Kurzemes Vārds

18:47 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bioloģiskā lauksaimniecība ir dzīvesveids

Pēteris Jaunzems

Bez mazākā pārspīlējuma var apgalvot, ka vakar mūsu rajonā atzīmēja ne tikai Joku, bet arī Bioloģisko lauksaimnieku dienu. Durbes Kultūras namā godināja šī saimniekošanas veida celmlaužus, ar labiem vārdiem pieminēja šo cilvēku iedvesmotāju, pašaizliedzīgo un enerģisko vadītāju agronomu Imantu Heinacki, kam šā gada aprīlī apritētu 70 gadu, kā arī, pasniedzot sertifikātus, videi draudzīgo saimniekotāju pulkā uzņēma jaunos censoņus.
Mūsu rajonā tādu ir vairāk nekā pussimts zemnieku. Viņi visi iesaistījās lauksaimniecības konsultantes Maijas Lankupas izstrādātajā un Rajona padomes, Novada domes un Pieaugušo izglītības centra atbalstītajā projektā "Tev mūžam zaļot, Latvija!". Semināros bija pārstāvēta lielākā daļa no pagastiem un pat zemnieki no citiem Latvijas rajoniem.
Nav šaubu, ka spēku pieplūdumu nozarē veicinājis ne tikai aizrautīgo pionieru piemērs, bet arī valsts institūciju labvēlīgā attieksme un subsīdiju maksājumi. Taču tiem, kas vēlas ne tikai saņemt naudu, bet strādāt un patiesi attīstīt saimniekošanu, skanēja veterānu padoms - būt neatlaidīgiem. "Ja reiz esat pieteikušies uz nozares platībmaksājumiem, tad jāņem vērā, ka būs jāstrādā vaiga sviedros vismaz gadus piecus. Jo bioloģiskā lauksaimniecība ir dzīvesveids, kas prasa mērķtiecību un stingru raksturu. Tā nenāk viegli un necieš nepastāvību."