Kurzemes Vārds

08:56 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Promenādē šobrīd nav dzīvības
AGRIS PUMPURS, tūrisma aģentūras "Ap Sauli" direktors

Liepājas pašvaldības iniciatīva kanālmalas promenādes izveidošanā ir tikai apsveicama. Visā pasaulē šādas vietas ir tūristu iecienītas un dod peļņu. Taču tagadējā stadijā Liepājas promenāde nav tāds objekts, kur būtu vērts vest tūristus. Tur ir skaisti, bet nav dzīvības. Tūristam vajag ne tikai patīkamu vidi, bet arī nodarbi, kas viņu aizrauj. Ja šobrīd mēs atvestu autobusu ar tūristiem uz promenādi, dotu, piemēram, divas stundas brīvā laika, viņi nesaprastu, kāpēc turp atvesti. Kuģus skatīties? Nav jau tur mums tie labākie, uz kuriem būtu vērts lūkoties. Bet nekā cita promenādē nav.
Lai šai vietai iedvestu dzīvību, nepieciešams radīt objektus, kas piesaistītu tūristus. Krodziņi, veikaliņi, muzicējoši vai gleznojoši mākslinieki - lūk, tas būtu īstais tūrisma industrijas magnēts. Nu kas varētu būt labāks par zivju restorānu promenādē! Vēja un jūras pilsēta, daudzi zvejnieki, bet zivju tirgus pagalam vājš. Veterinārās prasības ir ļoti augstas. Ja kāds iedrošinās tirgot svaigu vai paša kūpinātu zivi, tūlīt būs klāt n-tās inspekcijas ar n-tām nodevām un prasībām. Bet kā tad Helsinkos zivju tirdziņā zvejnieks liek uz letes tikko no tīkla izzvejotu lasi un pat uzgriež kādu laša šķēlīti pircējam uz sviestmaizes? Iznāk, ka citur Eiropā tā var, bet pie mums nevar. Kamēr šī lieta netiks sakārtota, tikmēr mūsu zvejnieki būs spiesti staigāt pa birojiem un piedāvāt savus kūpinājumus, tā teikt, bez PVN. Un, starp citu, cilvēki tos labprāt pērk. Un nav dzirdēts, ka kāds būtu noindējies. Bet cik lieliski šie zvejnieku piedāvājumi noderētu promenādē!
Vēl uzskatu, ka pašvaldībai, kura vēlas attīstīt tūrisma industriju, ir jāatbalsta uzņēmēji, kuri gatavi šajā lietā ieguldīt naudu. Jo siltā sezona Liepājā ir ļoti īsa. Būtu tikai normāli, ja, piemēram, ziemas mēnešos tūrisma uzņēmējiem noteiktu kādas nodokļu vai nomas maksas atlaides. Esmu pārliecināts, ka šāds solis kopējai pilsētas attīstībai būtu tikai ieguvums.