Kurzemes Vārds

22:41 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

BK "Liepājas vanagi" atved medaļas no Prāgas
Pauls Kaufmanis

Jaunatnes basketbola kluba "Liepājas vanagi" piecas komandas Prāgā aizvadījušas starptautisku turnīru "Eurobasket -2005", kurā sacentās kopā ar desmit valstu vienībām. Vienai mūsu pilsētas vienībai izdevās mājup atgriezties ar uzvarētāju kausu.
1994.gadā dzimušie basketbolisti pieveica visus pārējos sešus konkurentus un godam izcīnīja zelta medaļas. "Liepājas vanagiem" izdevās izcīnīt arī divas bronzas godalgas - 1993.gadā dzimušie zēni piecas reizes uzvarēja un divreiz zaudēja, savukārt 1992.gadā dzimušie basketbolisti deviņu komandu konkurencē izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja divus zaudējumus.
Mazliet nepaveicās liepājniekiem 1991.gadā dzimušo grupā, kurā sacentās 16 komandas. Pirmajā mačā spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti, un mūsējie tikai par vienu punktu piekāpās pēcspēles soda metienos, līdz ar to uzvaras atlikušajās sešās cīņās neļāva pakāpties augstāk par piekto pozīciju. 1990.gadā dzimušie zēni 16 komandu konkurencē ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem ierindojās devītajā vietā.
Šis turnīrs liepājniekiem bija pārbaudes posms pirms Latvijas Jaunatnes basketbola līgas pēdējā, desmitā sabraukuma spēlēm un izšķirošajām pusfināla un fināla cīņām. "Liepājas vanagu" treneris Edvīns Sprūde uzskata, ka mūsējie godam pārstāvējuši Liepājas jaunatnes basketbolu, turklāt noteikti jāņem vērā, ka pretiniekos kuplā skaitā bija pārstāvēta Serbija un Melnkalne, kuras basketbola tradīcijas komentārus neprasa. "Sacensības pierādīja, ka Liepājas jaunatnes klubam aug perspektīvi basketbolisti," secina E.Sprūde. Pēc veiksmīgā snieguma Prāgā "Liepājas vanagi" jau saņēmuši uzaicinājumus piedalīties turnīros arī Krievijā, Serbijā un Melnkalnē, kā arī Beļģijā.
Treneris arī izsaka pateicību par iespēju nodrošināt normālu treniņprocesu un dalību turnīrā basketbolistu vecākiem un personīgi Ārim Ozoliņam, Ronaldam Fricbergam un Andrim Ivanovam.

Būt vai nebūt sieviešu basketbolam Liepājā?
A/s "Lauma" atsakās finansiāli atbalstīt mūsu pilsētas sieviešu komandu
Pauls Kaufmanis

