Kurzemes Vārds

07:54 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Kas lidos un kas ne?

Kopš aviokompānija "Air Baltic" paziņojusi par ieceri aprīlī uzsākt regulārus reisus no Rīgas uz Liepāju, daudzi liepājnieki sākuši apspriest šos lidojumus. Biznesa jomas pārstāvji pauž gandarījumu, ka līdz galvaspilsētai tagad ceļu varēs mērot nepilnā stundā, savukārt citi ir sašutuši, ka sākotnēji piesolītās simboliskās samaksās vietā lidojums tomēr izmaksās vismaz 19 latus. Cik daudzi no portāla [SAITE#http://www.liepajniekiem.lv#www.liepajniekiem.lv#1] apmeklētājiem ir gatavi izmantot gaisa satiksmi ar galvaspilsētu?
Apkopojot rezultātus, ir redzams, ka vismaz interneta lietotāju starpā šie pārlidojumi nebūs sevišķi pieprasīti, jo kopumā 48 procenti no vairāk nekā 600 aptaujāto izteikušies, ka viņi nevēlas lidot uz Rīgu vai atpakaļ, jo biļete šķiet pārāk dārga.

\ "Labāk paņemu aviobiļeti par 20 latiem abos virzienos uz Vāciju. Par 19 latiem šī līnija būs aktuāla maksimāli 3-4 nedēļas, kamēr visi, kas gribēs testēt šo līniju, to izdarīs."
\ "Par 19 latiem lidot uz Rīgu nav prāta darbs. Turklāt ātrāk jau nesanāk, bet neērtības vēl lielākas - kamēr aizkratīšos uz Liepājas lidostu un kad būšu Rīgā, būs jādomā, kā tikt līdz centram."
\ "Lidošanai agri no rīta arī savs labums, jo var paspēt uz Kopenhāgenas vai Stokholmas reisu, bet, ko darīt, ja lidmašīna no Liepājas minūtes 30 nokavē. Kā zināms, migla vai slikti laika apstākļi Liepājā nav retums. Drošāk būs ar auto, sanāks gan degvielai, gan labām brokastīm."
\ "Nē, nelidošu, jo lidojumam kopumā patērētais laiks ir identisks laikam, ko patērē, braucot ar auto."
\ "Biļetes lētums ir tikai šķietams. Vienā virzienā 20 latu plus vēl ne īpaši izdevīgs laiks nozīmē, ka gan Rīgā, gan Liepājā būs jāmeklē taksometrs, lai tiktu no lidostas uz pilsētu. Kopumā šāds lidojums uz Rīgu un no tās izmaksās ap 50 latiem. Tas nav maz. Līdz ar to šāda projekta iedzīvināšana ir jāuzskata par kļūdu vai par nekrietnu fikciju."
\ "Nabags, kā var, bagāts - kā grib! Es pati diez vai kādreiz saņemtos tādu naudiņu samaksāt, lai tiktu uz Rīgu. Labāk ar autobusu."
\ "Pārdomājot, kā es no Liepājas nomales tikšu uz rīta reisu lidostā, rodas lielas šaubas: cikos man būs jāceļas, vai kursēs autotransports, vai jābrauc ar taksometru uz lidostu, vai nebūs migla, vai nebūs pārāk stiprs vējš? Un, kopā ņemot, bilances rezumējums nav par labu lidojumam. Nekādu garantiju!"

28 procenti respondentu aptaujā atzinuši, ka labprāt lidos vienu reizi, lai izmēģinātu jauno pakalpojumu, taču par regulāriem aviokompānijas klientiem, visdrīzāk, nekļūs. Līdzīgi izteikušies vēl 17 procenti aptaujāto, kuri lidos reti, tikai īpašos gadījumos.
\ "Protams, ka vajadzēs lidot, jo, kā šķiet, tā drīz būs vienīgā iespēja, kā bez bailēm un stresa nokļūt Rīgā. Dzelzceļa satiksme ir likvidēta, normāla ceļa uz Rīgu arī nav. Ir tikai nožēlojama, šaura un līkumaina taka, kas savieno divas lielākās Latvijas pilsētas. Kauns par tādu ceļu! Un skaitās, ka esam Eiropas Savienībā! Tā kā nekas cits jau mums neatliks, kā vien lidot pa gaisu."
Aptuveni 7 procenti respondentu ar nepacietību gaida jauno reisu, jo ar lidmašīnām no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ plāno lidot regulāri.
\ "Es gan lidošu! Manuprāt, tas nemaz nav dārgi. Klubos, bāros tiek nodzerta desmitreiz lielāka nauda, tāpēc ir labi, ka tiek piedāvāta šāda lieliska iespēja. Manuprāt, būs daudz cilvēku, kas izmantos šo pakalpojumu. Es bieži braucu uz Angliju, un man ir ļoti izdevīgi, ka no Rīgas lidostas nav jākratās ar mašīnu 3 stundas, bet varēšu atbraukt ar lidmašīnu pusstundā!"
\ "Tas ir ērti un izdevīgi, ja nevajag tieši uz Rīgu, bet pa taisno uz Rīgas lidostu, kad no tās jālido tālāk - tikai 40 minūtes, un jau esi lidostā! Un arī atpakaļ no Rīgas ir ērti tikt mājās, jo nav jāmeklē, kas vedīs."