Kurzemes Vārds

04:13 Svētdiena, 8. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Rajonu turpmāk vadīs Aivars Šilis

Anda Pūce

Ar pārsteigumiem, neiztrūkstošām intrigām, taču arī ar pietiekami lielu vienprātību vakar norisinājās Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja vēlēšanas. Par priekšsēdētāju pēc divām vēlēšanu kārtām tika ievēlēts vismazāk sevi afišējušais kandidāts – Aizputes Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis, bet par viņa vietnieku kļuva Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds.

Līdzšinējais padomes priekšsēdētājs Modris Ekšteins, kurš vadīja sēdi līdz jaunā priekšsēdētāja ievēlēšanai, vispirms iepazīstināja ar visiem jaunā sasaukuma deputātiem – gan tiem, kas ievēlēti atkārtoti, gan tiem, kas pirmo reizi sāk darbu pašvaldībā. Viņš arī informēja par darba kārtību un pēc deputātu ierosinājuma papildināja to ar punktu par priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanām, ko sākumā nebija paredzēts darīt.

Pēc tam par priekšsēdētāja amata kandidātiem tika izvirzīti trīs cilvēki, kas jau kā kandidāti tika nosaukti labu laiku iepriekš. Bunkas Pagasta padomes priekšsēdētājs Edgars Dargužis izvirzīja A.Šili, kurš esot sevi pierādījis kā darbīgs un enerģisks kolēģis. Pēc tam, raksturojot jauno Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētāju Aivaru Priedolu kā cilvēku, kurš vienmēr iet līdz galam un "nekad netiktu nonests no kaujas lauka ar šāvienu mugurā, proti, bēgot", viņu priekšsēdētāja amatam izvirzīja jaunais Dunikas Pagasta padomes priekšsēdētājs Andis Rolis. Pēdējais cēlās kājās Grobiņas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, kurš izvirzīja arī labi pazīstamu un darbīgu kolēģi – U.Strazdu. Pēc visu kandidātu prezentācijām, kurās viņi iepazīstināja ar savu nostāju, sekoja kolēģu jautājumi. Lielākoties tie saistījās ar skatījumu uz nepieciešamo vietnieku skaitu. Kamēr A.Priedols uzsvēra divu vietnieku nepieciešamību, A.Šilis sacīja, ka šis jautājums jāizlemj deputātiem un viņš piekritīs viņu lēmumam. Kalētu Pagasta padomes priekšsēdētāja O.Lībeka izteica savu nosodījumu par telefoniski izteiktiem draudiem, ka viņas pašvaldība nesaņems valsts investīcijas, ja nebalsos par pareizo kandidātu, un jautāja U.Strazdam, kā viņš to vērtē. Arī Durbes Novada domes priekšsēdētājs izteica savu nosodījumu šādām metodēm, uzsverot, ka ir ļoti būtiski rajonā strādāt ar "pleca sajūtu". Vēlēšanu pirmās kārtas rezultāti daudziem bija pārsteigums. Balsu skaitīšanas komisija, kurā Vecpils Pagasta padomes priekšsēdētāja Mārtiņa Bites vadībā strādāja Bārtas Pagasta padomes priekšsēdētāja Anna Sērmoliņa un A.Rolis, paziņoja, ka no 28 derīgajiem biļeteniem 5 balsis atdotas par A.Priedolu, 10 – par U.Strazdu, bet 13 – par A.Šili. Vismazāk balsu ieguvušais kandidāts automātiski cīņu par amatu neturpināja, bet padomes balsu vairākumu, precīzāk, 16 balsis saņēma Aivars Šilis, kamēr Uldim Strazdam bija jāsamierinās tikai ar 12 deputātu atbalstu.

M.Ekšteins līdz ar amata nodošanu dāvāja A.Šilim ziedus un dokumentu portfeli, sekoja apsveikumi un arī jaunā Rajona padomes vadītāja pateicības runa. "Paldies jums par atbalstu, es ņemšu vērā jūsu ieteikumus un novēlējumus, tikai sadarbojoties mums būs iespējams paveikt visu, kas iecerēts," sacīja A.Šilis. Viņš pašvaldībā strādā jau kopš 1997.gada, aktīvi darbojies arī Latvijas Pašvaldību savienībā, ir vadījis rajona Ceļu fondu, sastrādājies ar visiem kolēģiem un, pēc "Kurzemes Vārda" publikācijas uzzinot, ka pelna viņu atbalstu, uzdrošinājies kandidēt vēlēšanās. A.Šilis vēlas, lai aktīvāk strādātu komiteju priekšsēdētāji, kas kontrolētu nodaļu darbu, tāpat būtu nepieciešama rajona īpašumu inventarizācija, būtu jāieņem aktīva nostāja, gatavojoties administratīvi teritoriālajai reformai, jādomā par reģiona attīstības projektiem un jāuzlabo sadarbība ar Liepājas pilsētu.

Priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas beidzās jau pēc pirmās kārtas. Tika izvirzīti trīs kandidāti. Jaunais padomes priekšsēdētājs A.Šilis nosauca sava kaimiņa – Aizputes domes priekšsēdētāja un līdzšinējā Rajona padomes priekšsēdētāja vietnieka Pētera Hankas vārdu, Nīcas Pagasta padomes priekšsēdētājs Agris Petermanis izvirzīja otru vislielāko deputātu atbalstu priekšsēdētāja vēlēšanās ieguvušo U.Strazdu, bet Gaviezes Pagasta padomes priekšsēdētājs Genādijs Jefimovs, paužot uzskatu, ka ne vienmēr vietniekam un priekšniekam būtu jābūt no dažādām pašvaldību grupām, vietnieka amatam izvirzīja O.Lībeku. Viņš uzsvēra, ka O.Lībeka ir viena no pieredzējušākajām pašvaldību vadītājām, turklāt ļoti mīlot cilvēkus. Vēlēšanās gan viņa ieguva tikai 3 balsis. P.Hanka saņēma 9 deputātu atbalstu un par priekšsēdētāja vietnieku ar 16 balsīm par tika ievēlēts U.Strazds.

Nākamā Liepājas Rajona padomes sēde, kurā tiks vēlētas komitejas un komisijas, notiks 15.aprīlī pulksten 11. A.Šilis rosināja, lai katrs no deputātiem izvēlas ne vairāk kā divas komitejas, kurās darboties. Iespējams, tiks apspriests jautājums par Rajona padomes darbinieku algu indeksāciju. Vai vēlreiz tiks aktualizēts jautājums par divu vietnieku nepieciešamību, rādīs laiks.