Kurzemes Vārds

18:38 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kad uzdrīkstēšanās potenciāls ir uzkrāts

Pēteris Jaunzems

Kaut gan šī pavasara dzeguze vēl nebija pat iekūkojusies, to, ka Otaņķu pagasts nule aizvadītajās vēlēšanās tiks pie jauna priekšsēdētāja, vaļsirdīgi sakot, varēja noprast jau laikā, kad vēl tikai notika gatavošanās balsošanai. Nezināms bija tikai tas, kurš no iedzīvotāju izraudzītajiem deputātiem ieņems šo posteni? Taču jau pirmajā sēdē arī šis jautājums rada atbildi: par pašvaldības vadītāju vienprātīgi ievēlēja Andu Veideli, kas pirms tam bija strādājusi par Rudes pamatskolas direktori.
Tagad deputātiem liekoties, ka citāda šī izvēle nemaz neesot varējusi būt. Anda Veidele ir dzimusi otaņķniece. Viņa ir beigusi Liepājas Pedagoģijas augstskolu, bet pēc tās absolvēšanas no 1990. gada strādājusi Rudes pamatskolā par skolotāju. No 2000. līdz 2003. gada vidum viņa bija šīs skolas direktore, bet pēc tam audzināja savu mazo dēliņu. Lieki teikt, ka Anda Veidele lieliski pazīst pagasta cilvēkus, bet tie savukārt viņu - savu jauno vadītāju. Turklāt jāņem vērā, ka aizvadītajā sasaukumā Anda Veidele bija ievēlēta par deputāti un apliecināja savas spējas, sekmīgi vadot Izglītības, kultūras un sporta komiteju, kā arī gadu piedaloties Sociālās komitejas darbā. "Tur strādājot, mēs visi nokārtojām lielisku uzdrīkstēšanās pārbaudījumu, jo riskējām paņemt lielu kredītu, lai, kā pieklājas, sakārtotu skolu," viņa tagad saka, priecājoties, ka deputātu viedokļi galvenajos darbības virzienos saskan un veidojas komanda, uz kuru iespējams paļauties. Anda Veidele pauda gandarījumu, ka strādāt savā postenī varēšot, aizvien sajūtot blakus līdzšinējās pagasta vadītājas Aijas Šķubures plecu. Bet vakar kļuva zināms, ka padomes sēdē Aija Šķubure izraudzīta par Andas Veideles vietnieci.
Jaunā priekšsēdētāja uzskata, ka arī turpmāk šī uzkrātā pieredze, kā nodrošināties ar finansējumu lielāku projektu īstenošanai, tikšot likta lietā. Arī pārējām pašvaldības īpašuma ēkām esot vajadzīgs lielāks vai mazāks remonts. Kaut gan pavirši vērtējot liekoties, ka pagasta namam nav nekādas vainas, Anda Veidele gan zinot, ka tam ir nepieciešams nomainīt jumtu un arī logu rāmji esot savu mūžu nokalpojuši, tamdēļ stiprāki vēji, kādi Otaņķos nav retums, tos drebinot ne pa jokam.
Par otru uzdrīkstēšanos, kā rīkoties, lai atrisinātu sasāpējušās problēmas, jaunā priekšsēdētāja nosauca pabalstus, ko deputāti atjaunojuši jaundzimušajiem un ģimenēm, kur kāds no tuviniekiem aizgājis aizsaulē. Kaut gan šis solis viņai licies pats par sevi saprotams un nepieciešams, arī iedzīvotāji to, jādomā, ir pratuši atzinīgi novērtēt, jo šo pabalstu atcelšana savulaik bijusi viena no jomām, par ko cilvēki pauduši savu neapmierinātību.
Otaņķniekiem nav paslīdējis garām nepamanīts arī tas, ka Anda Veidele ir sabiedrisks un aizrautīgs cilvēks. Tādi nemēdzot sēdēt ar klēpī saliktām rokām, bet vienmēr atrod, kur iesaistīties. Dažreiz pat esot jāpabrīnās, kā jaunā māmiņa spēj savām interesēm atrast laiku, jo viņai vienlīdz patīkot gan dziedāt, gan nodarboties ar aerobiku, gan rušināties pa dārzu, gan vadīt auto. Taču vaicāta, kā to visu ir iespējams apvienot, Anda Veidele atbild, ka nekā sarežģīta te neredzot. Mazo dēliņu Gunāru, kuram nu jau apritējis gads un astoņi mēneši, viņai uzraudzīt palīdzot vecmāmiņa, vectētiņš un krustmāmiņa. Turklāt puisēnam jau atrasta arī vieta Nīcas bērnudārzā. Dziedāšanai viņa atvēlot trešdienas novakares, bet vingrošanai laiku izbrīvējot pirmdienu un ceturtdienu vakaros. Tādējādi izdodoties gūt lielisku atpūtu pēc aizvadītās darba dienas. Atslodzi nodrošināt palīdzot arī sēdēšana pie stūres. "Man patīk, ka pati varu noteikt virzienu, kurp braukt, nevis atrasties pasažieres lomā," viņa paskaidroja "Kurzemes Vārdam". Bet, runājot par zemes darbiem, jaunā priekšsēdētāja atklāja, ka nolēmusi pie savas mājas, kas atrodas netālu no Otaņķu un Nīcas pagastu robežas, iekopt košumdārzu. Pie šīs ieceres īstenošanas viņa strādājot jau kopš aizvadītā gada, un esot patīkami redzēt, kā pārveidojas apkārtne.