Kurzemes Vārds

04:53 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Kad pavasaris beidzot sācies pa īstam

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākos notikumus komentē Pašvaldības policijas Sabiedriskā transporta kontroles dienesta priekšnieks Ģirts Jermoļenko

Veselību par naudu nenopirksi.
Klāt 1.aprīlis, kas šoreiz ne tikai atnesis līdzi jokus, bet arī kārtējās izmaiņas veselības aprūpes finansēšanas noteikumos. Tagad medicīnas pakalpojumi izmaksās krietni dārgāk, un daudzi pauduši savu sašutumu par to. Es pats šo jaunumu neuztvēru tik sāpīgi, jo slimoju ļoti reti un vēl retāk meklēju ārsta palīdzību, taču vecāka gadagājuma cilvēkiem šī kārtējā reforma krietni patukšos maciņus. Vispār radies iespaids, ka medicīnas jomā joprojām ir diezgan liels haoss. Kaut arī reorganizācijas tiek veiktas cita pēc citas - kā jauns ministrs, tā jauna reforma.
Cirks aizbraucis, klauni palikuši. Vēlēšanas jau garām, tomēr šonedēļ ne mazums traču gan Latvijā, gan pasaulē ir bijuši politiskajā arēnā. Priecē tas, ka vismaz Liepājā nav noticis nekas tamlīdzīgs kā Jūrmalā vai Rēzeknē, kur vēl nav apstiprināta jaunā valdība. Balsu pirkšana ir kaut kas jauns Latvijai, taču šajā gadījumā, manuprāt, ir atzīstams arī kārtībsargājošo struktūru darbs, kas reāli ir noskaidrojušas vainīgās personas. Jo citkārt šādos gadījumos varētu tikai aizbildināties - kas nav pieķerts, nav arī zaglis, tātad viņam piemērojama nevainīguma prezumpcija. Un ne jau tikai Latvijā notiek šādas politiskās kaislības - arī Krievijā atkal uzmanības centrā nonācis Vladimirs Žirinovskis, kurš kārtējo reizi sarīkojis grautiņu valdībā. Manuprāt, šis cilvēks ir pietiekami zinošs, lai saprastu, ka ar šādiem gājieniem viņš tikai vairo savu publicitāti, pievērš sev uzmanību. Viņš varētu būt arī kārtīgs un akurāts deputāts, taču tad viņš nevienam neinteresētu, un tas droši vien viņam nav vajadzīgs. Ne velti ir teiciens, ka ar prātu Krieviju nesaprast… Tā, šķiet, ir arī šoreiz.
Daba ir nokaitināta. Šīs nedēļas traģiskākā ziņa, šķiet, ir par zemestrīci Indonēzijā, kurā dzīvības zaudējuši aptuveni 1000 cilvēku. Turklāt šoreiz zemestrīce notika netālu no vietas, kur jau pirms vairākiem mēnešiem dabas katastrofā gāja bojā 300 000 cilvēku. Kaut kas nav kārtībā ar dabu - notiek šādas katastrofas, normālas ziemas nav, vasaras arī ne, viss sagrozījies. Un cilvēks vien jau ir vainīgs pie dabas nokaitināšanas.
Pavasaris klāt! Lai arī pēc kalendāra pavasaris jau sācies, tomēr tikai šajā nedēļā tā pa īstam varēja sajust to, ka daba mostas. Tas nekas, ka no rītiem mašīnas logi vēl aizsaluši, taču sniegs kūst, dienas paliek garākas, vakari gaišāki un cilvēki optimistiskāki. Mūsu dienesta puišiem arī vairs nav jāstrādā pa naktīm, lai kontrolētu, vai automašīnas nav atstātas pagaidu zīmju darbības zonā un netraucē sniega izvešanai. Bet ir arī, protams, savas tumšās puses, jo pēc sniega nokušanas jāsaspringst pilsētas sakopšanas dienestiem. Tagad uz ielām arvien labāk redzamas smilšu kaudzes, citi pēc ziemas palikušie atkritumi, kurus pēc iespējas ātrāk jāaizvāc, lai nebojātu pilsētas kopskatu. Un atbildīgie dienesti arī solījuši, ka darīs visu iespējamo, lai to maksimāli ātri paveiktu.