Kurzemes Vārds

12:50 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zvejas kuģī pārvadā alkoholu, cigaretes un šaujamieročus

Viktors Ulberts

Veiksmīgs ķēriens šonedēļ gadījies muitniekiem. Pārbaudot neoficiāli saņemto informāciju, viņi Liepājas ostā uz zvejas kuģa atrada nelegālu preci - viskiju, lērumu cigarešu un vēl kaujas pistoles, informē Valsts ieņēmumu dienesta Kurzemes reģionālās iestādes biroja vadītājs Māris Kūlis.

Vai gribēja šaut zivis?
Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki sadarbībā ar robežsargiem veica pastiprinātu, iepriekš plānotu no Liepājas ostas izejoša zvejas kuģa pastiprinātu muitas kontroli. Kontroles mērķis - pārbaudīt, vai uz kuģa neatrodas konvencionāli aizliegtas preces, kā arī vai netiek izdarīti citi muitas noteikumu pārkāpumi, jo VID rīcībā jau pagājušā gada nogalē bija nonākusi informācija par kuģa apkalpes locekļu iesaistīšanos konvencionāli aizliegtu preču pārvadāšanā.
Kontrole vainagojās panākumiem. Uz zvejas kuģa muitnieki atrada 45,9 litrus alkohola (Bonaparte, Johny Walker u.c.), 2600 "L&M" markas cigarešu (130 paciņas) bez akcīzes marķējuma. Šīm precēm kuģa kapteinis un apkalpes locekļi nevarēja uzrādīt izcelsmi apliecinošus dokumentus.
Pārbaudes gaitā atrastas arī vēl nopietnākas lietas. Tā kā vēl nav oficiāla ekspertu slēdziena, šīs mantas tiek dēvētas par šaujamieročiem līdzīgiem priekšmetiem, kas vizuāli atgādina pistoli "Parabelum", "Makarov", gāzes revolveri un, iespējams, pārveidotu pneimatisko šauteni šaušanai ar mazkalibra patronām. Vēl atrasta arī munīcija - 35 mazkalibra patronas, viena aptvere ar firmas "Luger" 8 patronām, atsevišķi 45 "Luger" piemērotas patronas, 7 patronas "Makarov" sistēmas pistolei, kā arī viena triecienšautenes patrona.

Kapteinis neko nezinot
Par atradumu muitnieki nekavējoties informēja pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļu.
Pirms kontroles kuģa kapteinis uz jautājumu, vai uz kuģa atrodas neatļautas vielas vai priekšmeti, atbildēja noliedzoši. Kuģis plānoja atstāt Latvijas Republikas teritoriālos ūdeņus, lai dotos uz zvejas rajonu Atlantijas okeāna ziemeļu daļā. Pēc iziešanas no Liepājas nākamā iebraukšanas osta - Klaipēda.
Par preču - alkoholisko dzērienu un cigarešu - nedeklarēšanu četriem kuģa komandas locekļiem muitnieki sastādīja Administratīvā pārkāpuma protokolu. Latvijas pilsonis,1972. gadā dzimušais Mihails Č. kopā ar atrastajiem šaujamieročiem nodots Policijas pārvaldes darbiniekiem.