Kurzemes Vārds

10:26 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Piekauj un aplaupa uz ielas
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē šajās dienās saņemts iesniegums par laupīšanu, kas notikusi Atmodas bulvārī. 1985.gadā dzimušais Dmitrijs B. izmeklētājiem stāstījis, ka netālu no 8.nama pie viņa pienākuši trīs nepazīstami vīrieši. Svešinieki sākuši Dmitriju sist un atņēmuši jaunietim mobilo telefonu "Nokia", norēķinu karti un maku ar nepilniem četriem latiem. Kopējā zaudējumu summa, pēc cietušā aprēķiniem, ir 90 latu. Kā stāstīja policijā, jaunietis ir norīkots uz tiesu medicīnisko ekspertīzi, lai noteiktu miesas bojājumu smagumu, savukārt likuma sargi vakar lēma par krimināllietas ierosināšanu.

Darbnīcās aptīra kravas automašīnu
Mīklainos apstākļos zādzības šajās dienās notikusi no darbnīcām, kas atrodas Aizputes pagasta Rokasbirzī. Kā stāstīja policijā, svētdien ap pulksten 10.30 saņemts izsaukums uz SIA "Vickis" darbnīcām, jo tur zagļi pamanījušies izsist kravas automašīnas "Scania" vadītāja kabīnes sānu lodziņu un iekļūt spēkratā. Šoferis norādījis, ka pazudusi automagnetola un rācija, kuras vērtība vakar gan vēl nebija zināma. Policija uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu visus zādzības apstākļus. Tāpat vēl tiek precizēts, kā zaglis pamanījies iekļūt darbnīcu teritorijā.

Policistiem atdod maisiņu ar roņa mazuli
Kā pastāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, šajās dienās Liepājas jūrmalā izskalots vēl viens roņa mazulis, kuram bijusi nepieciešama palīdzība. Pie patrulējošiem kārtībniekiem sestdien ap pulksten 15.30 Krasta ielā pienācis klāt kāds vīrietis, kurš sev līdzi nesis plastikāta maisiņu. Vīrietis parādījis, ka maisiņā atrodas roņa mazulis, kuru viņš esot atradis izskalotu jūrmalā. Tā kā mazajam jūras iemītniekam bija savainota viena plezna, ronēns nogādāts veterinārārsta Dzintara Tīda klīnikā Dzintaru ielā 8.

Nevērīga braucēja taranē policistu žigulīti
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka pagājušās nedēļas nogalē noticis satiksmes negadījums, kurā bojāta arī kārtības sargu automašīna. Piektdien ap pulksten 11.30 sadursme notikusi uz Tramvajtilta, kur 1979.gadā dzimusī Viktorija P. ar savu automašīnu "Audi 80" pie luksofora nav ievērojusi drošu distanci un ietriekusies priekšā braucošās automašīnas "VAZ 21013" aizmugurē. Lai arī automašīna ir bez uzraksta, policijā apstiprināja, ka tas ir operatīvais transportlīdzeklis, kas izmantots dienesta pienākumu veikšanai. Uzsākta administratīvā lietvedība par avārijas izraisīšanu, savukārt sabojātās likuma sargu automašīnas remonta izdevumus vajadzēs segt apdrošināšanas kompānijai.

Bāra apsargs iekausta apmeklētāju
Nepatīkams incidents aizvadītās nedēļas nogalē noticis bārā "777", kas atrodas Lielajā ielā 12. Kā stāstīja policijā, naktī uz svētdienu ap pulksten 2 dežūrdaļā vērsusies 1983.gadā dzimusī Evija S., sūdzoties par apsargu nekorekto uzvedību bārā. Jauniete stāstīja, ka apsargs, 1954.gadā dzimušais Vladimirs S. pienācis pie viņas un palūdzis doties prom no kluba, jo viņa esot pārāk piedzērusies. Jauniete gan iebildusi, ka neesot nemaz tik daudz izdzērusi, tāpēc pamazām izcēlies konflikts, kura laikā apsargs apmeklētāju saķēris aiz matiem un ar galvu iegrūdis sienā. Policisti uzsākuši noskaidrot apstākļus, bet cietušajai noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze, lai precizētu miesas bojājumu smagumu.

Piekauj gan vīriešus, gan sievietes
Šajās dienās policijā saņemti vairāki iesniegumi no personām, kas piekautas. 31.martā ap pulksten 16.30 strīdā ar paziņām miesas bojājumus guvis 1980.gadā dzimušais Aleksandrs L. Viņš vēlāk policistiem stāstījis, ka pāridarītāji ir paziņas Aleksandrs un Vadims, no kuriem jaunietis bija aizņēmies automašīnu. Pēc spēkrata atdošanas saimnieks uzskatījis, ka tā ir nolietota un prasījis kompensāciju. Aleksandrs tam nav piekritis, un sākusies izrēķināšanās ar dūrēm. Cietušajam norīkota tiesu medicīniskā ekspertīze, lai izvērtētu nodarīto miesas bojājumu smagumu.
2.aprīlī uzbrukums noticis pie nama, M.Ķempes ielā 7. Naktī ap pulksten 2 pie iereibušā Veniamina P. pienākuši divi nepazīstami vīrieši, piekāvuši viņu un atņēmuši jūrnieka pasi, kā arī jūrnieka diplomu. Cietušais vēlāk vērsies Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši abu kāju potīšu lūzumu. Policija uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu uzbrucējus.
Policijā pēc palīdzības vērsusies arī 1972.gadā dzimusī Juta E., kuru iekaustījis vīrs. Sieviete stāstījusi, ka 2.aprīlī ap pulksten 19 ieraudzījusi mašīnā braucam savu vīru Aldi E., kas dzimis 1969.gadā. Viņa iesēdusies pie vīra mašīnā, lai palūgtu bērniem naudu, taču starp abiem sācies strīds, un Raiņa ielā vīrietis Jutai iesitis pa vaigu un kreiso ausi. Ņemot vērā, ka vīrietis pirms tam esot it kā lietojis nezināmus medikamentus un izskatījās apreibis, bet neoda pēc alkohola, policisti agresīvo dzīvesbiedru nogādājuši Centrālajā slimnīcā ekspertīzes veikšanai. Tajā tiks uzrādītas visas narkotiskās vielas, ja tādas tiks konstatētas vīrieša asinīs. Pēc secinājuma saņemšanas lems par sodu vainīgajam.