Kurzemes Vārds

22:02 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atlaides pensionāriem braucienam pilsētas autobusos

Sarmīte Pelcmane

Liepājā no 1.maija vairāk pensionāru varēs saņemt braukšanas maksas atlaides pilsētas maršruta autobusos - domes Finanšu komitejas pirmajā sēdē lēma deputāti.
Lēmumprojekts paredz, ka Liepājā no 1.maija 75 gadus veci un vecāki pensionāri, kuru pensija pēc indeksācijas ir 70 latu vai mazāk, pilsētas maršrutu autobusos varēs braukt bez maksas. Pārējie pensionāri, kuru ienākumu līmenis ir mazāks par 65 latiem, mēnešbiļeti varēs iegādāties ar 72 procentu atlaidi, maksājot par to 1,20 latu, bet represētie pensionāri, kuru ienākumu līmenis ir mazāks par 84 latiem, brauks uz pusi lētāk.
Liepājas domes deputāti Finanšu komitejā akceptēja izmaiņas domes lēmumā "Par braukšanas maksu pilsētas autobusos, maršrutu taksometros un vieglajos taksometros", lai pēc pensiju indeksācijas neciestu līdzšinējie atvieglojumu saņēmēji, paskaidroja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Par izmaiņām vēl jālemj deputātiem domes sēdē 7.aprīlī.
No šā gada 1.aprīļa pensijas tiek indeksētas ar koeficientu 1,0318. Tas nozīmē, ka pensionāri ar ienākumu apmēru 63 lati mēnesī un mazāk, kuri līdz šim saņēma 72 procentu atlaidi braukšanai pilsētas maršrutu autobusos, atvieglojumus vairs nesaņemtu, jo līdzšinējā 63 latu pensija pēc indeksācijas būs 65 lati. Tas pats attiecas uz represētajiem, kuri līdz šim saņēma 50 procentu atlaidi mēnešbiļetei, ja viņu ienākumu līmenis bija 81 lats (turpmāk 84 lati).
Deputāti arī nolēma ekonomistu piedāvāto ienākumu līmeni, pēc kura nosaka atvieglojumus gados vecākajiem ļaudīm, noapaļot no 69,13 latiem līdz 70 latiem. Tas gan prasīs no pilsētas budžeta papildu līdzekļus 7000 latu apmērā, bet palielinās atvieglojumu saņēmēju skaitu par apmēram 200 cilvēkiem.
Deputāti nolēma turpināt pilnveidot nosacījumus atvieglojumu saņemšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, lai noteiktos diennakts laikos tos varētu saņemt vairāk pensionāru, līdzīgi kā tas ir Rīgā. Liepājā joprojām ir viena no zemākajām braukšanas mēnešbiļetes cenām Latvijā - 4,30 latu. 2004.gadā braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas maršrutu autobusos vidēji mēnesī saņēma 1095 pensionāri, šā gada trijos mēnešos - 1274 pensionāri.