Kurzemes Vārds

21:23 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Krimināllietu atliek uz 27.jūniju
Daiga Borska

Vakar Kurzemes Apgabaltiesā tiesneses Ingrīdas Junghānes vadībā sāka izskatīt krimināllietu, kurā apsūdzēts 1985.gadā dzimušais Vladislavs J. un gadu jaunākais Aleksejs V. Abiem uzrādīta apsūdzība par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Vēl joprojām policija meklē trešo aizdomās turamo - Denisu, kurš iespējams, neatrodas Latvijā. Vīrieši apsūdzēti par veikala "Zīle" pārdevējas nogalināšanu un veikala apsarga slepkavības mēģinājumu. Uzbrukums veikala darbiniekiem notika pagājušā gada 1.jūnijā. Lietas izskatīšanu nācās atlikt uz 27.jūniju, jo citās lietās bija aizņemti Vladislava J. un Alekseja V. advokāti Ēriks Štālbergs un Ināra Freidenfelde.

Iespējas studēt Dānijā
Liepājas domes Izglītības nodaļas vadītāja Kristīne Niedre aicina jauniešus, kuri ieguvuši vidējo izglītību, izmantot iespēju un studēt Dānijā. Dānijas Alborgas biznesa augstskola sagatavo dažādu nozaru speciālistus, tajā var iegūt bakalaura grādu dažādās nozarēs - tūrismā, dažādu jomu menedžmentā, informācijas tehnoloģijās, uzņēmējdarbībā. Papildu informāciju par studiju iespējām Dānijā var iegūt domes Izglītības nodaļā, Rožu ielā 6, 2.stāvā, 229.kabinetā katru darba dienu no pulksten 16 līdz 17 vai pa telefonu 34 04712.

Prezentē bibliotēkas
elektronisko katalogu
Šodien Centrālā zinātniskā bibliotēka organizē semināru pilsētas un rajona bibliotekāriem, lai prezentētu bibliotēkas elektronisko katalogu, kas sākts veidot 1998.gadā, kā arī lai risinātu un pārrunātu versijas par elektroniskā kopkataloga izveidi ar rajona bibliotēkām jau tuvākajā laikā. Skaidrojumus un konsultācijas par paredzamo darbu sniegs bibliotēkas datorsistēmas un datorprogrammas administratori Deivids Golubs un Marlēna Kapitonova. Savukārt IT "Alise" Bibliotēku produktu grupas mārketinga vadītāja Baiba Mūze no Rīgas sniegs informāciju par Centrālās zinātniskās bibliotēkas un tās filiāļu, kā arī rajona bibliotēku pāreju no sistēmas "Alise" saistītās bibliotēkas instalāciju uz jaunāku risinājumu - ''Alise 3i''. Šīs pārmaiņas būs liels ieguvums pilsētas un rajona bibliotēku lietotājiem.

Gruzīni dejos Latviešu biedrības namā
Rīt Latviešu biedrības namā pirmo reizi koncertu rādīs gruzīnu deju ansamblis "Alvanuri", kura sastāvā ir dejotāji un dziedātāji, sākot no 15 līdz 30 gadiem. "Alvanuri" atbraucis uz Latviju, lai sniegtu koncertus sešās Latvijas pilsētās. Viņu snieguma galvenais akcents ir gruzīnu zobendejas, ko izpilda kā vīrieši, tā sievietes. "Alvanuri" koncertprogramma pārsteidz ne tikai ar krāsainiem un daudzveidīgiem gruzīnu tautas tērpiem, bet arī ar īpašu dejas temperamentu, polifonisko un instrumentālo mūziku.

