Kurzemes Vārds

08:04 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kompānijai "Air Baltic" liela apetīte

Viktors Ulberts

Tūkstoš latu par katru reisu, bezmaksas apkalpošana Liepājas lidostā, kā arī lidostas nodevu nepiemērošana "Air Baltic" lidaparātiem maršrutā Rīga - Liepāja - šādus nosacījumus iekšzemes lidojumu uzsākšanai Liepājas pašvaldībai izvirzījusi nacionālā aviokompānija "Air Baltic".
Nedēļā tiek plānoti četri reisi, tātad aviokompānija vēlas 4000 latu nedēļā jeb 16 tūkstošus latu mēnesī. Liepājas lidostai savukārt mēnesī būs nepieciešams papildfinansējums 2290 latu apmērā, kas radīsies sakarā ar jaunā reisa apkalpošanu. Arī līdz šim lidostas uzturēšana pilnīgi bijusi uz Liepājas pašvaldības pleciem - tās uzturēšanai gadā nepieciešams 55500 latu. Pēdējos gadus lidostā vairāk tiek apkalpoti čarterreisi.
Liepājas domes deputāti bija vienisprātis, ka jaunais reiss dotu jaunas iespējas Liepājas lidostas attīstībai, taču vispirms nepieciešams veikt idejas tehnisko izstrādi, precizējot aprēķinus par vajadzīgo papildu finansējumu, kā arī veicot tirgus izpēti. Jātiek arī skaidrībā par tehniskajām procedūrām - kā pasažieri nokļūs līdz pilsētas centram, kā tiks veikta bagāžas kontrole utt.
Tāpēc konceptuāli ir atbalstīta sarunu turpināšanu ar aviosabiedrību "Air Baltic" par regulāru lidojumu reisu atsākšanu starp Liepāju un Rīgu. Attīstības pārvaldei savukārt uzdots līdz 5.aprīlim izstrādāt priekšlikumus tālākajām sarunām par kopīga biznesa plāna izstrādi, lai reiss būtu veiksmīgs.
Attīstības pārvaldes vadītājs Gunārs Ansiņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka, iespējams, pašvaldība varētu rast līdzfinansējumu šo reisu nodrošināšanai, taču ne tik lielā apjomā, kā tiek prasīts pašreiz. Pašvaldības budžetā tādas naudas vienkārši nav. Bez tam vispirms jānoskaidro, cik tieši izmaksā viens reiss, cik lieli izdevumi ir katrā pozīcijā. Tad arī varēs lemt par iespējām tos samazināt vai nosegt. Par to tiks runāts ar "Air Baltic" prezidentu Bertoltu Fliku, kurš šodien ierodas Liepājā.