Kurzemes Vārds

06:33 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Turpinās konkursizstāde "Pie jūras dzīve mana"
Indra Imbovica

Galerijā "Klints" tās īpašnieki Inga un Aivars Kleini jau ceturto gadu pēc kārtas rīko Liepājas pilsētas un rajona mākslinieku konkursizstādi "Pie jūras dzīve mana". Patlaban jau iekārtota ekspozīcija, kurā ir 40 darbu, līdz 29.aprīlim gaida ne tikai skatītājus, bet līdz 16.aprīlim arī viņu personiskos vērtējumus par sev vistīkamākajiem autoru darbiem.
Konkursdarbus, kā vienmēr, speciāli izveidotā žūrija vērtēs un prēmēs trīs labākos divās kategorijās - tēlotājā mākslā un lietišķajā mākslā. Katrā kategorijā 1.vietu ieguvušais darbs saņems 100 latu prēmiju, 2.vietu - 75 latus, bet 3.vietu - 50 latu.
Konkursizstāde notiek sadarbībā ar Liepājas ostas firmām, bet uzvarētājus paziņos un apbalvojumus pasniegs 29.aprīlī galerijā "Klints".

Par darba tirgus partnerību
Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis nesen atgriezās no Saldus, kur vadīja semināru Nodarbinātības valsts aģentūras konsultatīvo padomju vadītājiem un pārstāvjiem. Seminārā bija runa par darba devēju, arodbiedrību un citu sociālo segmentu dialogu darba tirgus apstākļos. Seminārs notika ar Eiropas Savienības Sociālā fonda atbalstu. Tajā runāja arī Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji, kas analizēja darba tirgus partnerības problēmas. Semināra izskaņā izraisījās diskusijas par sociālo partneru redzējumiem par sadarbību ar NVA filiālēm.

Biedru skaits trīskāršojies
Tikai mēnesis pagājis, kopš Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumā "Liepājas osta LM" izveidota arodbiedrības organizācija, bet jau tagad tās biedru skaits trīskāršojies. Tajā iesaistījušies 60 darbinieki. Arodorganizācija ir arī iestājusies Latvijas Ūdenstransporta arodbiedrību federācijā. Uzņēmuma administrācijai ir arī nosūtīts lūgums sākt sarunas par darba koplīguma izveidi. Pirmās sarunas notika marta izskaņā, tās bija veiksmīgas. Vēl tikai jāsaskaņo daži juridiski jautājumi, un koplīgums tiks noslēgts. Jaunās arodorganizācijas priekšsēdētājs ir Viktors Panasjuks.

"Bhakti-Yoga" - sabiedriskā labuma organizācija
Finanšu ministrijas Sabiedriskā labuma komisija pēdējā sēdē nolēmusi sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķirt hinduistu apvienības "Bhakti-Yoga" Liepājas draudzei. Tā ir viena no 12 nevalsts organizācijām, kam tāds ticis. Šāds statuss ļauj piesaistīt ziedotājus, kuri būs tiesīgi izmantot likumā "Par uzņēmuma ienākuma nodokli" noteiktās nodokļu atlaides 85 procentu apmērā no ziedotajām summām. Pavisam uz šo statusu pretendēja 14 organizācijas. "Bhakti-Yoga" draudze ir organizācija, kas jau vairākus gadus organizē labdarības virtuvi Liepājā, Mucenieku ielā 3a, bez maksas ēdina bezpajumtniekus, bezdarbniekus, trūcīgos pensionārus.

"Kurzemi" atvērs rīt
Kā jau rakstījām, šodien vajadzēja atklāt atjaunoto tirdzniecības namu "Kurzeme". Taču saskaņā ar izsludināto sēru dienu atklāšanas svētki pārcelti par vienu dienu un tie notiks 9. un 10. aprīlī. Tas nozīmē, ka pirmie apmeklētāji tirdzniecības namā iekļūs sestdien pulksten 15, bet pie "Kurzemes" solītie brīvdabas koncerti ar dažādu Latvijā un Liepājā populāru mūziķu piedalīšanos būs sestdien un svētdien.

Pētīs dzeramā ūdens kvalitāti
SIA "Liepājas ūdens" lūdz liepājniekus būt atsaucīgiem un piedalīties pētījumā par dzeramā ūdens kvalitāti, ko veiks konsultantu firma "Halcrow Group Ltd". Paredzēts, ka konsultanti līdz 1.maijam dažādās Liepājas vietās iedzīvotājiem lūgs atļauju ņemt dzeramā ūdens paraugus no krāniem mājās un dzīvokļos, lai tālāk veiktu tā ķīmiskās un bioloģiskās analīzes. Pēc šo analīžu rezultātiem tiks sagatavots pasākumu plāns dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošanai.

