Kurzemes Vārds

08:51 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tērces burbuļo, bet plūdu nebūs

Plūdu šogad nebūs, bet palu laiks ir klāt, un tērcītes traucas sev atbrīvot ceļu. Bārtā ledus posmā pie Nīcas un Otaņķu robežas jau izgājis. Par to "Kurzemes Vārdu" informēja SIA "Melioserviss" direktors Jānis Ameriks.
Arī meliorācijas inženieris Imants Rožkalns apstiprināja ziņu, ka ūdens līmenis Bārtā sācis pazemināties un nekādas briesmas vairs nedraud. Visaugstākais tas bijis pa Lieldienām, kad ūdens līmenis pakāpies apmēram par metru. Augsts ūdens līmenis šopavasar saglabājoties Papes ezerā, kur tas esot tuvu Papes poldera maksimālajai atzīmi.
Pavasara pali vairāk vai mazāk novērojami arī Lejaskurzemes mazākajās upēs. Kā vakar pastāstīja Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes meliorācijas speciālists Edgars Grundmanis, arī Tebra pie Aizputes jau esot kļuvusi brīva no ledus važām, bet līdzīgi, kā tas notiekot katru pavasari, applūdusi Ālandes lanka pie Rolavas. Ja tuvākajā laikā lietavu nebūs, tad plūdu draudi ies mums šopavasar secen, tā prognozēja lietpratēji. Taču viņi brīdināja, ka pa ledu staigāt vairs nedrīkstētu, jo tas saules staru ietekmē esot kļuvis čagans un nedrošs.