Kurzemes Vārds

13:12 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ko rāda tautas kalpu kabatas?

Ja cāļus skaita rudenī, tad valsts amatpersonu ienākumus plašsaziņas līdzekļi tradicionāli vētī pavasarī. Un tā vispirms ir nevis ziņkāre, kas rodams svešā makā, bet gan zem sabiedrības izpētes palielināmā stikla liekams dokuments par to, cik godprātīgi personisko kabatu ar darbošanos sabiedrības labā pratuši sabalansēt cilvēki, kuriem vismaz daļu ienākumu veido summa, ko maksā nodokļu maksātāji.

Riskēšu prognozēt, ka atšķirībā no Latvijas valdības amatpersonām un nacionālo partiju līderiem Liepājā lieli skandāli ap pašvaldības deputātu ienākumu deklarācijām nebūs, jo tajās nav būtisku pārsteigumu. No iepriekšējo gadu ienākumu un izdevumu pārskatiem redzams, ka vairums tautas kalpu kalpošanai vēlētājiem var ļauties bez īpašas santīmu skaitīšanas, un būtu dīvaini, ja būtu citādi, jo kas gan tas būtu par tautas priekšstāvi, kurš neprastu vismaz vidusslāņa līmenī nodrošināt savu ģimeni. Cita lieta, ka ienākumu deklarācijas nepārprotami vēsta - liela daļa deputātu ir pilsētas mērogā uzņēmējdarbības vidē ietekmīgi spēlētāji, kas likuma ietvaros (tā vismaz ļoti gribētu domāt) pratuši personīgās lietas sakārtot tā, kā viņiem tas šķitis pareizāk un izdevīgāk, jo reālais dzīves līmenis, pateicoties laulāto draugu, paziņu pārticībai vai pievilcīgām darba attiecībām ar biznesa partneriem, šiem cilvēkiem ir krietni augstāks, nekā to rāda attiecīgās deklarācijas.

Taču arī tā vēl nebūtu nekāda bēda, jo veiksme taču parasti it kā izvēlas stiprākos, spējīgākos, gudrākos, talantīgākos. Taču būtiskākais, lai šajā Fortūnas dāsni apspīdētajā laimes ratā tautas kalpi - gan tie, par kuriem šodien stāstām laikrakstā, gan tie, kas deputāta krēslā sēdīsies pirmo reizi - neaizmirstu, ka vēlētāji viņiem mandātus ir dāvājuši ne jau tikai tāpēc, lai Liepāja kļūtu ar piecpadsmit pārtikušām ģimenēm bagātāka, bet lielākoties tādēļ, lai kaut vai līdz viņu pārticības statusam nonāktu iespējami vairāk liepājnieku un pievilcīgāka taptu tā pilsēta, kuras varas groži ir viņu rokās.

Edgars Lūsēns