Kurzemes Vārds

07:20 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pa maciņiem atkal ceļo viltoti divlatnieki
Pēdējās dienās Liepājas tirdzniecības iestādēs atkal konstatēta viltota nauda, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva. Lielākoties saņemta informācija, ka pircēji norēķinājušies ar viltotām divu latu monētām, kuras ir ļoti profesionāls viltojums un varētu būt ne viena vien liepājnieka maciņā.
Egita Guseva apstiprināja, ka jau visu pēdējo pusgadu laiku pa laikam iznākot saskarties ar gadījumiem, kad pircēji veikalos mēģina norēķināties ar viltotu naudu, tāpēc pēdējās dienās fiksētais neīsto monētu birums neesot nekas ārkārtējs. Un šobrīd problēma ar divu latu monētām ir visā valstī, jo tādi paši divlatnieka atdarinājumi konstatēti Rīgā, Ogrē, Ventspilī un citviet. Iekšlietu ministrijas ekspertīžu centrā veiktas pārbaudes, kurās apstiprināts, ka nauda izgatavota ļoti profesionāli un nevērīgākiem iedzīvotājiem tā tiešām varētu šķist īsta. To apstiprināja arī liepājnieks Agris Palkavnieks, kurš arī nejauši bija iedzīvojies šādā monētā. Viņam bijis liels pārsteigums, kad lielveikala kasē pārdevēja aizrādījusi, ka divlatnieks nav īsts. Vēlāk apsargs Palkavnieka kungam parādījis, ka viltojumam ir ļoti nelielas atšķirības no īstas naudas – noliekot blakus viltotu un īstu divlatnieku, var redzēt, ka uz pakaļdarinājuma attēlotā govs ir nedaudz tumšākā krāsā, vairāk kontrastē. Policijā vēl piebilda, ka neīstajai naudai vidusdaļu ar pirkstu iespējams izspiest, taču tādam darbam nepieciešams pamatīgs spēks un reti kura sieviete to spētu.
Interesanti, ka lielākā daļa no atklātajām viltotajām monētām nāk tieši no lielveikala "Citymarket", taču tas nebūt nenozīmē, ka šādu atdarinājumu nebūtu citur. Kā apstiprināja viena no veikala "Citymarket" kasierēm, ikdienā, strādājot kasē, jau esot ietrenēta acs, neīstās monētas ātri varot atpazīt. Dažām esot nedaudz tumšāks vidus, citas savukārt šķietot biezākas, tāpēc jebkuru šaubu gadījumā nauda tiek pārbaudīta ar speciālu skaitīšanas aparātu, kas spēj identificēt viltojumu. Šajā iekārtā ir iemontēts īpašs detektors, kas katru monētu pārbauda pēc svara un diametra.

Tīši nodedzina policista automašīnu
Kā ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, vakarrīt ap pulksten 4 saņemts izsaukums uz Strazdu ielu, kur liesmas apņēmušas pie nama novietotu automašīnu "Opel Ascona". Lai arī dzēsēji jau pēc piecām minūtēm ieradušies notikuma vietā, diemžēl no braucamā neko daudz izglābt nav izdevies – liesmas sapostījušas gan motora daļu, gan bagāžas nodalījumu, gan arī visu salonu. Izmeklēšanas laikā vēlāk ugunsdzēsējiem radušās aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana.
Kāds tuvējo namu iedzīvotājs aprakstīja, ka ap pulksten 4 no rīta pamodies no sprādzienam līdzīga trokšņa. Pieejot pie loga, vīrietis konstatējis, ka pagalmā liesmas plosa automašīnu "Opel Ascona". Tad arī notikuma vietā ieradušies ugunsdzēsēji un pēc minūtēm 20 liesmas tika pilnīgi likvidētas. VUGD ugunsdrošības inspektore Rita Seļezņeva izteicās, ka pašlaik vēl notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzus ugunsgrēka iemeslus, taču sākotnējā apskatē ugunsdzēsēji konstatējuši ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes. Uz tīšu dedzināšanu norāda tas, ka automašīna sākusi degt nevis no motora, kur būtu varējis rasties īssavienojums, bet gan liesmas vienlaicīgi izcēlušas pa visu automašīnu. Tas dzēsējiem liek domāt, ka spēkrats pirms aizdedzināšanas apliets ar benzīnu vai citu degošu šķidrumu.
Pēc neoficiālas informācijas, automašīna juridisko piederējusi kādai privātpersonai, bet bija nodota lietošanā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbiniekam, tāpēc notikuma vietā pēc ugunsgrēka strādājuši arī vairāki Kriminālpolicijas izmeklētāji.