21:50 Pirmdiena, 14. oktobis

Liepājnieks - Latvijas izlases kapteinis
Emīls Dreiblats

Liepājas hokejisti turpina cīnīties Latvijas izlašu rindās. Nedēļas nogalē Latvijas U-18 junioru izlase, kuras kapteinis ir liepājnieks Toms Hartmanis, ar divām uzvarām sāka dalību pasaules čempionāta I divīzijas turnīrā. Tikmēr Latvijas sieviešu hokeja izlase ar trim liepājniecēm sastāvā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta I divīzijas turnīra pēdējā spēlē, ar 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) piekāpjoties Čehijas hokejistēm.
Latvijas dāmu izlases spēlei ar Čehiju praktiskas nozīmes vairs nebija, jo tāpat bija skaidrs, ka nākamgad mūsu hokejistes spēlēs II divīzijā. "Liepājas SK" uzbrucēja Sintija Grāviņa-Grēve pa pretinieču vārtiem izdarīja vienu metienu un spēli beidza ar neitrālu lietderības koeficentu. Vienu reizi Čehijas izlases vārtus apdraudēja arī uzbrucēja Madara Petroviča, un viņa divreiz bija laukumā, kad pretinieces guva vārtus. Vārtsardze Olga Fadejeva šo spēli vēroja no rezervistu soliņa.
Piecās spēlēs Grāviņa-Grēve guva trīs vārtus, turklāt viņai ir labākais realizēto metienu procents mūsu valstsvienībā - 42,86. Viņa ir arī otrā labākā vārtu guvēja Latvijas izlasē - četrreiz precīzi meta Inese Geca-Miljone. Kopējais lietderības koeficents liepājniecei negatīvs: -4. Abām pārējām Liepājas hokejistēm pasaules čempionāts bija debija Latvijas izlasē. Pēc pamatvārtsardzes Lolitas Andriševskas traumas Petroviča vienu maču aizvadīja kā rezerves vārtsardze. Laukumā viņa devās trīs spēlēs, vienu reizi meta pa pretinieču vārtiem un čempionātu beidza ar lietderības koeficentu -2. Fadejeva mūsējo vārtus sargāja trijos mačos. 120 laukumā pavadītajās minūtes viņa atvairīja 64 no 76 metieniem (84,21 procents).
Latvijas U-18 izlase Polijas Sosnovecas pilsētā sestdien ar 3:2 (0:1, 3:1, 0:0) pieveica Japānas vienaudžus. Latvijas izlases kapteinis Hartmanis rezultatīvi asistēja Mārcim Zembergam, kurš guva otros vārtus, panākot neizšķirtu 2:2. Vakar Latvija ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) zaudēja Norvēģijai, un liepājnieks pie rezultativitātes punktiem netika. Hartmanis abas cīņas aizvadīja trešajā maiņā un, pateicoties savu partneru neveiksmīgajai spēlei, laukumā devās tikai epizodiski. Šodien čempionātā ir brīvdiena, rīt mūsu juniori spēlēs ar Ukrainu, trešdien - ar Poliju, bet piektdien - ar Itāliju.
Pasaules čempionāts sievietēm, I divīzija (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti):

