Kurzemes Vārds

19:38 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Visvairāk interesē, kā var kļūt par vadītāju

Daina Meistere

Mazliet tādi kā samulsuši, bet tajā pašā laikā ar pārliecību par to, ko īsti vēlas, Liepājas Pedagoģijas akadēmijas durvis vēra jaunieši. Notika Informācijas diena, kas ir nozīmīga tieši tāpēc, ka dod iespēju palīdzēt nākamajiem studentiem izlemt, vai tieši šī augstskola ir tā, kas viņiem zināšanu un prasmju apguvē sniegs cerēto.
Puiši un meitenes varēja apskatīt auditorijas, zālē viņus uzrunāja akadēmijas rektore Gunta Smiltniece, turpat bija arī mācībspēki un studiju programmu direktori, par iespējām likt lietā savu radošo aktivitāti pastāstīja Studentu padomes pārstāvji.
- Reģistrēšanās dati rādi, ka Informācijas dienu apmeklējuši 212 interesentu, - informēja akadēmijas Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Pūre. Viņa piebilda, ka novērojumi liecina: aptuveni trešā daļa apmeklētāju pat nepierakstās, tātad interese var būt arī lielāka. Lai gan, kā norādīja I.Pūre, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem interesentu bija nedaudz mazāk.
Jauniešus interesēja gan pilna laika studijas, gan kā apgūt zināšanas un strādāt, gan augstākā līmeņa studijas. Vairums akadēmijas apmeklētāju bija jaunie liepājnieki, 48 pārstāvji bija atbraukuši no Liepājas rajona, taču bija arī puiši un meitenes no Rīgas, Jelgavas, Bauskas, Jūrmalas, Līvāniem, Valmieras, Salacgrīvas. Vislielāko interesi Informācijas dienas dalībnieki izrādīja par šādām studiju programmām: "Tūrisma vadība", "Kultūras darba vadība", "Iestādes un uzņēmuma vadība", "Datordizains", "Sabiedrisko attiecību speciālists". No nepilna laika studiju programmām interesentu uzmanību piesaistīja "Pirmsskolas izglītības skolotājs" un "Iestādes un uzņēmuma vadība", starp augstākā līmeņa studiju programmām visvairāk interesējās par iespējām iegūt grādu "Izglītības zinātņu maģistrs pedagoģijā".
Ne visi atnācēji bija konkrēti pārliecināti par sava nāciena mērķi, bija arī tādi iespējamie studenti, kuri nevarēja nosaukt kādu konkrētu studiju programmu, viņi vienkārši bija atnākuši pārliecināties par to, ko piedāvā Pedagoģijas akadēmija. Lai pēc tam visu labi apdomātu un tad varbūt vērtu akadēmijas durvis jau kā reflektanti.