Kurzemes Vārds

02:26 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Psihoneiroloģisko un Onkoloģisko slimnīcu neapvienos

Vakar vēlu vakarā "Kurzemes Vārds" saņēma vēstuli no Veselības ministrijas valsts sekretāra Ulda Līkopa, kurā viņš paziņo, ka pēc vizītes mūsu pilsētā un tikšanās ar Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvu apspriedies ar Veselības ministru Gundaru Bērziņu, lai rastu optimālāko risinājumu, kā turpināt iesākto veselības aprūpes reformu mūspusē tā, lai tā visām pusēm būtu pieņemama. Un abas amatpersonas nonākušas pie vienojoša slēdziena - apvienošanās ar Onkoloģisko slimnīcu nebūs! Taču pārvietošana gan gaidāma.
Pēc pēdējās informācijas onkologus pārcels uz Priekules slimnīcu, bet psihoneiroloģisko diagnožu pacientiem par valsts līdzekļiem izbūvēs kotedžu tipa veselības pilsētiņu un rehabilitācijas centru Aizputē, Misiņkalna pakājē. Šī kalna augstākajā punktā paredzēts uzcelt arī nelielu tornīti šīs iestādes apsargam un tornīša pirmajā stāvā izbūvēt istabiņu dārzniekam.
Savukārt vecās slimnīcas teritorijas ēkās izvietos Centrālās slimnīcas nodaļas. Tās, kurām vietu pietrūkst, pārvietos uz Aizputes slimnīcu, kas šobrīd ir sakārtota atbilstoši visām Eiropas prasībām. Visticamāk, ka pārcelšanai jāgatavojas ķirurģijas blokam. Bet, lai vecās slimnīcas dārzs atgūtu bijušo auru un pievilcību, paredzēts tajā iekārtot Rīgas Zooloģiskā dārza Kalvenes filiāles filiāli. Kā sola speciālisti, iespējams, ka tad slimnīcas dārzā atradīsies mājvieta arī nu jau izaugušajiem Kalvenes lācēniem, kurus vēl nesen bija nolemts iemidzināt. Ja dzīvnieku pietrūks, dārzā ielaidīs arī savvaļas govis, zirgus un taurus no apkārtējām rajona pļavām. :)