Kurzemes Vārds

20:31 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pavasara grimases
Sergejs Čačilo,
uzņēmējs

Izskatās, ka ne tikai ziema, bet arī pavasaris pienāk negaidot. Varbūt tieši tādēļ uzreiz sāk durties acīs visādas sezonas problēmas. Sausā laikā tās ir smiltis un putekļi. Daudzās vietās redzamas akurātas saslaucītās zemes kaudzītes, taču tās ved projām ne uzreiz un ne pilnīgi visu, tādēļ vējš iznēsā saslaucītās smiltis pa visu apkārtni. Neesmu manījis, ka kaut kur uz maģistrālām ielām strādātu modernā tehnika - ar birstēm aprīkotas mašīnas. Acīmredzot tuvākajā laikā atkal izsludinās sabiedrisko spodrības mēnesi, taču, spriežot pēc iepriekšējiem gadiem, šādu pasākumu rezultāti varētu būt daudz uzskatāmāki. Nesaprotu, kādēļ skolu audzēkņiem jāierāda konkrētas teritorijas tālu no viņu mācību iestādes, kā tas notika ar 12. skolu, ja darba pietiek arī turpat tuvumā. Šobrīd 2. skolas apkārtnē ir sakrājies daudz ziemas gružu, un vējš sapūš tos gar žogmalēm. Pavasaros parasti stāda jaunus kokus. Tas lieliski izdevās savā laikā M.Ķempes ielā. Taču pēc iestādīšanas pie mums bieži vien aizmirst, ka par jaunajiem kociņiem ir pastāvīgi jārūpējas. Dažviet arī vandaļi pieliek savu roku, un tad katram kļūst labi redzams bēdīgais skats.

Pilsētas ielās ir diezgan daudz grimašu. Ceru, ka līdz vasarai kaut kas mainīsies uz labo pusi. Bet šobrīd galvenokārt rodas negatīvas emocijas. Neko jauku pa viesnīcas "Līva" logu neredz pie mums atbraukušie ārzemnieki. Pa Pilsētas domes logiem pretī paveras pilnīgi nolaists laukums starp skolu un Kuršu ielu. Jauki, ka pie Pedagoģijas akadēmijas atlidojis jau popularitāti iemantojušais tauriņš. Taču man šķiet, ka tas ir pievilcīgs ne jau visu gadu. Agrāk šajā vietā pavasarī vairāk priecēja tradicionālā košā puķu dobe. Kaunu pilsētai dara arī skvērs Čakstes laukumā. Ar to es domāju galīgi sadrupušās betona plātnes, pa kurām vairs nav iespējams staigāt - var gan sabojāt apavus, gan izmežģīt kāju. Daudz kas, kam tērē budžeta naudu, nav līdz galam pārdomāts. Nesen Graudu ielas galā, pie Lielās ielas, ierīkoja skaistu ietvi. Agrāk tur tās nebija, jo gājējus tā nekur neveda: šajā vietā nav pārejas krustojumā, nav arī kustības. Bet, lūk, simts metru no šīs vietas, kur daudz intensīvāka kustība, var kājas izlauzt - vienas vienīgas bedres. Lūk, kur vajadzēja remontēt. Bet - nekā.

Kamēr daba nav sazaļojusi, daudz kas uz pelēkā fona it īpaši piesaista uzmanību. Es, piemēram, esmu ar mieru darboties komisijā, kura sagatavotu vienotus noteikumus automašīnu novietošanai gan pilsētas centrā, gan tās nomalēs. Mašīnas bieži vien stāv tur, kur nedrīkst. Bet vadītāji paliek nesodīti! Tagad jau sācies sadzīves atkritumu utilizācijas tarifu pārskatīšanas process. Arī šajā ziņā līdz kārtībai vēl tālu. Bet, ja jau mums par šo pakalpojumu būs jāmaksā dārgāk, tad pie atkritumu konteineriem gribētos redzēt ideālu kārtību un tīrību. Vai mēs esam tam gatavi? Droši vien ne. Pilsētas domes dienestiem būtu aktīvāk jāiesaista uzņēmēji labiekārtošanas darbos - lai kāds, teiksim, iesēj konkrētā vietā zāli, un viņam par to vajadzētu atļaut ierīkot stendu ar savu reklāmu. Bet pagaidām pie mums šajā jomā strādā galvenokārt sētnieki un vēl policisti, kas cenšas viņus sodīt.