Kurzemes Vārds

03:31 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pagasta centrā pārbūvē ūdens trasi

Pēteris Jaunzems

Otaņķos. Patlaban pagasta centrā norit apjomīgi zemes rakšanas darbi. Tur notiek ūdensvada rekonstrukcija. Saskaņā ar noslēgto līgumu, to veic Grobiņas celtniecības uzņēmums "SPMK". Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja pašvaldības Komunālās daļas vadītāja Lija Kalēja, pārbūvi paredzēts pabeigt jau šomēnes.
Kaut gan zeme ilgi bija sasalusi un tas aizkavēja rakšanas uzsākšanu, grobiņnieki esot savu uzdevumu augstumos un iekļaujoties projektā paredzētajos termiņos. Pavisam viņiem bija jāizrok vairāk nekā puskilometru garš kanāls. Rekonstrukcijas projekts neparedzot pārbūvēt ūdens trasi visā tās garumā, bet gan sakārtot tikai tās bīstamākos posmus. Pēc cauruļu ieguldīšanas, uzsākta jau kanāla aizbēršana. Darbu finansējumu nodrošina valsts, kas projekta realizācijai piešķīrusi 20 tūkstošus latu.
Lija Kalēja pastāstīja, ka celtniekiem problēmas sagādājuši lieli akmeņi, jo tādu apkārtnē netrūkstot. Šajās dienās akmeņus, kas izcelti no pazemes, savāks un aizvedīs. Ūdensvada rekonstrukcija novērsīs nemitīgās avārijas, kuras iedzīvotājiem bija jau līdz kaklam apnikušas, taču nepalīdzēs uzlabot ūdens kvalitāti. To nodrošinās nākamais projekts, jo pašvaldību apvienības "Bārtava" ietvaros pagastam paredzēts nodrošināt dzeramā ūdens atdzelžošanu.