Kurzemes Vārds

13:35 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kurš saimniekos rajonā?

Liepājas Rajona padomes līdera, kurš turpmākajiem četriem gadiem tiek vēlēts šodien, loma mūspuses sociālpolitiskās dzīves kontekstā jaunāko laiku vēsturē ir bijusi dažāda. Juris Aizezers ar latgalieša krampi un pēcpadomju laika visnotaļ diskutējamām metodēm saimniekoja tā, ka deviņdesmito gadu vidū tika dēvēts par mūspuses ietekmīgāko vīru, un viņa vārds dažādās toņkārtās pat Liepājā, par rajonu nemaz nerunājot, reizumis tiek locīts vēl šobaltdien. Viņu nomainījušais Modris Ekšteins nāca ar kurzemnieka prātīgumu un pamatīgumu, allaž septiņas reizes nomērot pirms liktenīgās griešanas, un astoņus gadus šīs metodes vairumam šķita pareizās, jo galu galā Grobiņas pagastvecis rajona priekšnieka krēslā noturējās divus sasaukumus pēc kārtas. Vienlaikus rajons, šķiet, nobriedis pārmaiņām, un to apliecina ne vien fakts, ka Ekšteins vairs nepretendē uz posteni, bet arī tas, cik aktīvi notiek priekšvēlēšanu sacensība, kuras priekšplānā izvirzījušies no Liepājas uz novadu atpakaļ aizgājušais Grobiņas pagastvecis Aivars Priedols un Durbes novadā saimniekojošais reformators Uldis Strazds.

Katrs no pretendentiem ir citādāks, jo Priedols sevi pozicionē kā aktīvu, azartisku un atraktīvu Zemnieku savienības biedru ar plašiem sakariem Liepājā un ne tikai, kamēr Strazds personificējas ar vīru, kurš stingri stāv abām kājām uz zemes un uzkrājis pieredzi darbā novadā, lai tiektos pēc augstākiem rajona apvāršņiem. Vienlaikus, kā varējāt pārliecināties vakar publicētajā diskusijā, abi atzīst nepieciešamību rajonam attīstīties, uzlabot sadarbību ar pilsētu, kā arī ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību tapt pieejamākiem un pazīstamākiem sabiedrībā, un šeit grūti ko piebilst, jo teiktajam var vienīgi piekrist.

Mēs netaisāmies dot padomus, par ko šodien balsot rajona pagastvečiem un pilsēttēviem. Gan tādēļ, ka viņiem pašiem gana gudras galvas uz pleciem, gan tādēļ, ka divi no reālākajiem pretendentiem gandrīz mēnesi, kas pagājis kopš 12.marta vēlēšanām, rūpīgi strādājuši aizkulisēs balsu vervēšanā, un diezin vai kāds šodien uz Rajona padomi dodas neizšķīries, kam atdot savu balsi. Tomēr visu izšķirs balsojums šodien ap pusdienlaiku, un kāds tas būs, to mūsu lasītāji uzzinās rīt.