Kurzemes Vārds

11:30 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Nedēļas nogales izklaides iespējas

Teātris un kino
*Liepājas teātrī - Valmieras Drāmas teātra viesizrādes: rītvakar pulksten 19 – Evitas Sniedzes ironiski labdabīgs skatījums uz dzīvi laukos "Tie paši oši", sestdien pulksten 18 – Herberta Bergera komēdija "Vēl viens Džeksons".
*Liepājas Latviešu biedrības namā otrdien pulksten 19 – Liepājas teātra izrāde "Noslēpumainās variācijas".
*Latviešu biedrības nama kamerzālē svētdien pulksten 16 - Liepājas Tautas teātra jauniešu studijas pirmizrāde "Rītausmas Bolero".
*Liepājas Leļļu teātrī rīt pulksten 12 – izrāde "Pavasaris".
*Kinoteātrī "Balle" var noskatīties trilleri "Konstantīns", komēdijas "Sānceļi" un "Princese pret pašas gribu 2", kā arī asa sižeta filmu "Cīņas ar ēnu".

Mūzika
*Šovakar pulksten 18.30 koncertzālē, Graudu ielā – Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts "Mūzika no Francijas". Diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, solists – Uldis Sprūdžs (vijole).
*Šodien mūzikas klubā "Pablo" dīdžeji Sandy un Lewis piedāvā pasākumu "Hippij Hoppij, Rokkij Poppij Night", bet rīt klubā pirmo reizi spēlēs grupa "The Movies". Latvijas 1.rokkafejnīcā šodien muzicēs Tomass Kleins, rīt klausītājus priecēs "Mirta&Hot Acoustics".
*Svētdien pulksten 12 Melngaiļa koncertzālē – koncertcikla "Mēs – savai skolai" piektais koncerts. Piedalīsies Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Izstādes
*Liepājas muzejā vēl līdz svētdienai var apskatīt Valsts mākslas muzeja izstādi "Klusā daba: 20.gs. otrā puse – 21.gs.", kā arī muzeja 80 gadu jubilejai veltīto izstādi "Kas nebūtu, ja būtu...".
*Muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" – Rūdolfa Priedes grafikas.
*Muzeja nodaļā "Zvejniecības un kuģniecības vēsture" – Paula Spridzāna gleznu izstāde, kā arī izstāde no Liepājas muzeja krājuma "No tālām aizjūrām".
*Karostas laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" – fotoizstāde un videoinstalācijas "Appendix".
*Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas zālē aplūkojama foto mākslinieces Irinas Tīres izstāde "Dzejnieku portreti un dubultportreti".
*Mākslas galerijā "Māja" – Rīgas mākslinieka Alekseja Naumova gleznu izstāde "Krāsainā pasaule".
*Galerijā "Klints" – Liepājas pilsētas un rajona mākslinieku darbu 4.konkursizstāde "Pie jūras dzīve mana".
*Galerijā "Rožu laukums" – Miķeļa Golta gleznu izstāde.
*Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā – mākslinieces Etijas Gorbantes darbu izstāde

Citas labas lietas
*Šodien pulksten 16 Sporta un kultūras pilī – pilsētas mākslas konkursizstāde "Dažādā pasaule – 2005". Paredzēta laureātu apbalvošana un mākslas tērpu demonstrējumi modes skatē.
*Sestdien un svētdien visas dienas garumā – tirdzniecības nama "Kurzeme" atklāšanas svētki. Piedalīsies daudzi pazīstami Liepājas un Latvijas mūziķi.

Iesakām

Pārpratumi 11. stāvā
Uzzinot, ka Liepājā nedēļas nogalē viesosies Valmieras Drāmas teātris ar izrādi "Vēl viens Džeksons", ne vienam vien prātā ienāca doma, ka komēdija varētu būt par slaveno dziedātāju Maiklu Džeksonu, kuru pēdējā laikā vajā vienas vienīgas ķibeles. Taču austrieša Herberta Bergera komēdija, ko režisējis Valentīns Maculēvičs un kurā piedalās jaunie aktieri – Ilze Blauberga, Līva Krūmiņa, Māris Bezmers, Andris Gross un Pauls Nimrods, ir stāsts par diviem kaimiņos dzīvojošiem precētiem pāriem un kādu piekto.
Asprātīgajā situāciju komēdijā viens pārpratums seko citam, tajā netrūkst arī sānsoļu, slēpšanās vannasistabā un lekšana no viena 11. stāva balkona uz otru. Lai izkļūtu no kutelīgajām situācijām, tiek izdomāts kāds Džeksons. Un izrādās, ka tā šai lugā nav vienīgā persona ar tādu vārdu, viens no viņiem naivi tic, ka viss notiek godīgi un netiek maldināts.
Aktieris Māris Bezmers sacīja, ka viņa atveidotais varonis Džons, kas ieņem labu amatu datorfirmā, darbaholisma dēļ piemirsis par savu privāto dzīvi, sievu atstādams novārtā. Protams, par to atmaksā, un viņš tiek visādi pazemots, krāpts un mānīts. Aktieris smej, ka, atveidojot šo tēlu, neklājoties viegli, jo nepieciešama fiziskā slodze, skraidot un lēkājot pa skatuvi. Mājsaimnieces Nensijas (viņa sāpina savu vīru nezināšanas dēļ) atveidotāja Līva Krūmiņa uzskata, ka izrāde varētu likt padomāt par savu ne vienmēr pārdomāto rīcību pret savu laulāto draugu un novērtēt savu izturēšanos pret citiem cilvēkiem.
"Vēl viens Džeksons" ir viena no dramaturga un žurnālista Herberta Bergera (1932-1999) labākajām lugām. Austriešu literāta (popularitāte un lielākā atzinība viņam nāca tikai pēc nāves) darbi ir raksturīgi ar to, ka smieklīgos sižetus un paradoksus viņš atrod tur, kur tos gaida vismazāk: kad saduras sadzīviskais ar šausmīgo. Viņa varoņi ir dabas bērni, kas neko nezina par morāles normām un aizliegumiem, kaut arī iemesti civilizācijas un mūsdienu sabiedrībā.

