Kurzemes Vārds

08:40 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Orķestris - saulainās un mājīgās telpās
Andrejs Rjabcevs

Priecīgs notikums tika atzīmēts 1.reģionālā nodrošinājuma centra teritorijā Roņu ielā - svinīgos apstākļos atklāja jaunuzcelto Jūras spēku orķestra namu. Kā norādīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris kontradmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, jaunā ēka ir pirmā Latvijā, kas uzcelta speciāli militārā orķestra vajadzībām. Tajā ir gan plaša mēģinājumu studija, gan atpūtas telpas mūziķiem, gan arī speciāls arhīvs nošu krājumiem un telpas nelielu konferenču rīkošanai, kas būs īpaši nozīmīgi dažādu militāro mācību un manevru laikā.
Nodrošinājuma centra komandieris komandkapteinis Ansis Adrickis "Kurzemes Vārdam" atzina, ka kopumā orķestra ēkas celtniecība ilgusi divus gadus un šajā laikā sākotnēji plānotā summa no 60000 latu ir augusi trīskārši. Tas esot saistīts ar ēkas specifiskajām vajadzībām, jo projektētāji visu laiku strādājuši rokrokā ar mūziķiem, lai mēģinājumu studiju izveidotu maksimāli ērtu muzicēšanai. Lai izveidotu nepieciešamo akustiku, studijā neviena siena nav būvēta perpendikulāra, tāpat pie sienām izveidotas speciālas konstrukcijas, kas ļauj orķestra skanējumam samērā nelielajā zālē skanēt tikpat vareni kā milzīgā koncertzālē.
Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies ne tikai bruņoto spēku un Jūras spēku komandieri, bet arī citi aicinātie viesi, arī orķestra ilggadējie draugi un pārstāvji no Rīgas un Daugavpils militārajiem orķestriem.

Par iespējām Eiropas Savienībā
Ar šo nedēļu sākas divus mēnešus garš projekts "Youth Way 2". Tā laikā Eiropas Savienības dalībvalstu jaunieši no Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Polijas un Francijas apmeklēs 20 latviešu un krievu skolas 12 pilsētās, arī Liepājā. Mērķis ir veidot diskusijas par to, ko iegūstam no Eiropas Savienības un kādas jaunas iespējas paveras Latvijas cilvēkiem. Paredzēts, ka viesi vadīs lekcijas, praktiskās nodarbības un diskusijas vecāko klašu skolēniem. Jauniešiem būs iespēja iegūt informāciju par citām ES valstīm, to pieredzi, risinot ar pievienošanos saistītās problēmas, iespējām mācīties citās ES valstīs.

Iegādājoties zāles, palīdzēsim bērniem
Arī Liepājas un rajona iedzīvotājiem ir iespēja, iegādājoties medikamentus, palīdzēt nedziedināmi slimiem bērniem. Par to parūpējusies farmaceitiskā firma "Mepha" sadarbībā ar Tamro aptieku tīklu. Līdz pat jūnijam no katra firmas ražotā bezrecepšu medikamenta 15 santīmu atvēlēs šo bērnu vajadzībām. Lai tas notiktu, šīs zāles jāiegādājas aptiekās, kas ietilpst Tamro aptieku tīklā. Drīzumā šajās aptiekās varēs nopirkt arī slimo bērnu zīmētas kartītes - no to pārdošanas iekasēto naudu arī izlietos šo bērnu vajadzībām.

Pastam maina logus
Vērienīgi remontdarbi notiek Liepājas pasta 1.nodaļā. Nupat pabeigta logu nomaiņa ēkas 2. un 3. stāvā. Lai gan pavisam nesen tos jau mainīja, tas bija izdarīts, nesaskaņojot ar domes Būvvaldi un bez projekta. Iepriekšējie logi, kas bija nesimetriski, neatbilda prasībām, kādas ir ēkām pilsētas vēsturiskajā centrā. Tāpēc šo darbu vajadzēja veikt atkārtoti. Tāds pats liktenis sagaida arī ēkas 1.stāva logus, kurus nomainīs šomēnes. Atbilstoši attiecīgajām prasībām tiem ir jābūt sadalītiem trīs daļās, nevis tādiem kā šobrīd, kad šis dalījums ir ievērots tikai logu augšējā daļā, bet apakšējā ir viendaļīga. Darbus veic firma "Būve".

Pasniedz jubilejas medaļas
Krievijas Ģenerālkonsulātā informēja, ka piektdien notika veterānu grupas tikšanās ar ģenerālkonsulu Vjačeslavu Semjonovu un ka Liepājā pasniegtas pirmās jubilejas medaļas sakarā ar Lielā tēvijas kara uzvaras 60.gadadienu. Apbalvojumu kopā ar apsveikumiem un vislabākajiem novēlējumiem saņēma 24 liepājnieki. Viņiem bija arī klāts maltītes galds. Medaļu pasniegšana tiks turpināta, ar to nodarbosies Kara veterānu biedrība ar tās priekšsēdētāju Georgiju Tarabanu. Ģenerālkonsulāts medaļas pasniegs veterāniem arī Ventspilī, Saldū un Kuldīgā.

Vakars ar jauniem dalībniekiem
Jaunliepājas bibliotēka kopā ar klubu "Tvorčestvo" sarīkoja kārtējo literāri muzikālo vakaru krievu lasītājiem. Tajā uzstājās arī jauni dalībnieki - dziedātājs Viktors Boks (pedagoģe Alla Kovaļova- Šulmane, pavadītāja Ludmila Iļjina) un 12.vidusskolas bibliotekāre Svetlana Koromislova. Vakara viesi noklausījās populāru itāliešu romanču ciklu, kas kopā ar Olgas Volkovas deklamācijām veidoja apjomīgu lirisku kompozīciju un guva klausītāju lielu atzinību. Lasītāju zālē, kurā sarīkojums notika, nebija brīvu vietu. Lielu interesi izraisīja arī S.Koromislovas stāstījums par bērnu grāmatu ilustrētājiem un viņas demonstrētie paraugi. Ņemot vērā H.Andersena 200. jubileju, viņa stāstīja arī par ievērojamā dāņu pasaku meistara mantojumu.