Pēc piecu mēnešu gaidīšanas Liepājas sieviešu basketbola klubs "Lauma" no saviem ilggadējiem sponsoriem a/s "Lauma" saņēmis vēstuli, kurā pausts, ka uzņēmums šogad atsakās sniegt finansiālu atbalstu sieviešu basketbolam. Tas nozīmē, ka apdraudēta ir ne tikai mūsu pilsētas vienīgās pieaugušo sieviešu komandas dalība atlikušajā Latvijas čempionāta sezonā, bet arī kluba, kurš jau kopš 1975.gada popularizē "Laumas" vārdu, pastāvēšana vispār.
Ilggadējā "Laumas" trenere Līvija Alpe-Lūka pastāstīja, ka jau pagājušā gada 20.oktobrī, kā ik gadu, uzņēmuma vadībai nosūtījusi vēstuli ar 2005.gada izmaksu tāmi pieaugušajai komandai, 1.līgas vienībai un jaunatnes basketbolam, kas kopā sastāda ap 29 tūkstošus latu. Taču atbilde uz šo vēstuli saņemta tikai 29.martā. Paradoksāli ir tas, ka tajā pausta pateicība par aicinājumu a/s "Lauma" kļūt par sieviešu komandas atbalstītāju, augsti vērtējot sportiskos sasniegumus. Tomēr uzņēmums pēc ilgas izvērtēšanas secinājis, ka turpmāk nevarēs atbalstīt dāmu basketbolu. Vēstules nobeigumā rakstīts: "Lai arī turpmāk jums pietiek spēka un izturības savu radošo ieceru īstenošanā."
L.Alpe-Lūka atzina, ka ir ļoti sašutusi par šādu notikumu pavērsienu. "Man visu mūžu licies, ka esmu atbildīga par šo komandu. Man nav bijis šaubu, ka tādai Liepājā ir jābūt, taču notikumi liecina, ka tomēr nē," situāciju raksturo trenere, uzsverot, ka šobrīd uzņēmuma vadībā ir cilvēki, kuriem Liepāja neinteresē. Viņa arī uzsvēra, ka šī atbilde nākusi ļoti novēloti, un vēl pirms pāris mēnešiem būtu bijis vairāk laika meklēt citus risinājumus. Gada sākumā Liepājas Pilsētas dome klubam piešķīra 2400 latus, taču šobrīd, aizvadot regulāro čempionātu, šie līdzekļi jau ir iztērēti un veidojas parādi.
Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš kā vienu no samilzušās problēmas risinājumiem "Kurzemes Vārdam" minēja domes pārstāvju atkārtotu sarunu veikšanu vai vēstules nosūtīšanu uzņēmuma vadībai, uzsverot sieviešu basketbola lielo nozīmi Liepājā. Taču, ja arī šis mēģinājums ciestu zaudējumu, tad būtu jāsēžas pie apaļā galda un jāmeklē citas iespējas, kā saglābt dāmu basketbolu. A.Lagzdiņš ir pārliecināts, ka šīs sezonas pabeigšanai līdzekļus varētu atrast, taču svarīgākais ir atrast risinājumu, lai komanda varētu pastāvēt arī turpmāk. "Es nemaz nepieļauju iespēju, ka sieviešu komanda Liepājā varētu nebūt," apņēmības pilns ir A.Lagzdiņš.
Latvijas čempionātā BK "Lauma", kas ar šo nosaukumu spēlē jau kopš 1975.gada, mūsu pilsētai pēdējo desmit gadu laikā piecas reizes izcīnījusi vietu labākajā trijniekā, un arī šogad ir reāla iespēja cīnīties par medaļām. Iepriekšējos gadus pirms izslēgšanas spēlēm liepājnieces atradušas arī iespēju doties uz starptautiskiem turnīriem ārvalstīs, taču šogad, šķiet, šāda gatavošanās izpaliks.
Jāpiebilst, ka šis nav pirmais gadījums, kad a/s "Lauma" atsaka sportistiem, kurus atbalstījusi jau vairākus gadus. Bez papildu līdzekļiem palikuši arī, piemēram, autosportists Viktors Lebedevs un Latvijas labākais peldētājs Romāns Miloslavskis. A.Lagzdiņš teica, ka neesot dzirdējis par to, ka uzņēmums atbalstītu kādu sportistu.
A/s "Lauma" izpilddirektors Edgars Štelmahers pauda, ka pieaugušās konkurences un tirgus globalizācijas apstākļos radās nepieciešamība pārskatīt uzņēmuma atbalstītos projektus un novērtēt katra projekta un ieguldītās summas atdevi. "Laumas" valde nolēma atbalstīt veiksmīgus kultūras projektus, kuriem ir potenciāls izskanēt ne tikai Latvijas mērogā, bet arī visā pasaulē. Diemžēl līdz šim atbalstīto sporta projektu sabiedriskās attiecības neesot nesasniegušas mērķi - atpazīstamību un plašu publicitāti.

Liepājnieces nepalīdz saglabāt vietu I divīzijā
Emīls Dreiblats

Latvijas dāmu hokeja izlase vakar pasaules čempionāta I divīzijas spēlē ar 4:6 (1:2, 2:3, 1:1) piekāpās Francijas komandai, līdz ar to zaudējot pat teorētiskas iespējas arī nākamgad spēlēt otrā spēcīgākajā ešelonā. Neviena no Liepājas hokejistēm šoreiz pie rezultativitātes punktiem netika.
Latvijas izlases galvenais treneris Andrejs Zaķis mūsu vārtu sargāšanu arī šoreiz uzticēja nevis liepājniecei Olgai Fadejevai, bet gan Amandai Apsītei, kura ļoti neveiksmīgi iesāka iepriekšējo maču ar dānietēm. Iepriekšējās spēlēs rezultatīvi spēlējusī Sintija Grāviņa-Grēve šoreiz nopelnīja lietderības koeficentu -2, bet Madara Petroviča laukumā nedevās.
Šodien Latvijas izlase aizvadīs turnīra pēdējo, mums vairs neko neizšķirošo spēli ar Čehijas hokejistēm. Ja arī nākamgad Liepāja būs pārstāvēta Latvijas izlasē, tad mūsu hokejistes spēlēs II divīzijā kopā ar Itāliju, Ziemeļkoreju, Slovākiju, Austriju un Slovēniju.