Kurzemes Vārds

01:45 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai zaudēsim vēl vienu tradīciju?

Jau rakstījām, ka akciju sabiedrības "Lauma" jaunie īpašnieki nolēmuši pārtraukt atbalstīt sportu un priekšroku dot kultūras projektiem. Protams, tā ir katra uzņēmuma īpašnieku pašu darīšana, ko atbalstīt un vai vispār atbalstīt, un šajā gadījumā var tikai pavīpsnāt par savdabīgo motivāciju, atsakoties finansēt sieviešu basketbola komandu, kas bija darīts iepriekšējos trīsdesmit gadus, un nolemjot turpmāk stutēt Rīgas baletu. Lūk, uzņēmuma sievišķīgā produkcija nesaderot ar sporta agresīvo dabu, un akciju sabiedrība esot ieinteresēta atbalstīt tādas sfēras, kas izskan visā Latvijā un ārvalstīs.
Acīmredzot "Laumas" īpašniekiem šķiet par maz, ka Liepājas sieviešu basketbols jau daudzus gadus skanējis visā Latvijā, vairāk nekā 30 reizes iegūstot vai nu medaļas Latvijas meistarsacīkstēs, vai Latvijas kausu. Ka septiņdesmit gadu garumā Liepāja kopā ar Rīgu bijusi Latvijas sieviešu basketbola centrs un tieši liepājnieces izcirtušas ceļu uz PSRS meistarsacīkstēm vēlāk leģendārajai Rīgas TTT komandai. Ka Liepājā izaugušās basketbolistes ieguvušas 24 zelta medaļas PSRS meistarsacīkstēs, vairāk nekā 15 gadus palīdzējušas izcīnīt Eiropas kausu, ka viņām ir divi kontinenta un viens pasaules čempiona nosaukums.
Bet var jau arī būt, ka akciju sabiedrības jaunajiem īpašniekiem to neviens nav darījis zināmu. Taču tas būtu jāzina tiem, kuri atbildīgi par Liepājas sportu. Nepatīkami bija, ka Liepājā izira sporta veidi, kuros pilsētas vārds skanēja Latvijā, - burāšana, paukošana, svarcelšana. Vēl nepatīkamāk, ka zaudējām riteņbraukšanu, airēšanas slalomu, motosportu, kuros bijām pirmajās pozīcijās ne tikai Latvijā vien.
Taču sieviešu basketbola zaudēšana jau būtu pliķis visai Liepājas sporta sabiedrībai. Jo basketbols ir viens no tiem dažiem sporta veidiem, uz kuriem daudzu desmitu gadu garumā visstabilāk balstījies Liepājas sports un kas biežāk nekā citos sporta veidos pavēris sportistiem ceļu uz Eiropas un pasaules augstākajām virsotnēm. Iespējams, ne uz tik spožām kā Rīgas balets, un tomēr tas noticis tepat Liepājā, kur uzņēmums atrodas un kuras tradīcijas tam pienāktos respektēt.

Andžils Remess