Eiropa gaida kvalificētus darbiniekus
Pēc Eiropas Kopienu Pirmās instances tiesas tiesneses Ingrīdas Labuckas uzaicinājuma trīs dienas Luksemburgā mācību ekskursijā piedalījās Saeimas Juridiskās komisijas pārstāvji, arī liepājnieks Valērijs Agešins. Vērtīgās vizītes laikā izdevās piedalīties tiesu procesos, uzzināt to izskatīšanas nianses, iepazīties ar lietvedību, kas notiek franču valodā, un tikties ar vairākiem mūsu pārstāvjiem - arī Eiropas Kopienu tiesnesi, atzītu autoritāti Egilu Levitu un Eiropas Savienības Revīzijas palātas (Auditoru tiesas) pārstāvi profesoru Igoru Ludboržu. Agešins atzina, ka šīs Eiropas institūcijas labprāt uzņemtu vairāk darbinieku no Latvijas, taču darbam tur vajadzīga laba juridiskā izglītība un prasme brīvi pārvaldīt angļu un franču valodu.

Aicina ciemos uz kuģiem
Atzīmējot Jūras spēku pastāvēšanas 13.gadadienu, šās nedēļas nogalē un nākamnedēļ Liepājā iecerēta virkne dažādu notikumu. Jau sestdien un svētdien no pulksten 13 līdz 17 liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti apskatīt Jūras spēku kuģus, kas gaidīs piestātnēs pie promenādes. Pirmdien Liepājas ostas 84.piestātnē notiks svinīgs pasākums, kurā Jūras spēku komandieris komandkapteinis Aleksandrs Pavlovičs apbalvos centīgākos jūrniekus. Ņemot vērā, ka šogad jūrnieki uzsākuši sadarbību ar jaunsargiem jungām, svinīgā pasākuma laikā arī 15 topošie jungas dos svinīgo jaunsargu solījumu.

Pilsētai jauns izpilddirektors
Sarmīte Pelcmane

Vakar Liepājas domes sēdē deputāti par pilsētas izpilddirektoru iecēla līdzšinējo izpilddirektora vietnieku, Komunālās pārvaldes direktoru Edgaru Rātu.
E.Rāts savas darba gaitas sācis Liepājas Autobusu parkā, pēdējos astoņus gadus strādāja Komunālajā pārvaldē, paralēli tam divus gadus bijis domes izpilddirektora vietnieks komunālo jautājumu jomā. Deputāti neliedza E.Rātam arī turpmāk apvienot izpilddirektora amatu ar Komunālās pārvaldes valdes locekļa pienākumiem.
Deputāts Gunārs Silakaktiņš pirms balsošanas gan izteica priekšlikumu, ka tik svarīgam amatam vajadzēja izsludināt konkursu, savukārt deputāte Elita Kosaka gribēja zināt, vai, strādājot par izpilddirektoru un esot Komunālās pārvaldes valdes loceklim, Rātam neveidosies interešu konflikts. E.Rāts paskaidroja, ka interešu konflikta neesot, jo pasūtījumus vērtē un līgumu noslēgšanu akceptē pašvaldības Iepirkumu komisija, kuras loceklis viņš nav bijis līdz šim un arī neplāno būt turpmāk.
Atzinīgus vārdus par Edgaru Rātu sacīja domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, norādot uz viņa profesionalitāti un pieredzi, kas arī bijis galvenais priekšnoteikums izvēlei. Arī deputāts Tālivaldis Vēsmiņš uzsvēra, ka vienmēr, kad viņa vadītajai komisijai vajadzējis informāciju no Komunālās pārvaldes, esot operatīvi saņemta izsmeļoša, kompetenta atbilde.
Par E.Rāta iecelšanu izpilddirektora amatā nobalsoja 11 no 14 klātesošajiem deputātiem.
Edgars Rāts izpilddirektora amatā stāsies 11.aprīlī. Deputāti arī nobalsoja, ka ar līdzšinējo izpilddirektoru Normundu Niedolu, kurš šajā amatā strādāja septiņus gadus, darba attiecības tiek pārtrauktas 8.aprīlī.