Kurzemes Vārds

13:37 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūspuses dravnieki atpaliek reģistrācijā

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes inspektors Aļģimants Čunka, ar šo gadu Ministru kabinets noteicis jaunu kārtību medus apritē, un tā nosaka, ka visiem dravu īpašniekiem ir jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā.
Ja līdz šim prasību reģistrēties izvirzīja tikai tiem biteniekiem, kuri ražoto produkciju uzticēja iztirgošanai veikaliem, tad tagad noteikumi kļuvuši visaptverošāki un reģistrēties ir jādodas arī tiem bišu saimju īpašniekiem, kas medu ved uz gadatirgiem vai arī piedāvā klientiem to iegādāties mājas kārtībā. Problēma slēpjoties apstāklī, ka bitenieki jaunās prasības nav izpratuši vai arī vienkārši nezina. Tamdēļ Liepājas rajonā līdz šim ir reģistrējušies tikai četri dravnieki, kaut gan, saskaņā ar Ciltslietu datu apstrādes centra ziņām, bišu ganāmpulki pieder daudziem desmitiem īpašnieku. Šinī ziņā mūsu rajons atrodoties pēdējā vietā valstī. Kā paskaidroja Aļģimants Čunka, pat šie četri cilvēki savu pienākumu izpildījuši tikai pēc tam, kad veterinārā dienesta darbinieki viņiem bija par to paskaidrojuši, sastopoties tirgū.
Tuvojas gadatirgu laiks. Arī dravās drīz sāksies rosība. Tādēļ, lai problēmu risinātu un dravniekiem izskaidrotu jaunu kārtību, Biškopības biedrības Liepājas nodaļa uzaicinājusi Pārtikas un veterinārā dienesta darbiniekus piedalīties savā kopsapulcē. Kā informēja nodaļas vadītājs Nauris Novads, tā notiks 16. aprīlī pulksten 10, Liepājā, Cukura ielā 7, Rietumu elektrisko tīklu zālē.