Kurzemes Vārds

23:17 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Cilvēks nedēļas centrā – Aivars Priedols

Zemnieks uz zirga atgriezies laukos?
Ints Grasis

Solīds un pieklājīgs, viltīgi smaidīgs, tā kā mazliet kautrīgs, ar savu pieklusināto balsi piemīlīgs, nosvērts, garām sarkanām rozēm rokās - tādu, pa durvīm ienākot, AIVARU PRIEDOLU redzējis ne viens vien pilsētnieks un laucinieks. Vieniem (lielākoties dāmām) tas liekas visnotaļ galanti un glaimojoši, citiem (arī dažām dāmām) - tā kā šķebinoši. Tā vai citādi, šī kolorītā mūsu novada personība šobrīd ir uzmanības centrā. Nu vismaz daudz lielākā nekā, piemēram, Liepājas domes atkalvadītājs Uldis Sesks. Aivars Priedols, konsekventi realizējot pirms tam rūpīgi izplānotus gājienus, pavisam atklāti soļo Rajona padomes priekšsēdētāja krēsla virzienā. Viņam šis amats nekādā gadījumā vēl nav garantēts. Par to lems Liepājas rajona pašvaldību 28 vadītāji, viņu ieskaitot. Taču Priedola šahs, pacietīgi pa vienai vien nokaujot pretinieka figūras, ir pietiekami interesants, lai šonedēļ izvirzītu viņu nedēļas centrā "Kurzemes Vārda" skatījumā.

Zirgā
Vairāki cilvēki, kas ar Aivaru Priedolu tikušies pēc tam, kad viņš kļuva par Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētāju, nonākuši pie secinājuma, ka namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Vecliepāja" rīkotājdirektors ir kļuvis vēl laimīgāks, nekā viņš bija iepriekš. Pie šāda secinājuma nonākt nebija nemaz grūti, jo par to stāsta Aivars Priedols pats. Arī "Kurzemes Vārdam" grobiņnieks atzina, ka "man tas ļoti patīk". Runa bija par Grobiņas pagasta šefa darbu. Tiesa, vai šis darbs A.Priedolam patiks arī tad, ja viņš nekļūs par Rajona padomes priekšsēdētāju un nesaņems arī otru algu? Un kāpēc es pieminēju faktu, ka A.Priedols ir "Vecliepājas" vadītājs? Tāpēc, ka viņš no iepriekšējā darba vēl nav aizgājis un neviens viņu no tā arī nav atbrīvojis. Pašvaldības vadītājs, protams, nevar būt arī SIA algots vadītājs, taču interešu konflikts pēc likuma viņam jāatrisina mēneša laikā. Rajona padomes priekšsēdētāja vēlēšanas notiks 8.aprīlī. Ir gan laiks, gan atkāpšanās ceļi… Iznāk, ka mūsu stāsta varonis ir zirgā tik un tā. Arī tad, ja zirgs vēl nav ticis līdz galamērķim. Nevar noliegt, ka tā ir visnotaļ apskaužama rakstura īpašība.

Ar zirgu gāž karali
Gājiens ar zirdziņu šahā vienmēr bijis visneprognozējamākais. Kaut gan arī šos gājienus var izplānot, tātad arī paredzēt. Šķiet, A.Priedols savu ieceru pirmo daļu šajās pašvaldību vēlēšanās realizēja perfekti. Ja sākotnēji šķita (vismaz man), ka no pieciem vēlēšanu sarakstiem Grobiņas pagastā viņš savu spalvaino roku pielicis trijiem, tad vēlāk nācās secināt, ka draugi salikti četros, bet vismaz viens melnais zirdziņš - arī bijušā priekšsēdētāja Modra Ekšteina sarakstā, kas vēlēšanās guva it kā pārliecinošu uzvaru. Diezin vai Latvijas Zemnieku savienības Liepājas nodaļas priekšsēdētāja vietnieks bija lauzījis galvu par vēlēšanu formulas īpatnībām, nosakot deputātu kārtā iekļuvušo pretendentu skaitu no sarakstiem, taču fakts paliek fakts - M.Ekšteina pārstāvētās apvienības "TB"/LNNK saraksts, iegūstot vairāk nekā 50 procentu vēlētāju uzticību, tomēr neieguva absolūto pārsvaru arī tautas kalpu godā iekļuvušo deputātu skaita ziņā un palika mazākumā, ja no pārējiem sarakstiem padomē iekļuvušie apvienojas pretdūrē.