Pauls Kaufmanis

Latvijas Sieviešu basketbola līgas regulārās sezonas pēdējo spēli vakar aizvadīja BK "Lauma", kas savā laukumā ļoti spraigā cīņā ar 73:75 (19:27, 23:15, 18:18, 13:15) atzina SK "Cēsis" pārākumu. Līdz ar to mūsējās nespēja pakāpties uz ceturto vietu, kas nodrošinātu sava laukuma priekšrocības ceturtdaļfinālā.
Abu komandu pirmajā cīņā liepājnieces svinēja pārliecinošu uzvaru - 78:58, taču vakardienas spēlē jau pirmajās minūtēs bija skaidrs, ka cīņa būs ļoti saspringta. Jau pirmajā ceturtdaļā mūsējām sagādāja grūtības augumā raženā pretinieču līdere Zane Rozīte, un visai ātri liepājnieces sakrāja piezīmju normu, turklāt jau pirmajās desmit minūtēs trešo reizi noteikumus pārkāpa Viktorija Nazarova. Pirmās ceturtdaļas izskaņā cēsiniecēm izdevās panākt lielāko pārsvaru šajā spēlē - 27:19, taču puslaika otrajā pusē mūsējās vairākkārt pārķēra pretinieču piespēles un ar ātrajiem pretuzbrukumiem panāca izlīdzinājumu - 33:33.
Tālākā cīņa ritēja punkts punktā, un tikai pēdējās ceturtdaļas sākumā, izmantojot liepājnieču kļūdas piespēlēs, viešņām izdevās iegūt četru punktu pārsvaru (66:62), kuru mūsējās spēja sadeldēt un piecas minūtes līdz beigu signālam izvirzīties vadībā ar 69:67. Diemžēl liepājnieču mestie pustālie un tālie metieni spītīgi nekrita grozā, savukārt cēsiniecēm pēdējos uzbrukumos rezultatīvi nospēlēja Rozīte (visā mačā 29 punkti), un mūsējām nācās samierināties ar zaudējumu - 73:75. Rezultatīvākā "Laumas" rindās bija Kristīne Dekovice, kura guva 24 punktus un izcīnīja 11 bumbas zem groziem.
Mūsu komandas trenere Baiba Grundberga atzina, ka šoreiz pievīlusi ļoti vājā tālmetienu precizitāte (tikai 3 no 21), turklāt zem groziem bijis grūti cīnīties ar augumā pārākajām pretiniecēm. Noskaņojumu, gatavojoties ceturtdaļfinālam, sabojājusi ziņa par akciju sabiedrības "Lauma" atteikšanos turpmāk finansiāli atbalstīt komandu, taču, neskatoties ne uz ko, meitenes cīnīsies par vietu pusfinālā.
Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā liepājnieces tiksies ar ceturtās vietas īpašnieci BK "LU/Kolibri". Sērijas līdz divām uzvarām pirmā spēle notiks ceturtdien Rīgā.

Turnīra noslēguma tabula (uzvaras, zaudējumi, punkti)

Basketbolistiem psiholoģiskais nokauts ceturtdaļfinālā

Vakar SEB Baltijas Basketbola līgas otrās divīzijas ceturtdaļfināla spēlē BK "Līvu alus/Liepāja" savā laukumā dramatiskā cīņā ar 93:81 (29:19, 34:19, 21:20, 9:23) pieveica BK "Bumerangs/Gulbene/ASK", taču ar to bija par maz, lai liepājnieki kvalificētos "Final Four", jo divu spēļu summā mūsējie zaudēja ar 173:176.
Abu komandu pirmajā cīņā Gulbenē liepājnieki zaudēja ar 80:95, tādēļ savā laukumā bija jāatspēlē 15 punkti, kas mača sākumā mūsējiem arī lieliski izdevās. Galvenokārt ar Mareka Jureviča un Valda Dabkus pūlēm uzbrukumā un komandas lielisko darbību aizsardzībā liepājnieki spēja panāk 12:0, turklāt viesi pirmos punktus no spēles guva tikai piektajā minūtē. Jau spēles astotajā minūtē pēc Nerija Lisauska diviem punktiem ar sodu mūsējie jau bija iekrājuši nepieciešamo pluss 16 (24:8). Nespējot tikt galā ar mājinieku uzbrukumiem pretinieki nervozēja un jau pirmajā puslaikā trīs spēlētāji bija sapelnījuši pa četrām piezīmēm. Liepājnieku triumfa gājienu nedaudz piebremzēja viesu līderis Raimonds Gabrāns, kurš pirmajās 20 minūtēs sameta piecus trīspunktniekus. Tomēr puslaika izskaņā mājinieki veica atrāvienu 13:0, un atpūtā ejot jau bija iekrājuši nopietnu pārsvaru ne tikai mačā (63:38), bet arī divu spēļu summā (plus 10).
Trešajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās un arī pirms pēdējām desmit minūtēm nekas neliecināja, ka gulbēnieši varētu atspēlēties - 84:58 (summā plus 11). Tomēr pretinieki saņēmās un ļoti cieši sedzot gan pa visu laukumu piespieda mūsējos kļūdīties. Uzbrukumā joprojām neapturams bija Gabrāns un, veicot izrāvienu 14:4, ceturtdaļas vidū mūsējo kopējais pārsvars jau bija sadeldēts - 88:72. Arī mača turpinājumā, kad mājinieki bija zaudējuši ne tikai rezultāta, bet arī psiholoģisko pārsvaru, liepājnieku pūliņi kaut ko saglābt vainagojās ar kļūdām un personīgajām piezīmēm, līdz ar to nācās samierināties ar nepietiekamo plus 12 - 93:81. Rezultatīvākais ar 25 punktiem mūsējiem bija Dabkus.
BK "Līvu alus/Liepāja" treneris Raimonds Kairis jau otro maču pēc kārtas zaudējumu skaidroja ar nespēju izturēt psiholoģisko spriedzi. Runājot par pretiniekiem, uzsvēra, ja komanda pie mīnus 30 nepadodas un pēdējā ceturtdaļā var nospēlēt tik labi, tad tā noteikti ir pelnījusi uzvarēt arī divu spēļu summā.
Sezonu Baltijas līgā BK "Līvu alus/Liepāja" ir beidzis, un tagad jākoncentrējas Latvijas čempionātam, kura regulārās sezonas pēdējo maču mūsējie aizvadīs 13.aprīlī Gulbenē. Neatkarīgi no šī mača iznākuma kopvērtējumā liepājnieki jau ir nodrošinājuši ceturto vietu un ceturtdaļfinālā sērijā līdz divām uzvarām vēlreiz cīnīsies ar gulbēniešiem. Izslēgšanas spēlēs ir svarīgi izcīnīt vismaz trešo vietu, jo, iespējams, tieši šis sadalījums noteiks trīs spēcīgākās Latvijas komandas, kas nākamgad startēs SEB Baltijas Basketbola līgas augstākajā divīzijā.

