Kurzemes Vārds

08:23 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Grobiņniekiem jārēķinās ar jauniem būvdarbiem

Anda Pūce

Lai arī Grobiņa ir tikai mazpilsēta, pēdējo gadu laikā šeit notiek tik intensīva dažādu projektu īstenošana, ka dažbrīd šķiet, ka pašvaldība atvēzējusies ar īstas metropoles vērienu. Un grobiņnieku sūkstīšanās, ka viņi dzīvo būvlaukumā, jau ir tikai tāda poza, bet patiesībā pilsētnieki tikai priecājas par uzlabojumiem, kas redzami Grobiņā. Par to, kādi ir šī gada aktuālākie darbi, stāsta Grobiņas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis.
Kā viens no vērienīgākajiem, šķiet, būs kopā ar citām Kurzemes pilsētām izstrādātais ūdenssaimniecības attīstības projekts?
"Jā, šis projekts pilsētai ir ļoti nozīmīgs un arī viens no finansiāli visapjomīgākajiem, tomēr šogad pašā gada nogalē tiks uzsākta tikai darbu tehniskā projektēšana, un fiziski darbi pie pilsētas ūdenssaimniecības sakārtošanas notiks tikai laika periodā no 2006. līdz 2008.gadam. Toties tad gan plānota ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve tur, kur tas vēl nav izdarīts, kas ir ļoti nozīmīgi pilsētnieku ērtībām. Tā kā viens no mūsu tālejošākajiem mērķiem ir aktivizēt individuālo māju celtniecību pilsētā, piesaistot Grobiņai jaunus iedzīvotājus un tātad arī ienākumus nodokļa veidā, visiem spēkiem gādāsim par komunikāciju pieejamības nodrošināšanu, ielu sakārtošanu un arī pabeigsim darbu pie pilsētas teritoriālā plānojuma izstrādes."

Vai tas nozīmē, ka turpināsiet arī Lielās ielas sakārtošanu?
"Jā, šis ir darbs, kura īstenošana šogad grobiņniekiem būs vislabāk redzama, jo Lielās ielas rekonstrukcija un komunikāciju izbūve turpināsies no Z.Mauriņas ielas līdz Alejas ielai. Paredzēts, ka šie darbi sāksies jau jūnijā. Tāpat pēc pērn panāktās vienošanās ar akciju sabiedrību "Latvijas gāze" Lielās ielas posmā no Z.Mauriņas ielas līdz Iļģu ielai tiks izbūvēts gāzes vads un šeit dzīvojošie savos mājokļos varēs izmantot dabas gāzes apkuri. Pēc šo darbu veikšanas esam paredzējuši arī uzklāt jaunu asfalta segumu Lielās ielas posmā no Alejas līdz Iļģu ielai, arī uz veikala "Tev 2" pusi un līdz Lielai ielai 160. Tādējādi šogad Lielā iela būs noasfaltēta pilnībā - līdz pat Iļģu krustojumam. Tā kā darbi uz Lielās ielas būs sarežģīti, tad šobrīd strādājam pie grafika, lai būvnieki cits citam netraucētu un viss ritētu raiti. Tā šogad būsim pabeiguši ielas sakārtošanu un būs jādomā par trotuāru izbūvi un apgaismojuma sakārtošanu. Bet tie ir nākotnes projekti."
Jau esam informējuši, ka šogad sāksies Grobiņas pamatskolas ēdināšanas bloka un sporta zāles celtniecība.
"Šobrīd ir noslēgts līgums ar SIA "Komunālprojekts Jelgava" un sāksies būves, kā arī pievadceļu tīkla izveides projektēšanas darbi. Tos pabeigsim oktobrī, kad arī zināsim, cik tieši mums šis projekts izmaksās. Pēc konkursa par būvniecības darbiem vēl šogad gribam ielikt būves pamatus, jācer, ka tas izdosies. Pati ēkas būvēšana varētu sākties nākamgad. Tikmēr arī atrisināsim projekta finansēšanas jautājumu - meklēsim iespēju piesaistīt valsts investīcijas, ja būs vajadzīgs, ņemsim kredītu. Tad jau nākamgad skolas piebūves aprises būtu katram pamanāmas.
Ja runājam par citām izglītības iestādēm, tad Grobiņas vidusskolā kā viens no lielākajiem darbiem šovasar būs meiteņu mājturības kabineta modernizācija atbilstoši jaunākajām prasībām. Konceptuāli risināsim arī jautājumu par bērnudārza telpu paplašināšanas iespējām. Jāiepazīst arī jauniegūtā īpašuma - rajona Skolēnu interešu centra ēkas problēmas, lai lemtu par tā labāku apsaimniekošanu."
Kā zināms, Grobiņā sasāpējis jautājums ir ārstniecības iestādes ēkas stāvoklis. Cik tālu esat ar šīs problēmas atrisināšanu?
"Kā jau solījām, noticis darījums, un bijusī domes ēka Lielā ielā 81 ir pašvaldības īpašumā, cerams, pēc pāris nedēļām būs uz mūsu vārda ierakstīta arī zemesgrāmatā. Tad rīkosim cenu aptauju par projektēšanas darbiem. Domājams, ka līdz gada otrajai pusei pagūsim izstrādāt projektu un varēsim sākt komunikāciju nomaiņu un ēkas fasādes sakārtošanu. Cik vien ātri varēsim, ķersimies klāt arī iekšdarbiem. Tad jau gada nogalē mediķiem būs iespējams pakāpeniski sākt pārvākšanos uz jaunām telpām."