Kurzemes Vārds

21:03 Sestdiena, 28. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Loms pagaidām tikai kaķim

Kristīne Pastore

Tie, kam vaļasprieks ir makšķerēšana, var priecāties. Saulīte silda, ūdenskrātuves ir vaļā, tāpēc ik brīvā brīdī - prom uz upi, ezeru vai jebkur citur, kur ir cerība tik pie loma. Vakar "Kurzemes Vārda" satiktais makšķernieks Ivars gan atzina, ka pagaidām loms esot vienīgi tik, cik kaķim. Taču jau pavisam drīz - 1.maijā - sāksies līdaku sezona, un tad gan!
Ivars pastāstīja, ka šosezon pirmo reizi esot ar makšķeri pie Melnupītes. Iepriekšējā dienā bija atnācis paskatīties, vai notiek kāda zivju kustība. "Tur, kur ir caurteka, raudiņas šiverējas, tāpēc nolēmu, ka jānāk pamēģināt," viņš sacīja. Varot cerēt arī uz asariem, bet neko lielāku. Vismaz pagaidām. Viņš jau aptuveni 40 gadu dzīvo Zaļajā birzī, tāpēc tur tuvumā esošās ūdenstilpes arī ir iecienītākās makšķerēšanas vietas. Kādreiz gājis uz Tosmares ezeru, bet tagad tur vairs neesot ko darīt - viss aizaudzis. "Un arī Melnupītē vasarās ūdenslīmenis ir pavisam zems, upīte pamazām aizaug," viņš sūkstījās. Tomēr viņam tur ir arī savas līņu vietas. Ivars dzirdējis, ka vajag braukt uz Durbes ezeru. Tur esot ko darīt, kad sākas līdaku sezona, taču pēdējos gados Ivars tur nav bijis. Taču, kad sezona ir sākusies, skaidrs, ka gribas noķert lielāku lomu. "Tas ir prestižs," viņš skaidroja. "Turpat netālu sēž citi makšķernieki, un tad var palepoties, salīdzināt."
Par to, ka makšķerēšanas sezona ir sākusies, varēja pārliecināties ikviens, kas pagājušās nedēļas nogalē brauca garām kādai upei. Ne viens vien pilsētnieks devās ārpus Liepājas uz Nīcas pusi. Taču, kā atzinās viens no brīvdienu makšķerniekiem, loma nekāda neesot bijis. "Pirmās četras stundas vispār nostaigājām pa tukšo, tad sāka nāk sīkās raudiņas," viņš pastāstīja. "Bet vismaz ir būts un redzēts, kas notiek." Ivars vēl piebilda, ka katru gadu zivju paliekot aizvien mazāk. "Tā tas ir no tiem laikiem, kad sāka tā riktīgi ar tīkliem - neviens jau viņus nevar izkontrolēt," teica Ivars un atzina, ka vismaz pie Melnupītes nekad nevienu kontrolētāju neesot redzējis. Viņam pašam makšķerēšana esot vaļasprieks kopš bērnības.