Iekārto stāvlaukumu
Vakar laukumā starp viesnīcu "Līva" un Latviešu biedrības namu sākās darbi, lai iekārtotu pagaidu autostāvvietu 70 automašīnām. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja akciju sabiedrības "Mēs - Liepājai" izpilddirektors Gatis Griezītis, pamatojoties uz Būvvaldē saskaņoto projektu, sākta pagaidu autostāvvietas seguma uzlabošana un teritorijas labiekārtošana. Darbus veic SIA "Aizputes ceļinieks". Uz laukuma varēs uzbraukt no Pumpura ielas puses. Ja nekavēs laika apstākļi, darbiem jābūt pabeigtiem līdz 8.aprīlim.

"Zaļā josta" dāvina skolām vides mācības palīglīdzekļus
Brīvprātīgās izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas programmas ieviesēja Latvijā organizācija "Zaļā josta", sadarbojoties ar Vides filmu studiju un uzņēmumu "L&T Hoetika", izveidojusi jaunus vides mācības palīglīdzekļus - filmiņas. Tas ir mūsdienīgs un atraktīvs mācību palīglīdzeklis dažāda vecuma bērniem, to režisors ir Edmunds Jansons, mūzikas autors - Jānis Žilde. Multiplikācijas filmās "Dāvana" un "Saruna" galvenie varoņi Ezīši noskaidro, ka liela daļa atkritumu ir otrreiz izmantojama, ka, tos šķirojot un otrreiz pārstrādājot, mēs taupām dabas resursus. Īsfilmā "Papīra ceļš" dokumentēts izmestā papīra ceļš no dalīto atkritumu konteinera līdz jauna papīra dzimšanai. Filmiņas nogādāt skolām palīdz Izglītības satura eksaminācijas centrs. Lūgums arī skolām pašām izrādīt aktivitāti un, lai iegūtu šīs filmas, sazināties ar savu Izglītības pārvaldi vai "Zaļo jostu".

Uzstāsies blūzmenis no ASV
Svētdien mūzikas klubā "Fontaine Palace" notiks "Blūza nakts". Tajā skatītājus priecēs Lietuvā pazīstamā un kritiķu labi novērtētā grupa "The Road Band", kas savā zemē ir izdevusi vairāk nekā desmit albumus. Īpašais viesis savukārt būs 22 gadus vecais blūzmenis Čips Džordens no ASV. Viņš ar minēto lietuviešu grupu jau saspēlējās pērn notikušā kaimiņvalsts blūza festivālā, kur guva skatītāju lielu atzinību. Č.Džordens katrā uzstāšanās reizē klausītājus priecē ar savu ģitārspēles prasmi un blūza mūzikas izpildījumu, kāds raksturīgs ir tikai viņam.

Kultūru nomaina pret darbu pastā
Ar 1.aprīli jaunā amatā ir stājusies līdzšinējā domes Kultūras nodaļas vadītāja Iveta Ļesina. Konkursa kārtībā viņa tikusi par Latvijas pasta Kurzemes reģiona direktora vietnieci personāla jautājumos - Liepājas reģionālās nodaļas pārvaldnieci. Līdz ar Latvijas pasta plašo reorganizāciju, arī I.Ļesinai darba lauks būs krietni plašāks nekā iepriekšējam Liepājas pasta direktoram Aivaram Sproģim. Viņa būs atbildīga ne tikai par norisēm pasta nodaļās Liepājā un rajonā, bet arī atbildīga par personāla jautājumiem visā Kurzemes reģionā - Liepājas, Ventspils, Saldus, Talsu un Kuldīgas rajonā.

Tosmares Kuģu būvētava strādājusi ar pelņu
Akciju sabiedrības "Tosmares Kuģu būvētava" peļņa pēc nodokļu samaksas pērn bijusi 305 141 lats, bet neto apgrozījums - 4 371 899 lati, liecina Rīgas Fondu biržā pieejamais nerevidētais pagājušā gada pārskats. 2003.gadā kompānijas neto apgrozījums sasniedza 3 471 898 latus, gads noslēgts ar 341 496 latu zaudējumiem. Uzņēmuma aktīvi pagājušā gada beigās bija 5 035 849 lati, bet pašu kapitāls - 3 053 604 lati. Tosmares Kuģu būvētavas akcijas no pagājušā gada 1.decembra tiek kotētas RFB Brīvajā sarakstā.

