Kurzemes Vārds

02:05 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēlais pavasaris

LARISA NEŅUKA,
Liepājas Meteostacijas vadītāja

Jebkurš pavasaris nav līdzīgs iepriekšējam, tomēr kāda īpatnība redzama vienmēr - laukā ir neliels sals, bet saule spīd un silda. Aizvadītajā martā saules bija daudz - 147 stundas (norma 130 stundas), bet Arktikas gaisa masas valdīja mūsu platuma grādos un gaisa vidējā temperatūra bija mīnus 2,7 grādi (2 grādus zemāka par normu). Maksimālā gaisa temperatūra bija 27.martā (plus 6,6 grādi), minimālā - 2.martā, kad termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 19,5 grādu atzīmei. Nokrišņu daudzums bija tuvu normai - 37 mm.
Aprīlis tiek prognozēts vēss. Mēneša sākumā būs daudz saules, un gaiss sasils naktī līdz plus 3-5, dienā līdz 8-11 grādiem. No 7.aprīļa anticiklons dos vietu gaisa masām no Atlantijas okeāna, un pūtīs dienvidrietumu vējš, dažreiz brāzmās līdz 15-18 m/s, brīžiem būs lietus, gaisa temperatūra naktī 2- 4, dienā 4-6 grādi virs nulles. Otrajā dekādē paliks aukstāks, naktī būs ap 0, dekādes sākumā līdz mīnus 3, dienā līdz plus 3-5 grādiem. Pūtīs brāzmains dienvidrietumu vējš, bieži līs, dekādes sākumā būs arī slapjš sniegs. Paredzams, ka trešajā dekādē laiks uzlabosies, uzspīdēs saule, pūtīs mainīga virziena vējš 1- 5 m/s, bet gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies naktī līdz plus 3-8, dienā līdz 8-12 grādiem.
Kopumā aprīlī gaisa vidējā temperatūra gaidāma 1 grādu zem normas (norma 4,4 grādi), bet nokrišņu daudzums ap normu (norma 37 mm).