Nežēlīgais bokss aiz ringa
8.aprīlī Latvijā notiks pirmizrāde Krievijā tapušam grāvējam "Cīņa ar ēnu". Liepājnieki šajā sakarībā var būt ļoti priecīgi: pirmkārt, šajā pašā dienā pirmo reizi filma tiks izrādīta arī kinoteātrī "Balle", otrkārt, krievu filmas pēdējā laikā nav nācies skatīt uz kinoteātra lielā ekrāna. Vēl ir pāragri spriest, kā Latvijā klāsies asa sižeta filmai, kurā ieguldīti aptuveni četri miljoni. Taču Krievijā tā jau ir sapelnījusi krietnu naudas žūksni, kļūstot par šajā zemē veiksmīgāko šā gada kino projektu.
Filmas režisors ir Aleksejs Sidorovs, kas plašajā Krievzemē tiek dēvēts par vienu no labākajiem un daudzsološākajiem sava aroda meistariem. Viņš sevi jau lieliski ir apliecinājis, radot, piemēram, kulta seriālu "Brigāde", un, šķiet, ka naudas devēji var tikai priecāties par pareizo izvēli, nododot vadības grožus īstajās rokās. Filma var lepoties arī ar daudziem iesaistītiem talantīgiem aktieriem. Galvenās lomas atveidotājam Denisam Ņikiforovam kino kritiķi velta atzinīgus vārdus, un jaunais aktieris paspējis jau kļūt par vienu no balvas "Maskavas debija" ieguvēju. Iespējams, liepājnieki aktieri ievērojuši seriālā "Kamenska 2", tajā redzami vēl vairāki citi jaunajā lielbudžeta filmā iesaistītie aktieri, piemēram, Jeļena Panova un Andrejs Paņins. Kā rozīnīte ir melnādainais aktieris Džons Eimoss, viņš savas aktiera prasmes apliecinājis kopā ar Brūsu Villisu filmā "Cietais rieksts 2".
Filmā "Cīņa ar ēnu" ir viss, ko neizlepis kino skatītājs, kam patīk trilleri, var vēlēties – spraigums, asiņaini boksa skati, netīra nauda, bīstami mafijas darboņi un pa vidu – uzticama mīlestība. A.Sidorovs ir spējis panākt ticamības efektu, neko pārmērīgi neizskaistinot, liekot nojaust, ka situācijā, kādā iekuļas galvenais varonis – bokseris, pretendents uz čempiona titulu Artjoms Koļčins –, varētu nokļūt ikviens. Artjomam nākas izcīnīt divas cīņas – viņam trīs dienu laikā jāizrēķinās ar nodevējiem, lai glābtu dzīvību savai sirdsdāmai no algotiem slepkavām, kam vārds žēlsirdība ir svešs jēdziens. Taču svarīgākā cīņa bokserim ir jāizcīna ar sevi - iesaistīties vai atteikties no netīrās cīņas ringā.


Gribu zināt...
Eksliepājnieks un grupas "The Hobos" līderis ROLANDS ŪDRIS šonedēļ iegriezīsies savā dzimtajā pilsētā, lai muzicētu tirdzniecības nama "Kurzeme" atklāšanas svētkos.

 Ar ko pašlaik esi aizņemts?
– Pēdējā laikā lielu vērību pievēršu projektam "UK", kurā līdzdarbojos kopā ar savas grupas biedru ģitāristu Egonu Kronbergu. Tuvākajā laikā koncertēsim Maskavā, kopā ar "The Hobos" laiku pa laikam spēlējam arī tepat Latvijā.
Kad tu pēdējo reizi sarakstīji jaunu dziesmu?
– Pašlaik man ir tāds interesants radošais posms, ka gandrīz katru dienu izdodas radīt ko jaunu. Reizēm ir tā, ka mēnešiem ilgi nekas nenāk galvā, bet pēdējā laikā viss notiek it kā pats no sevis.
Kāds dzīvnieks varētu būt grupas "The Hobos" talismans?
– Gandrīz jebkurš. Piemēram, kamielis, jo tam droši vien slāpst. Čūska, jo tā dažkārt vēlas iedzelt. Varbūt piemērots varētu būt trusis, jo tam patīk zālīte.
Ko tu negribētu satikt pirms koncerta?
– Jebkuru agresīvi noskaņotu cilvēku, kurš ar savām izpausmēm varētu samaitāt omu – pēc tam vairs pašam negribēsies kāpt uz skatuves un spēlēt.
Kāds ir tavs vērtīgākais pirkums "Kurzemē"?
– Bērnībā es dzīvoju trīs minūšu gājienā no "Kurzemes", tādēļ tur sanāca iegriezties un kaut ko nopirkt gandrīz katru dienu. Tiesa, nekā daudz jau nebija, ko pirkt. Varbūt tolaik vērtīgākais ir nevis konkrēti pirkumi, bet gan pati "Kurzemes" eksistence?
Kas notiks pēc tam, kad viss beigsies?
– Izdzisīs saule, planētas kādu laiku klīdīs tukšumā, bet pēc tam viss kosmoss sabirzīs putekļos.