Krimināllietu atliek uz 27.jūniju
Daiga Borska

Vakar Kurzemes Apgabaltiesā tiesneses Ingrīdas Junghānes vadībā sāka izskatīt krimināllietu, kurā apsūdzēts 1985.gadā dzimušais Vladislavs J. un gadu jaunākais Aleksejs V. Abiem uzrādīta apsūdzība par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Vēl joprojām policija meklē trešo aizdomās turamo - Denisu, kurš, iespējams, neatrodas Latvijā. Vīrieši apsūdzēti par veikala "Zīle" pārdevējas nogalināšanu un veikala apsarga slepkavības mēģinājumu. Uzbrukums veikala darbiniekiem notika pagājušā gada 1.jūnijā. Lietas izskatīšanu nācās atlikt uz 27.jūniju, jo citās lietās bija aizņemti Vladislava J. un Alekseja V. advokāti Ēriks Štālbergs un Ināra Freidenfelde.

Pārved 1.pakāpes diplomus
Valsts mēroga skatuves runas konkursā "Zvirbulis - 2005", kas notika Rīgā, piedalījās divas mūsu pilsētas meitenes, kuras pārstāvēja latviešu un mazākumtautību skolu konkursus. Tās bija Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas 2.klases skolniece Karlīna Liepiņa un 2.vidusskolas 11.klases skolniece Jūlija Suškova. Abas Liepāju pārstāvēja godam un ieguva 1.pakāpes diplomus. Pateicību par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā saņēma arī viņu pedagogi - Zita Tapiņa, Alla Avlasa, Līga Kalugina un konsultants Jurijs Zinovjevs.

Sarīko tikšanos un uzvar
15.vidusskolas skolēnu komanda, kura uzvarēja Kurzemes zonas konkursā "Ceļā uz pilsonisku sabiedrību", savā skolā sarīkoja tikšanos. Tajā piedalījās Draudzīgā aicinājuma 5., 2. un 7.vidusskolas skolēnu komandas. Bija ieradušies arī ANO organizācijas Latvijas pārstāvji. Kopā ar mājiniekiem zēni un meitenes diskutēja par pilsonības un cilvēktiesību jautājumiem, kā arī rādīja savas zināšanas par pilsonisku sabiedrību. Šajā konkursā labākie rezultāti arī bija 15.vidusskolas komandai. Šīs skolas audzēkņi pašlaik strādā pie projekta, ar kuru gatavojas piedalīties valsts mēroga konkursā "Ceļā uz pilsonisku sabiedrību".

Apstiprināti Izglītības, kultūras
un sporta komitejas vadītāji
Indra Imbovica

Pilsētas domes jaunā sasaukuma pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komitejas pirmajā sēdē izvirzīja un par komitejas priekšsēdētāju apstiprināja Silvu Goldi un par priekšsēdētāja vietnieku Tālivaldi Deklauu.
24. marta Pilsētas domes sēdē deputāti nolēma mainīt divu komiteju funkcijas. Turpmāk izglītības jautājumi netiks skatīti Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejā. Šī funkcijas nodota Kultūras un sporta komitejai un mainīts komitejas nosaukums - Izglītības, kultūras un sporta komiteja.
Pirmajā jaunā domes sasaukuma sēdē tika apstiprināts Liepājas Pilsētas domes pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komitejas sastāvs. Komitejā darbosies septiņi deputāti Tālivaldis Deklaus, Silva Golde, Uldis Ivars Grava, Anna Krilova, Āris Ozoliņš, Imants Jānis Resnis un Gunārs Silakaktiņš. Pastāvīgā Kultūras un sporta komiteja tika izveidota 1999.gadā. Pagājušā deputātu sasaukuma laikā komiteju vadīja Tālivaldis Deklaus un tā vietnieks bija Jānis Imants Birzkops.