Kurzemes Vārds

03:20 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Rīkojas, kamēr nav notikusi nelaime
Pašvaldības policijas preses dienestā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka, sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīriem, šajās dienās bīstama situācija novērsta Dārzu ielā. Likuma sargi bija saņēmuši izsaukumu uz Dārzu ielas 42.namu, kur neapdzīvotā mājā iepretim bērnu dārzam "Sprīdītis" pulcējoties jaunieši. Iedzīvotāji sūdzējās, ka jaunieši uzvedoties skaļi un demolējot nepabeigto ēku, tāpēc uz norādīto vietu tika izsūtīta policijas patruļa. Kārtībnieku ierašanās brīdī vandaļi gan bija paspējuši jau aizbēgt, taču notikuma vietā policisti pamanījuši, ka no nama 3.stāva pāri ielai bīstami ir pārkāries betona panelis, kurš apdraud garāmgājēju un braucēju drošību. Pirms vēl bija notikusi kāda nelaime, policisti sazinājās ar ugunsdzēsējiem, lai tie ar speciālo tehniku paneli noceltu lejā. Kā vakar apstiprināja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, policisti noskaidros ēkas likumīgo saimnieku, lai informētu viņu par situāciju un piemērotu sodu.

No svešiem tīkliem zog zivis
Administratīvā pārkāpuma protokols šajās dienās sastādīts kādam vīrietim, kurš Karostas kanālā izņēmis zivis no svešiem tīkliem. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute stāstīja, ka pagājušās nedēļas nogalē kārtībnieki kopā ar Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektoriem veikuši reidu, kura laikā netālu no Karostas kanāla pamanījuši kādu vīrieti. Aizdomīgais liepājnieks pārbaudījis svešus tīklus un ņēmis ārā no tiem zivis, tāpēc viņš aizturēts un sodīts.

Sauc glābējus palīgā stirnbukam
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, pirmdien palīdzību glābēji devušies sniegt uz Durbes novadu. Iedzīvotāji bija zvanījuši glābējiem un stāstījuši, ka Padonē ledū ir ielūzis kāds stirnbuks, kuram nepieciešama palīdzība. Kad notikuma vietā ieradās glābēji ar speciālo glābšanas dēli, kas tiek izmantots darbiem uz ūdens, meža dzīvnieks jau bija izkļuvis saviem spēkiem no daļēji aizsalušās ūdenskrātuves. Vietējie iedzīvotāji zināja stāstīt, ka meža dzīvnieku uz ledus visticamāk ir uzdzinis virsū kāds suns, kas iepriekš dzirdēts mežā rejam. Šķiet, ka stirnbuks pamatīgi piekusis, cīnoties ar ledu, tāpēc pēc nokļūšanas krastā tas tur gulējis un nav vēlējies nekur doties. Tuvojoties glābējiem, meža dzīvnieks tomēr piecēlies un iemucis atpakaļ mežā, tāpēc nekādus speciālus glābšanas pasākumus ugunsdzēsējiem nav bijis vajadzības pielietot.