitot verandas lodziņu, zaglis iekļuvis dzīvojamā mājā, no kurienes aiznesis televizoru "Vestel". Sieviete minēja, ka iespējamais vainīgais varētu būt viņas dēls, 1977.gadā dzimušais Jānis H., kurš arī pirms vairākām dienām no saimniecības ēkas esot nozadzis velosipēdu. Policija uzsākusi izmeklēšanu.

Kļūdas labojums
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses dienests precizē laikraksta trešdienas numurā ievietoto informāciju "Iesper sievas draugam pa cirksni". Cietušais ir 1970.gadā dzimušais Vjačeslavs K., bet pāridarītājs ir sievas draugs Jurijs. Policija atvainojas par sagādātajām neērtībām.