Kurzemes Vārds

21:50 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstules

Dieva miers lai ir ar tevi!
Nekad neesmu bijis, kā komunisma laikos teica, reliģiskais fanātiķis. Tomēr esmu spiests atzīt, ka dažām problēmām dzīvē nav racionāla risinājuma.
Pašvaldību vēlēšanu kampaņas laikā diezgan tuvu iepazinos ar sponsoru. Parasti labprāt uzticos cilvēkiem, domājot to labāko. Arī konfliktus mēģinu nogludināt, cik iespējams. Tomēr kompromisiem ir arī robežas. Pāris dienas pirms vēlēšanām, kad kampaņas gaitu vairs nevarēja grozīt, sponsors atklāja savu patieso seju. Lai Dievs stāv man klāt, ko ieraudzīju! Kļuva pilnīgi un nepārprotami skaidrs, ka cilvēku ar šādu seju, metodēm un morāli politikā ielaist nedrīkst, kur nu vēl partijā, kas ir LNNK ideju nesēja. Tad nu darīju, ko mācēju. Publiski norobežojoties no sponsora, centos glābt "TB"/LNNK labo slavu un mazināt viņa ietekmi. Skaidri apzinājos, ka tik strauji soļi ir politiska pašnāvība, tomēr organizācijas liktenis man ir svarīgāks par personīgo. Visas tās dubļu straumes, kas tagad gāžas un vēl gāzīsies pār mani, būs tikai mēģinājums novērst uzmanību no galvenā - ka partija ir nozagta un slepeni pārdota necienīgam sponsoram. Nevaru galvot, ka tas notiek pirmo reizi, bet šoreiz tas notika manu acu priekšā, bezceremoniāli un bezkaunīgi. Ilgi nespēju tam noticēt.
Lieldienu dievkalpojuma laikā pār mani nāca apskaidrība: katrs svētdienas skolas audzēknis taču zina, ka nauda ir instruments, ar ko sātans valda pār pasauli. Viņa spēks un vara ir neizmērojama. Un es nostājos pret to tikai ar partijas statūtiem un programmu rokās. Kāds es biju naivs un muļķis!
Dievs, apžēlojies par šī sponsora dvēseli! Viņa dzīve ir neapskaužama. Par to ārējo spožumu, dārgajām mašīnām un miljoniem naudas, kas viņam dota, pretī tiek ņemta dubultīga maksa. Nemiers, uzbudinājums, aizdomas, neuzticēšanās nevienam, vajāšanas un nodevības mānijas, rupjības, intrigas, blefošana, meli, viltus, saldi solījumi, korupcija, šantāža un cīņa bezmaz ar visu pasauli - ir stāvoklis, kādā viņš pavada savu ikdienu. To es tiešām nenovēlu nevienam. Vismazāk jau savai partijai, kuras dalībnieki nonākuši šāda sponsora ietekmē, un tagad ir izvēles priekšā. Vai pieļausim, ka šāds darbības stils tiek ieviests un kļūst par normu partijas darbībā? Vai tas nenodarīs vislielāko kaitējumu gan organizācijai, gan sabiedrībai kopumā?
Ne jau sponsora ģimene, darbinieki vai atbalstītāji ir mani pretinieki. No manas puses viņiem briesmas nedraud. Viņu ienaidnieks sēž viņos pašos, kā katrā no mums. Un tikai Dievs var palīdzēt. Ticu, ka ar Viņa svētību saglabāsim LNNK vērtības savas valsts un tautas labā.

Voldis Prancāns,
Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Revīzijas komisijas loceklis, Romas katoļu Sv. Jāzepa draudzes valdes loceklis

Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK
Liepājas grupas paziņojums presei

Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Liepājas grupas valde, grupas biedri un biedru kandidāti norobežojas no Volda Prancāna un Jāņa Imanta Birzkopa publiskajiem paziņojumiem un nosoda tos.
Aplami un nepamatoti ir izteikumi par Ivara Kesenfelda kunga mēģinājumiem sašķelt grupu, to pārvēršot par "Kesenfelda kabatas partiju". Pašreiz Liepājas grupā ir daudz jaunu biedru kandidātu, kuri kopā ar vecajiem biedriem strādā, dodot savu intelektuālo un materiālo ieguldījumu apvienības programmas izvirzīto mērķu sasniegšanai.
Liepājas grupa nav ne sagrauta, ne sašķelta, tās biedri, biedru kandidāti un Liepājas domē ievēlētais pārstāvis Gunārs Silakaktiņš strādā, lai realizētu apvienības politiskos un nacionālos mērķus un pildītu saviem vēlētājiem dotos solījumus.
Mēs aicinām nacionāli domājošus, savu pilsētu mīlošus liepājniekus iesaistīties mūsu grupā un kopā risināt mūsu pilsētai, valstij un tautai svarīgas problēmas.

Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK
Liepājas grupas valde,
grupas biedri un biedru kandidāti