Lauris Freibergs sāk cīņu pasaules čempionātā

Vakar Beļģijā tika aizvadīts pirmais pasaules čempionāta posms motokrosā, kur komandas "Suzuki Kurz" krāsas šogad aizstāv grobiņnieks Lauris Freibergs. Divu braucienu summā mūsu sportists ierindojās 21.vietā.
Vēl pirms pasaules čempionāta sākuma Freibergs ar labām sekmēm piedalījās vairākās starptautiskajās sacensībās. Anglijā sportists ierindojās 18.vietā, Vācijā bija septītais, bet divos mačos Beļģijā - devītais un septītais.
Pirms vakardienas posma kvalifikācijā Freibergs uzrādīja tikai 26.rezultātu, no līdera Mišela Pišona atpaliekot par 4,3 sekundēm. Neskatoties uz to, grobiņniekam padevās labs starts un pēc pirmā apļa viņš jau bija desmitajā pozīcijā, taču nākamajā aplī palaida garām sešus braucējus un rezultātā finišēja 18.vietā. Šādu pat pozīciju sportists ieņēma arī pēc otrā brauciena pirmā apļa, taču sacensības gaitā vienu vietu zaudēja un finišēja deviņpadsmitais. Kopvērtējumā Freibergs ar pieciem punktiem ierindojās 21.požicijā.
Atgādināsim, ka pasaules čempionātā šogad paredzēti 17 posmi, papildus tam grobiņnieks piedalīsies arī Vācijas un Beļģijas atklātajos čempionātos. Nākamais pasaules čempionāta posms MX1 klasē notiks 17.aprīlī Spānijā.

Cīkstoņiem medaļas skolēnu sporta spēlēs
Liepājā aizvadītas Latvijas Republikas 58.skolēnu sporta spēles brīvajā cīņā, kurās piedalījās no 1991.līdz 1993.gadam dzimušie zēni. No liepājniekiem veiksmīgākais bija Mihails Panovs, kurš svara kategorijā līdz 85 kilogramiem izcīnīja otro vietu. Liepājas cīkstoņi nopelnīja arī trīs bronzas godalgas – Matīss Ozols (līdz 32 kg), Aleksandrs Harkovskis (līdz 38 kg) un Vladislavs Jakubovičs (līdz 42 kg).