Kurzemes Vārds

03:25 Ceturtdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Aicinājums uz pērienu, kas izārstē

Lai kā to netīk atzīt, gan jau katrs bērnībā kaut reizi dabūjis pa dibenu. Un vismaz reizi šo audzināšanas līdzekli izmantojuši arī pie savām atvasēm. Cits to uzskata par vajadzīgu un iedarbīgu palīgu ģimenes pedagoģijā, savukārt kāds cits varbūt gadiem ilgi pārdzīvo savu vienīgo nesavaldības reizi. Lai kā arī būtu, tagad varam gulēt mierīgi: grupa krievu zinātnieku, veicot pētījumus, ir secinājusi, ka pēršana ir lielisks veids, kā ārstēties no visdažādākajām kaitēm - no depresijas līdz pat alkoholiskam. Ja reiz tik nopietni, tad pret bērnu niķiem jau nu tas noteikti palīdz!

Viņi prasa vēl!
Par šo krievu zinātnieku atklājumu ziņoja laikraksts "Izvestija". Novosibirskas pētnieki stāsta, ka pēršana atbrīvo endorfīnus - ķermeņa dabiskos "laimes ķīmiskos savienojumus". Un tie izraisa eiforiju, apetītes samazināšanos, atbrīvo seksa hormonus un uzlabo imūnsistēmas darbību. Zinātnieki apgalvo, ka ķermeņa sods, kāds pagājušajos gadsimtos bija visai izplatīts, piemēram, britu skolās, palīdz cilvēkiem pārvarēt atkarību no kaitīgiem ieradumiem un ārstē depresiju. Ir pat izveidota pacientu grupa, kas piedalījusies eksperimentālajā ārstēšanās kursā, un, kā apgalvo zinātnieki, tas bijis veiksmīgs. "Sākotnēji viņiem tas nepatika, bet, kad viņi sāka just pozitīvo iedarbību, prasīja vēl," saka viena no zinātniecēm. Ieteicamais ārstēšanās kurss ir 30 reizes, katrā saņemot 60 sitienu pa sēžamvietu. Nav gan minēts, cik stipri un ar ko jāper.

Sadot vajag!
Pēriennoderīgā atklājuma sakarībā "Brīvbrīdis" labprāt uzzināja, kāda ir liepājnieku pieredze šajā jautājumā. 40 gadu vecs divu meitu tēvs attiecībā uz bērnu pēršanu bija pavisam lakonisks: "Viņiem vajag sadot! Arī mani vecāki bērnībā pēra, turklāt diezgan daudz, un es par to viņiem esmu pateicīgs." 38 gadus veca divu dēlu mamma atzinās, ka kārtīgu pērienu saviem zēniem sadevusi vienu reizi mūžā, bet pārdzīvojot to joprojām, lai gan puiši jau ir gandrīz pilngadīgi. Sieviete, kuras dēls jau pats ir tētis, sacīja, ka viņa pati nekad nav pērta un arī savu dēlu nekad nav pērusi. "Es pat nespēju iedomāties, ka man kāds varētu iesist," viņa bija nesapratnē. Uz jautājumu, vai viņi paši vēlētos saņemt terapeitisku pēršanu, ikviens atbildēja, ka laikam tomēr ne. "Ja nu vienīgi, izbaudot vēl nebijušas seksa spēlītes," piebilda meitu tēvs.

Varbūt jaunas biznesa iespējas?
Ir grūti spriest, vai krievu zinātnieku ieteikumi par pēršanas seansiem gūs atsaucību veselības aprūpes pakalpojumu jomā tās tradicionālajā izpratnē, taču iespējams, ka šo ārstēšanas veidu savā praksē varētu attīstīt netradicionālās medicīnas speciālisti. Galu galā ir tik daudz cilvēku, kas, nespējot tradicionālā ceļā atrisināt savas veselības problēmas, meklē alternatīvas iespējas. Kā aprēķinājuši krievu zinātnieki, standarta pēršanas kurss vienam pacientam izmaksā 3000 rubļu (aptuveni 59 latus). Šķiet, ka tas nemaz nav tik dārgi, ja šādā veidā iespējams atrisināt, piemēram, atkarības problēmas, kurām mediķi visā pasaulē joprojām nespēj atrast efektīvus dziedinošos līdzekļus. Vai, piemēram, depresiju, jo, kā zināms, šobrīd jaunās paaudzes antidepresanti izmaksā apmēram 15 latu mēnesī, turklāt tos ieteicams lietot pat pusgadu. Tad kāpēc lai šīs un daudzas citas problēmas nerisinātu ar sentēvu paņēmieniem? Ne velti pastāv teiciens par pērienu profilaksei. Izrādās, tam tagad ir zinātnisks pamatojums.

Pirtī - lūdzu, bet citur gan ne!
"Tas ir sadisms!" - tā ziņu par pēršanu ārstnieciskos nolūkos komentēja psihoterapeite Linda Ķeruže. Un piebilda, ka labākajā gadījumā varot to mēģināt uztvert kā joku. Viņa mēģina jokot pretī: "Tikpat labi kāds cits grupējums var nākt klajā ar paziņojumu, ka vēl veselīgāka par pēršanu ir, piemēram, desmit dienu izolācija. Un ka pēc tam cilvēks būs ļoti laimīgs." Viņa pilnīgi noteikti zina, ka neieteiks katrā mājā redzamā vietā nolikt siksnu vai kādu citu peramo atribūtu, jo uzskata, ka pēršana ne tikai nav ārstējoša, bet tā ir visdrastiskākā audzināšanas metode, kas pazemo un rada bailes. Viņa ir pārliecināta, ka cilvēki, kas veikuši šo pētījumu, droši vien paši bērnībā ir pērti. "Ja es tomēr kādam savam pacientam ieteiktu pērienu kā ārstēšanās līdzekli, tad tikai un vienīgi tādu, ko izpilda pirtī ar bērza slotiņu," sacīja psihoterapeite.

Sagatavoja Kristīne Pastore