Pat zirgam jāsmejas
Cīņa par priekšsēdētāja posteni Liepājas rajona bagātākajā pašvaldībā beidzās ar to, ka tās vadītājs Modris Ekšteins pirmajā Pagasta padomes sēdē piecēlās un šim amatam izvirzīja Aivaru Priedolu…

Zirgs nesper nemaz tik sāpīgi
A.Priedola zirgs Modrim Ekšteinam nespēra stipri. Vienkārši parādīja zobus un muskuļus. Ar to pietika, lai M.Ekšteina pretestība tiktu salauzta. Varbūt Priedols piesolīja arī ko taustāmāku. "Nauda nebija svarīga, galvenais bija, lai es saglabātu vēlētu amatu," atstāstot sarunu īsi pirms Pagasta padomes priekšsēdētāja vēlēšanām, teica Modris Ekšteins. "Sākumā man gribēja piedāvāt kaut kādu darbeli, bet es nepiekritu. Tad Priedols, konsultējoties ar savējiem, piekrita, ka būšu algots priekšsēdētāja vietnieks." Tādējādi Priedols izspēlēja naudas trumpi, no savas kabatas neizdodot ne santīma, jo algu vietniekam, starp citu, tieši tādu pašu, kādu M.Ekšteins saņēma, būdams priekšsēdētājs, maksās pašvaldība. Par citiem Priedola finanšu trumpjiem var tikai nojaust, jo nauda, protams, bija vajadzīga, gan sastādot vairākus deputātu kandidātu sarakstus, gan citiem cēliem mērķiem. Zooinženieris un maģistrs socioloģijā savus pretiniekus nokauj ar smaidu uz lūpām. Arī spēcīga īpašība.
Tagad jautājums jums, lasītāji. Ar ko atšķiras vēlētāju balsu pirkšana pie vēlēšanu iecirkņa no laba darba un atalgojuma piesolīšanas deputātam pirms balsošanas par priekšsēdētāju? Pareizās atbildes, lūdzu, sūtiet uz Grobiņas pagastu.

Jāj un jāj, un neapstājas
A.Priedols laiku velti netērē. Ar savu uzticamo rumaku viņš nenogurstoši apjāj mūsu rajona āres un apciemo potenciālos viņa kandidatūras atbalstītājus Rajona padomes priekšsēdētāja postenim. Un nevajag domāt, ka Priedols jāj viens pats. Arī aiz viņa stāv cilvēki. Piemēram, uzņēmējs un Priedola bijušais kolēģis no sarkano baronu cilts (tā dēvē bijušo kolhozu priekšsēdētājus) Aloizs Norkus, kurš netika deputātu krēslā Liepājas domē.
Visai interesanti Rucavas priekšsēdētāja amatā tika cits sarkanais barons - Viktors Čamans. Viņš bija vienīgais pārstāvis no sava saraksta, kas tika deputātos. Arī šeit bijušais priekšsēdētājs Jānis Bārdulis tā vienkārši kļuva par algotu piekšsēdētāja vietnieku… Grūti spriest, vai šajā šaha spēlītē piedalās arī skolotājs, bijušais Rajona padomes priekšsēdētājs Juris Aizezers.
Neoficiāla informācija vēsta, ka tika darīts viss iespējamais, lai priekšsēdētāja amatā paliktu bijušais Cīravas Pagasta padomes priekšsēdētājs Imants Gulbis, kurš ar trim balsīm nevarēja stāties pretī opozīcijai no diviem citiem sarakstiem, kuriem kopā ir četras deputātu balsis. Tika piesaistīti pat ietekmīgi cilvēki no Latvijas Zemnieku savienības augšas (Imants Gulbis ir LZS biedrs). Tomēr opozīcija spēja noturēties pretim it kā piesolītajam diezgan dāsnajam atalgojumam par atkāpšanos no savām iecerēm un veco priekšsēdētāju nogāza.
A.Priedola aģitācijas braucienos piedalās arī viņa bijušais politiskais pretinieks M.Ekšteins… "Es jau neko daudz neaģitēju. Esmu priekšsēdētāja vietnieks. Un, ja mani lūdz braukt līdzi, tad braucu. Dzīve ir tāda, kāda ir. Vietniekam ir jāpilda priekšsēdētāja griba, citādi nevarēs sastrādāties," sacīja M.Ekšteins. Bez komentāriem.
Tikmēr pagastā jau sākusies kadru tīrīšana. Jaunā slota sāk slaucīt prom vienus darbiniekus un pieņemt vietā citus. Iespējams, šie amati tika sadalīti jau pirms vēlēšanām. Tagad pienācis laiks "labiem cilvēkiem atdarīt ar labu".

Ar baltu zirgu
Ja pa durvīm nāk iekšā konjaks "Hennessy", tad aiz tā seko Aizezers vai Norkus. Ja garas sarkanas rozes - tad Priedols. Ar to es gribēju teikt, ka kontaktēties ar cilvēkiem, arī ar žurnālistiem, A.Priedols māk itin labi. Pirms šīm vēlēšanām viņš lika lietā ne tikai savas zināšanas psiholoģijā, bet lūdza palīdzību arī profesionālam sabiedrisko attiecību jeb PR kantorim. Un labā tēla nešana uz balta zirga turpinās. Lieldienās jaunais pagasta priekšsēdētājs apceļoja pagasta ļaudis un dāvāja tiem šokolādes olas (par to A.Priedols pats personīgi pavēstīja vairākiem žurnālistiem), aizvakar deputāti un žurnālisti tika vizināti ar lidmašīnu virs Grobiņas pagasta. Jāpiebilst, ka tas notika par A.Priedola personīgajiem līdzekļiem.

Vai Priedola plāni šajā vēlēšanu ciklā realizēsies līdz galam, uzzināsim 8.aprīlī.